• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Е стига де!
Кат е от растения, ко пречи да бъде отровно?
При горене се образуват няколко хиляди отровни......
..........................цензура.
Тос рефрен...още не е почнала следващата криза, че да го забързваме.
Varnap5 - специалист
Здравейте. :)
Ето че дойде и тази зима.Налага се да търсим пелети или нещо друго като заместител.
Тази година обаче ми се струва че цената на пелетите е по-висока.Черупки не можах да намеря а ядките са на цената на пелетите.
LazarGanev - "Велик майстор"
Спокойно мога да кажа, че малко късничко си се сетил и е нормално цената да е малко по-висока, тя вече расте и ще става още по-висока. Аз тая година заредих 7 тона по 200лв от Папаза.
Varnap5 - специалист
Миналата година ми беше първата и наистина закъснях,но тази година мислех че сега му е времето.Редом с дървата.
andy_forresite - майстор
Чак пък да е дошла зимата... От утре идва есента. Спокойно, не е късно и сега за пелети. Цената им си е висока от месец май. Аз например купих 3500 кг по 280 кинта за тон (олЮ). Имаме производител, но казал че няма да прави тази година. Преди да го каже свършили пелетите с цена 270 лв/тон. Това юни месец :oops: Търсих, питах... В комбина не става, щот не мога сам да стоваря тонове за минути и Ко да праа, хайде на 280 лв. Догодина обява и край с пелетите. Омръзна ми за всичко да ми искат високи цени. Я сам си оправи мазилката, я сам си шпакловай, я си боядисай Анди, направи си и ВиК то и като не знаят колко могат да ти вземат, чупка...
Дърва са купуват Април-Май.
Пелети Юни-Юли, слъчогледовите.
Ясно е, че ни стрижат.
Анди, с ко ши са топлиш постпелетно?
filmatoplo - майстор
Трифоне днес може да празнуваш ден на независимостта от цената на пелетите ,Анди догодина. :wink:
Georgi_Prodanov - помощник
Някой може ли да сподели мнение за гр. Варна? Къде какви (ставащи или не ставащи) слънчогледови пелети е срещал да продават и на какви цени? Евентуално черупки и костилки дали се срещат в нашият град? Мисля, че ще е полезно за всеки, който чете темата. Поздрави!
пет сеп 27, 2019 2:49 pmGeorgi_Prodanov написа:
Някой може ли да сподели мнение за гр. Варна? Къде какви (ставащи или не ставащи) слънчогледови пелети е срещал да продават и на какви цени? Евентуално черупки и костилки дали се срещат в нашият град? Мисля, че ще е полезно за всеки, който чете темата. Поздрави!
Като застанеш срещу Аветисян, на Девня, в ляво, имат слънчогледови. Цена не съм питал. 2017 купувах от там на 230. Огън бяха. Имаха превоз до 2500 кг -20лв.
Пелетимаркет склада в затвора, след бариерата веднага в дясно, купувани миналата година, началото на лятото. Цената беше 230 или 2351 не помня точно. Стоят по светли на цвят. Довърших сезона с тях. Доволен съм.
Биоенергия Сливен. Склада е на високото, в ляво, след като подминеш Езерово. 2015, 2016 и половината сезон от 2018 се топлих с тях. Пелетите много добри, цените ме издразниха, ама като са огледах....бе, работата е ясна.
Препоръчвам всичките.
Пелети се купуват малко по раничко.
filmatoplo - майстор
Навън дървестните са 145 евро -пък у нас 420 лв.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Ефтино гориво за пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: