• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Дайте съвети за за икономия на пелети.
grants - специалист
Някой във форума тук беше писал.Има три начина - Изолация,изолация и пак изолация.Успех колега.
andy_forresite - майстор
Най-икономичните настройки са пелети минимум колкото да не гасне часове наред и пелети максимум същата стойност. Само че това няма да стопли абсолютно нищо. При теб отоплителното съоръжение не е с висока ефективност (предполагам 60-70%, не повече) и освен това стаите предполагам не задържат топлината. Само ще кажа, че 2 см XPS по стените подобряват два пъти топлотехническите им характеристики. Скоростта на изстиване би останала както е в момента, но ще се затопля по-бързо и ще се постига по-висока температура при запазване на разхода. Снижаването на разхода ще дойде от поддържане на сегашната температура, като може и да бъде вдигната (от термоглавата) с 0,5-1°С . Може да ти направят окачен таван от гипсокартон на двойна скара и да подпъхнат 5 см минерална вата с плътност 40-50 кг/м3. Някаква от системите на Кнауф, Рокуул, предназначени за тази цел. Обърни внимание на плътността на затваряне на крилата на дограмата и дали входната врата не се нуждае от уплътнения, напасване, подобрения в областта на прага.
Намали ли % вентилатор? Промяна в топлината на "ауспуха" има ли? Намери с какво да измериш температурата на кюнеца на 40-50 см от котела при минималната и обичайната работна мощност на горелката. По отношение на изолацията, изолацията и изолацията (разбирай буквално изолация плюс врати, прозорци и всякакви отвори и начини за аспирация на вътрешния въздух), обърни внимание с колко градуса изстиват стаите при спиране на отоплението за време 5 часа, колко градуса е когато се стартира горелката и за колко време се покачва температурата в стаите с 5 градуса. По тези данни може да се съди за необходимостта от топлоизолация.
шоп - майстор
вт дек 11, 2018 4:59 pmgrants написа:
Някой във форума тук беше писал.Има три начина - Изолация,изолация и пак изолация.Успех колега.
+1
Аз бих добавил и икономия при вентилацията. Там могат да се спестят едни 30% от разходите за отопление.
grants - специалист
:partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:
ср дек 12, 2018 4:24 pmfilmatoplo написа:
:lol: Аз бях .
filmatoplo - майстор
Лятото задължително след 17ч по 3 малки Шуменски :drinkers:
ср дек 12, 2018 1:32 pmandy_forresite написа:
... Само ще кажа, че 2 см XPS по стените подобряват два пъти топлотехническите им характеристики. Скоростта на изстиване би останала както е в момента, но ще се затопля по-бързо и ще се постига по-висока температура при запазване на разхода....
Признах та.
Не мислиш ли, че те четат, или не ти пука?!!!
–Не ми се живее на повече от 23 градуса, искам разхода да е поносим.
Помисли и върху това!

Филме, тия не стига че затвориха шуменския пивовар (колко бригада съм изпил), ами и рекламите изкарват Дупенцата Бомбички.

Да допълня с нещо съществено относно настройките на кой и да е котел, с горелка:
Ограничете го с термоглави, по радиаторите!
При задание от 52 градуса (от контролер, определено еквитермично), като влезе слънцето, термоглавите затвориха, циркулация по тръбата няма, губя само 4 вата на час, поради работа на помпата. Всъщност, не ги губя, щото банята ми е северна.
Не мога да преценя дали със стаен ще е по добре или е излишен.
filmatoplo - майстор
Ами симулирай -ти бъди термостата :wink: като мен в момента -гледам 25 гр и я изключих ,тъкмо и направих ТО1 - по обстойното почистване :lol:
чет дек 13, 2018 1:57 pmfilmatoplo написа:
Ами симулирай -ти бъди термостата :wink: като мен в момента -гледам 25 гр и я изключих ,тъкмо и направих ТО1 - по обстойното почистване :lol:
Ма Тя е изключена, бе Филме. Контролера на буфера я е запнал, а контролера на отоплителния кръг работи еквитермично. Той определя подаващата вода.
Имам стаен, съвсем обикновен, но е много чувствителен и задвижката постоянно люлее.
Затова минах на еквит. регулация и термоглави.
Образовам се за интернет контролираните термоглави.
....И за заваряване с електрожен. С медта проблеми нямам. Миналия месец 10 процента течащи, вчера 0. Локтайт конеца вече държи, особено ако го намотам повече.
....освен ако не забрая въобще да навия. Един клапан, на обезвъздушител, откровено си шуртеше.
Набарах му лесното и евтино обезвъздушаване. Имам само един автоматичен. Слагам го на един радиатор, докато са кача на етажа, той е готов и с него обикалям останалите. Чиста работа.
Ш'са науча, малко късно.....
  • 1
  • 2

Тема "Най-икономични настройки на пелетна горелка IVG S40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: