Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivantyanov - помощник
Здравейте ,не мога да реша един въпрос свързан с подово отопление на 2-етажна къща.въпросът ми е как ще е по удачно-да свържа двата етажа в една помпена група или да ги разделя всеки етаж с собствена помпена група и управление.1етаж-140кв.м.+70кв.м. гараж(всекидневната ми е 82кв.м.и височина около 5 метра.втори етаж 80кв.м.височина 2.8м.
maistora1965 - специалист
ср дек 05, 2018 7:55 pmivantyanov написа:
Здравейте ,не мога да реша един въпрос свързан с подово отопление на 2-етажна къща.въпросът ми е как ще е по удачно-да свържа двата етажа в една помпена група или да ги разделя всеки етаж с собствена помпена група и управление.1етаж-140кв.м.+70кв.м. гараж(всекидневната ми е 82кв.м.и височина около 5 метра.втори етаж 80кв.м.височина 2.8м.
Това с 5 метра на всекидневната нали се сещаш къде ще е топлото и кога ще слезе на 1.5 м.Трябва нещо да движи въздуха.
ср дек 05, 2018 8:38 pmmaistora1965 написа:
ср дек 05, 2018 7:55 pmivantyanov написа:
Здравейте ,не мога да реша един въпрос свързан с подово отопление на 2-етажна къща.въпросът ми е как ще е по удачно-да свържа двата етажа в една помпена група или да ги разделя всеки етаж с собствена помпена група и управление.1етаж-140кв.м.+70кв.м. гараж(всекидневната ми е 82кв.м.и височина около 5 метра.втори етаж 80кв.м.височина 2.8м.
Това с 5 метра на всекидневната нали се сещаш къде ще е топлото и кога ще слезе на 1.5 м.Трябва нещо да движи въздуха.
Ще има и два чилъра. Това не е проблем.проблема е кое е по удачно от двата варианта. :?
filmatoplo - майстор
Ако кажа Отделно как ти се струва .
ivantyanov - помощник
ср дек 05, 2018 9:14 pmfilmatoplo написа:
Ако кажа Отделно как ти се струва .
Ако е отделен кръг за 1 и 2 етаж ,трябва да има отделна,трепетен вентил и управление за всеки етаж.мислех си да мина само с една .
filmatoplo - майстор
:wink: Мислих си да го кажа, че -ще повдигнеш този въпрос ,дадох само по правилното решение -което не винаги е по евтиното .
чет дек 06, 2018 10:26 amfilmatoplo написа:
:wink: Мислих си да го кажа, че -ще повдигнеш този въпрос ,дадох само по правилното решение -което не винаги е по евтиното .
Да приготвям 1000 за две,няма разминаване.....
filmatoplo - майстор
После ще ми благодариш за плюсовете които ще постигнеш разделяйки ги ,сам разбираш колко лесно ще осъществяваш контрол така етаж по етаж .
ivantyanov - помощник
[quote=filmatoplo post_id=950884 time=1544085257 user_id=9377]
После ще ми благодариш за плюсовете които ще постигнеш разделяйки ги ,сам разбираш колко лесно ще осъществяваш контрол така етаж по етаж .
[/quote]

Знаех че такъв ще е отговора,но също така е добре да се получат повече мнения от други които се занимават с този занаят.благодаря все пак.
filmatoplo - майстор
:wink: Имаш чувство за хумор -и аз . :)

Тема "Здравейте имам въпрос към специалистите от този форум." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: