• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
И аз съм чувал за закона за запазване на "иниергията". Начи, харча ток за запалвани на котелЪТ на олю, почва да гори и продължавам да му давам ел.енергия за вента, управлението и помпата. В началото си е взел пойчи ел енергия и после си подръпва по-скромно. Така, да питам ся как аджеба да си напрая ел енергия 230 волта и 50 херца от туй чи имам горящи пелети? Затварям си радиаторити и пойче ни ща топло, искам ел енергия. Хайде да видим сега тоз закон за запазване на енергията дали издиша :)
iliya_i - майстор
нед дек 30, 2018 9:37 amandy_forresite написа:
Така, да питам ся как аджеба да си напрая ел енергия 230 волта и 50 херца от туй чи имам горящи пелети? Затварям си радиаторити и пойче ни ща топло, искам ел енергия. Хайде да видим сега тоз закон за запазване на енергията дали издиша :)
Ел енергия може да се произведе от горящи пелети, повече от колкото харчиш за поддържане на горенето (справка ТЕЦ). Но закона ще издъхне, ако успееш освен ел. енергията да произведеш и пелети, и то в по-голямо количество от това дето гориш. :-D :rock: :weedman:
нед дек 30, 2018 9:37 amandy_forresite написа:
... Затварям си радиаторити и пойче ни ща топло, искам ел енергия. Хайде да видим сега тоз закон за запазване на енергията дали издиша :)
Ма ти искаш ТЕЦ бе!!!
Еее, да беши подранил, Доган нямаши да ти дръпне с варненския.
Вероятно искаш ток, за да се топлиш?
Чувал съм, че с всяко преобразуване на енергията губим разликата до 100% КПД.
Акъла ми стига само до тука.
Най ма е яд за ангелския данък.
ktch_1964 - специалист
нед дек 30, 2018 9:37 amandy_forresite написа:
И аз съм чувал за закона за запазване на "иниергията". Начи, харча ток за запалвани на котелЪТ на олю, почва да гори и продължавам да му давам ел.енергия за вента, управлението и помпата. В началото си е взел пойчи ел енергия и после си подръпва по-скромно. Така, да питам ся как аджеба да си напрая ел енергия 230 волта и 50 херца от туй чи имам горящи пелети? Затварям си радиаторити и пойче ни ща топло, искам ел енергия. Хайде да видим сега тоз закон за запазване на енергията дали издиша :)
Гледах по дискавари филм за централа работеща на пелети в Англия. Пелетите се доставяха от Канада с специален кораб.
Ако вложиш получената по този начин ел. енергия в производството на пелети, то няма да получиш същото или по голямо
количество пелети. Ето ви закона за запазване на енергията.
andy_forresite - майстор
Да, един малък ТЕЦ ми трябва. Тец-грейко :blabla:
Трифон, не само за отопление. Може да си включиш климатик, телевизор, компютър, хладилник... без значение. Представи си че вместо да си на газ си на ТП А2W, опънал си подово навсякъде, пелетите топлят болера, гаража с някой радиатор, правят ток за термопомпата и за лаптопа, от който ръсиш лаф след лаф. Как ли правят електрическа енергия от твърдо гориво :-k
ktch_1964, може(ше) да си докараш киловата 1 ст. Не знам нищо за този закон. Някой път ще го разнищя. Засега философията в него преобладава над практиката. След задълбочен прочит на теоретичните постановки сигурно ще стане обратното.
iliya_i - майстор
Скоро имаше една тема във форума - "колега" с 5 kW електродвигател искаше да върти 10 kW генератор - с 5 kW да захранва двигателя, а останалите 5 да си ги харчи с кеф. :lol:
viewtopic.php?f=11&t=60615&hilit=%D0%B3 ... 0%B5%D0%BB
шоп - майстор
Все си мисля, че в този форум сме хора практици и трезво мислещи.


За феновете на безплатната енергия, мислители и теоритици има друг един подземен форум.
съб дек 29, 2018 6:31 pmktch_1964 написа:
Ха здравейте и от мен, няколко сезона се топлех на отработено олио и палмово масло и сметката ми за сезон беше около 100лв.
Тази красота обаче свърши тъй като станахме много маймуни на клона и сега събраното олио през лятото отива за зареждане
на 3 автомобила. Топлех се с горелка на Бабинктон копирана от един руски форум, тя може да гори и отработено автомобилно
масло, обаче не мога да намеря такова. Пак по идея на руския форум направих всеядна горелка и в нея съм горил какво ли не.
Тази година намерих евтини черупки от бадеми и по мои сметки отоплителния сезон ще ми струва колкото 1тон слънчогледови
пелети. Според мен отоплението трябва така да е направено, че да можеш да лавираш между много горива и да избираш най
евтиното в момента гориво което можеш да гориш в автоматичен режим.
Ей тва е най якото мнение по темата на градския.
maistora1965 - специалист
Само се чудя от къде да намеря големи лагери.
filmatoplo - майстор
:lol: Шегуваш се нали .Направи го и мери с мултицета -на изхода ,но ако ако на входа имаш повече напрежение -ко даваш :wink: .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Варианти за ниски сметки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: