• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:? ТП и то скъпа ама комбинация с подово ,за кой вид говорим :? при мен би се осъществил въздух-вода ,но подово като няма и не стават нещата :? . Сега отоплението ми излиза 120 лв на месец и си мисля с какво да заменя пелетите -има само ток :lol: няма газ .
Уфффф, народа си мисли, че като се труди ще сполучи.
Охоооо, народа кълве и развива темата. Не е това начина.
Докато някой ви експлоатира и вкарва в релси, ниски сметки Йок.
iliya_i - майстор
вт дек 11, 2018 3:38 pmVarnap5 написа:
Тъй като все по-често често се чува че нашите управници щели да забраняват много от вариантите за отопление ...
Въпроса за забраната е, да се отопляваш по начин, по който това де излиза от комина да на се види от километри. Говорим за горене на гуми, пластмаси и др. отпадъци. Там замърсяването е различно от този от дървата и пелети.
От значение е и ефективността на горивната изсталация.

Знам един котел на нафта, комина на който е подпрян на един калкан на блок - с 5 етажа по-висок. По калкана няма и следа от пушек. И от самия комин зимно време не можеш да видиш кога гори.
Та си мисля, че няма да се забранят природните горива, а инсталациите, дето не ги горят ефективно.
naB4o - специалист
Аз съм на климатици + камина на дърва с водна риза. Климатиците ми вдигат средно 10-30 лв месечно (за брой климатик) при постоянна работа. Т.е. +30-90 лв на месец според външната температура. Камината я паля на Коледа и празниците, или като стане студено (на жената ѝ е студено). Обмислях вариант да мина на пелети, обаче на този етап ще ми е нерентабилно. Очаквам и включване от Веолия, обаче вече 6 месеца чакаме топлата вода...
А за намаляне на сметките (ако нямате малки деца) - увеличете дрехите. Вълнен елек и чорапи + терлици + вино и ракия.
:)
Другия вариант е да крадете, без значение ток, дърва и т.н.
nikrum - специалист
Дами няма разработка за добавяне на вода към горивния процес...Може след време да се окаже че стар бензинов ДВГ захранван от пропан бутан и 50 процес вода нс geet на Panton и когенерация на механичната енергия от ваша и топлинната от охладителната система ще са по ефективни. Зачестяват и проекти направи сам с параболични отражатели- концентрати на слънчева светлина и подгряване на вода смятам на лято да си сложа няколко концентратора и да тествам ...Иначе отопление на пелети при тези цени вече става не рентабилно.Как тон дърва за огрев е 80 лв а тон пелети отива над 500 лв?! Като в пелетите влиза и голям процент отпадък ?!
Колко енергия има във вода със стайна температура или по ниска? Има, ама....
От към химията съм слаб. Онова, с водородните клетки, нещо не се утвърди, не се харчи, четем само реклами и не го срещаме никак често, като приложена технология.
Копи пейст ми се чини, част от предното мнение.
Кубик дърва е около 80 лева, в момента. Кубика е на друга цена. Калоричността на срявняваните горива, за килограм, също е различна, както и ефективността на съораженията дето ги изгарят.
Разликата става доста осезателна, в края на финансово-отчетния период.
Varnap5 - специалист
Бях чел преди време за добавяне на вода към горивния процес на дизелов двигател под формата на мъгла(фино впръскване).Резултатът бил по-плътна работа на двигателя.Иначе бензинов двигател може да работи изцяло на водород.
Varnap5 - специалист
Аз бях правил такава клетка за форд транзит-чист дизел.Имаше действителна икономия но се осеща само ако караш наистина много.Баща ми беше дистрибутор на закуски тогава и бусът беше наш.Затова съм сигорен че наистина работи но трябва да се спазят ред условия.иначе има да гърми и да се шашка шофиора докато накрая изхвърли цялата инсталация
Чувал съм и аз подобни чудесии, ма нещо не са внедрени масово. Даже никак.
Varnap5 - специалист
Идеята да се захвана с водород беше идеята за отопление но трябваше да започна от някъде.За жалост от лакомия добавих повече калиев перманданат(надявам се че така се пише)и стопих котията която ползвах за корпус на клетката.След това по финансови причини се наложи да изляза извън страната и така спрях.Общо взето за добра клетка(достатъчна за да топли) си трябват доста ампери 12v.Когато направих пламък около 20см дълъг и около10см широк ползвах 2 акомулатора 2зарядни и едно стартово едновременно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Варианти за ниски сметки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: