• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ако някои може да ми каже или изкаже опит с този вид горелка нека пише.Досга изчетох по темите и хората които пишат за настройките при мен въобще няма такива. Аз имам само ръчни настройки
които са киловати ,доза за 6мин , време за изгаряне,вентилатор Мин мощност и вентилатор мах мощност и време на почистване.Ако някои е със същите настроили да пише ще бъда благодарен.Имам 10рсдиатора от които 5рабитвт постоянно и боилер 170литра.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами то р ясно - щом твоята горелка е пролетна, значе е само за пролет, а сега се готвим за Коледа :wink:
andy_forresite - майстор
Колко грама пелети пуска шнека?
С какъв котел си?
Каква мощност искаш от горелката? Имай предвид че мощността е свързана с количеството гориво, няма хватки да вземеш 20 киловата с две шепи пелети.
Давай данните и да настройваме :rock:
Дано си взел хубави дървесни пелети. Никак не обича бонбончета с ниско качество.
нед дек 09, 2018 5:57 pmandy_forresite написа:
Колко грама пелети пуска шнека?
С какъв котел си?
Каква мощност искаш от горелката? Имай предвид че мощността е свързана с количеството гориво, няма хватки да вземеш 20 киловата с две шепи пелети.
Давай данните и да настройваме :rock:
Дано си взел хубави дървесни пелети. Никак не обича бонбончета с ниско качество.
Здравей.Шнека го мерих 950гр.за 6мин котела ми е IVG 30кв.имам 4радиатора които работят постоянно с Термо главина 2 лири и боилер 200 литра общо около 110кв постоянно иначе цялата къща е 210кв изолация нямам сега гори по 3 чувалчета на 24 часа а още не е студено иначе пелетите са ми на Пирин пелетс
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре де, защо не го оправиш това заглавие
andy_forresite - майстор
При постоянно горене за 24 часа отиват много пелети. Нека не гори през нощта. Не знам откога отопляваш и до каква температура, но без топлоизолация, хубава дограма, врати и тн, не се получава. Термоглави на 2... сигурно 18 градуса.
Значи пали, разгаря, почиства, модулира и не гасне, искаш да намалиш разхода, така ли е?
За да намалиш разхода трябва да зададеш в менюто за мощност на котела стойност до 20 kw. Пелети минимум и максимум може да се намаляват. Кюнецът пАри ли много? Изстиват ли бързо стаите като спре горелката?
нед дек 09, 2018 8:28 pmandy_forresite написа:
При постоянно горене за 24 часа отиват много пелети. Нека не гори през нощта. Не знам откога отопляваш и до каква температура, но без топлоизолация, хубава дограма, врати и тн, не се получава. Термоглави на 2... сигурно 18 градуса.
Значи пали, разгаря, почиства, модулира и не гасне, искаш да намалиш разхода, така ли е?
За да намалиш разхода трябва да зададеш в менюто за мощност на котела стойност до 20 kw. Пелети минимум и максимум може да се намаляват. Кюнецът пАри ли много? Изстиват ли бързо стаите като спре горелката?
Ако го спирам през ноща много бързо изтиват стаите може би за 2 часа и децата после болни иначе кюнеца е много топъл не може да го пипнеш и кумина е топъл до третия етаж иначе в стаите вентилите са на 2и малко около 20/21 градуса.Иначе настройки за пелети минимум максимум нямам.Ако го оставя на 20кв ще смогнели да топли имам вариант да го спирам през деня да го спирам в 7сутринта и да се пали в 16след обяд но дали няма да гори повече докато навакса да стопли къщата.Сега харча по 20 чувала на седмицата .
andy_forresite - майстор
В 16:00 ч е късно да го стартираш. Трябва по-рано. Поне два часа преди да се върнат вкъщи.
Естествено че ще смогне на 20 kw, стига да са реално поне 15, да не се по-малко. Явно си с по-новото управление. Вентилаторът на какви проценти е сега? Сложи го на 50-55%. Колко градуса на водата си задал и доколко ги наближава?
Този котел има ли някаква клапа за разгаряне и да не би да си я забравил (полу)отворена?
Във форума се шегуват като посочват трите определящи разхода на пелети причини. Те са следните: изолация, изолация и изолация. Само че аз ще посоча истински три: изолация, прозорци и врати.
Имам малка къща. Ако е 60 квадрата сигурно лапа като за 400. Абсолютен ледник и вампир пелетоубиец. Няма ти казвам как духа под тия врати и от пвц дограмата, за която 2011 г. платихме по 500 лева на джам по 1.4 кв.м. всеки. Днес се опитах да й стопля спалнята и успях ... с една кофа повече пелети :) А утре пак ще й се пуска радиатора щото вътре ще е +6°С. За вътре казвам. На нея прозорецът й е 2,4 кв.м. от старите двойни дървени, едната двойка крила отвън не се затварят и другата двойка вътрешни не се затварят. Е, как да стане с изолация?! И един метър вата и върху нея EPS, XPS, гипскартон, гипсофазер, фиброцимент, мазилка, тапети, латекс, асфалт ... каквото и да сложа, ще си е зле. И под външната врата има 5-6мм и днес при +10 усещах как духа #-o А при -10 сигурно студът вдига килима ...
нед дек 09, 2018 10:06 pmandy_forresite написа:
В 16:00 ч е късно да го стартираш. Трябва по-рано. Поне два часа преди да се върнат вкъщи.
Естествено че ще смогне на 20 kw, стига да са реално поне 15, да не се по-малко. Явно си с по-новото управление. Вентилаторът на какви проценти е сега? Сложи го на 50-55%. Колко градуса на водата си задал и доколко ги наближава?
Този котел има ли някаква клапа за разгаряне и да не би да си я забравил (полу)отворена?
Във форума се шегуват като посочват трите определящи разхода на пелети причини. Те са следните: изолация, изолация и изолация. Само че аз ще посоча истински три: изолация, прозорци и врати.
Имам малка къща. Ако е 60 квадрата сигурно лапа като за 400. Абсолютен ледник и вампир пелетоубиец. Няма ти казвам как духа под тия врати и от пвц дограмата, за която 2011 г. платихме по 500 лева на джам по 1.4 кв.м. всеки. Днес се опитах да й стопля спалнята и успях ... с една кофа повече пелети :) А утре пак ще й се пуска радиатора щото вътре ще е +6°С. За вътре казвам. На нея прозорецът й е 2,4 кв.м. от старите двойни дървени, едната двойка крила отвън не се затварят и другата двойка вътрешни не се затварят. Е, как да стане с изолация?! И един метър вата и върху нея EPS, XPS, гипскартон, гипсофазер, фиброцимент, мазилка, тапети, латекс, асфалт ... каквото и да сложа, ще си е зле. И под външната врата има 5-6мм и днес при +10 усещах как духа #-o А при -10 сигурно студът вдига килима ...
Вентилатора има минимум сега е 35проц а максимума е на 80проц.Водата е на 57гр. а помпата на 45гр. Клапа има и е пол отворена винаги е била така незнам как трябва да бъде.
нед дек 09, 2018 10:06 pmandy_forresite написа:
... каквото и да сложа, ще си е зле. И под външната врата има 5-6мм и днес при +10 усещах как духа #-o А при -10 сигурно студът вдига килима ...
Анди, аз ли да дода да ти сложа една черга на правилното място, преди да си оревал форума с къщата си? Ако ти пукаше, да беше подпъхнал нещо там.
Ма прекали вече, дано ти олеква!
Ши зема да организирам една форумна помощ за тебе.
Имам изостанал отпуск, зимам го напролет, давам ти го ангария и повече да ни съм та чул да ривеш!
  • 1
  • 2

Тема "Настройки на пролетна горелка IVG S40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: