Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет дек 14, 2018 9:22 pmbmahob написа:
Ми от опит глава не боли..... А ако не първак :-D нямам друг вариант за сега, дали ще стане с теракол без дюбели.....
Ако говориш за шпакловка на ватата– рабицова мрежа, без дюбели не трябва и шпакловка за топлоизолации с фибри.
Ако искаш и красиво да е– алуминиеви ъгълчета.
bmahob - майстор
пет дек 14, 2018 9:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет дек 14, 2018 9:22 pmbmahob написа:
Ми от опит глава не боли..... А ако не първак :-D нямам друг вариант за сега, дали ще стане с теракол без дюбели.....
Ако говориш за шпакловка на ватата– рабицова мрежа, без дюбели не трябва и шпакловка за топлоизолации с фибри.
Ако искаш и красиво да е– алуминиеви ъгълчета.
Не бе за залепването към комина..... С пяна предполагам не е удачно щото ще стане по бързо
jolobg - специалист
Изолирах моя външен комин (0,4 мм неръжд) с вата и го оградих с фасадна тухла. Празното пространство запълних с перлит. Няма грам конденз.
Най-бързото, евтино и според мен, най-ефективно за момента е - Ф 80 гофре в комина и запълваш с перлит около него.
Предлагам да започнеш с това. Ако напролет решиш друго, слагаш чувал на розетката и вадиш гофрето. :supz: :drinkers:
пет дек 14, 2018 9:41 pmbmahob написа:
пет дек 14, 2018 9:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет дек 14, 2018 9:22 pmbmahob написа:
Ми от опит глава не боли..... А ако не първак :-D нямам друг вариант за сега, дали ще стане с теракол без дюбели.....
Ако говориш за шпакловка на ватата– рабицова мрежа, без дюбели не трябва и шпакловка за топлоизолации с фибри.
Ако искаш и красиво да е– алуминиеви ъгълчета.
Не бе за залепването към комина..... С пяна предполагам не е удачно щото ще стане по бързо
Със сигурност, с пяна ще стане много по бърза, чисто и здраво. Докато не се нагрее. После не знам.
Не знам как реагира на топлина, дори и затворена с негорима вата и без достъп на кислород.
Вероятно не е удачно.
Направи го както трябва! Даже има лепила с фибри, термоустойчиви и запазващи известна еластичност, под въздействие на температура.
Вата на стена се лепи, като първо се шпаклова. Листи от "твърда" вата. Не забравяй дюбели, макар, че имам над 20 квадрата стена без дюбели, ама си е моя. На чуждо място правя като хората.
Хм, на комин дюбелите не трябва да са пластмасови. Такова нещо не съм правил. Но със сигурност трябва да се захване здраво за стената/комина.
bmahob - майстор
Тия дни от утре се захващам :-D
preslav - майстор
пет дек 14, 2018 9:22 pmbmahob написа:
дали ще стане с теракол без дюбели.....
Обаждам се само заради идеята - дограмаджиите ползват самонарезни винтове, които се навиват дори в бетон, шайби има всякакви размери (това вместо дюбели, другото както си му е реда, има всякакви топлоустойчиви лепила). Другият вариант е да си направиш конструкция от профили за гипскартон и да заклещиш ватата в профилите. Според мен изолацията трябва да продължи и над керемидите - там можеш да обшиеш комина, барабар с изолацията, с ламарина. Ако те притеснява естетиката, има поцинкована ламарина боядисана прахово - не те знам от къде си, но във Варна има няколко тенекеджийски фирми.
Дано само изолацията ти помогне!
LazarGanev - "Велик майстор"
Сетих се за оня виц - "И трите Дядо Попе, и трите!". И трите мерки взимаш:
- махаш турболаторите за да се вдигне темоературата на димните газове и признаваш, че сръбските инженери са изцедили максималното количество топлина от тая камина. Оттам нататък идват проблемите.
- изолираш комина, за да намалиш допълнително възможността от поява на конденз
- пускаш иноксови тръби за облицовка, тъй че дори и да се появи някакъв конденз, няма да попие в стените и да излезе по стаите, а ще дойде при тебе да те поздрави. Не го очаквай, ще го мислиш ако дойде :wink:
bmahob - майстор
съб дек 15, 2018 7:39 amLazarGanev написа:
Сетих се за оня виц - "И трите Дядо Попе, и трите!". И трите мерки взимаш:
- махаш турболаторите за да се вдигне темоературата на димните газове и признаваш, че сръбските инженери са изцедили максималното количество топлина от тая камина. Оттам нататък идват проблемите.
- изолираш комина, за да намалиш допълнително възможността от поява на конденз
- пускаш иноксови тръби за облицовка, тъй че дори и да се появи някакъв конденз, няма да попие в стените и да излезе по стаите, а ще дойде при тебе да те поздрави. Не го очаквай, ще го мислиш ако дойде :wink:
Ха интересно, ма да питам
За първото ако бях си купил грейко или нещо с по-добро кпд от алфата, то на първа кара с подобни на сегашните ми стойности пак ще се появи конденз/всъщност на какви стойности върви бижуто от мин до макс степен??????
Второто го почвам
Третото едва ли ще мога дс го направа тоя сезон
burner - специалист
Ха, то и моят Бърнит вчера работи цял ден с Т на изходящите газове от 67 до 90 градуса, на пета е 126, а нито има турболатори, нито е Грейко или сръбски. И аз съм на втори последен етаж, и коминът ми е точно като този, таванът също, и аз имам две дупки в два димохода, че и суджуци правих онзи ден, но ги сложих във фризера.
14 г ми гореше камина на дърва с водна риза, трета година почвам с пелетна, дано нямам този проблем.
Малко снимки. Снимал съм и кюнците, та тези, които се оплакват от пропуск на прах, да видят аз как съм решил въпроса. Тази Т на изх. газове е на втора степен - подаване на пелети 1,16.
Прикачен файл:
DSCN1032.JPG
Прикачен файл:
DSCN1033.JPG
Прикачен файл:
DSCN1036.JPG
Прикачен файл:
DSCN1035.JPG
Последна промяна от burner на съб дек 15, 2018 10:41 am, променено общо 1 път.
bmahob - майстор
Купих каменна вата 3см 120кг/кубик и ще почвам утре пък ще видм ко ши стане, колега твоя бърнит е вълшебен :-D
Друго се сещам няма шапка на комина възможно ли е от дъждовните води да влошават също нещата?????

Тема "Загазих го с комина...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: