Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт яну 01, 2019 4:56 pmico_3 написа:
Да ползвам и аз темата в момента се отоплявам с Viadrus U22D 30 кв качен на кутия с горелка Greyko rb20.Въпроса ми е следния ако реша да сменя Viadrusa мога ли да си купя само котел Greyko без горелка понеже си имам 😁И в сайта на Greyko в секцията котли има две разнивидности пелетен и комбиниран котел като и двата са Expert имат ли наякакви констеуктивни разлики?
Мисля, че можеш да си купиш само котел.
Разликите са, че комбинирания има още малко джаджи и е по скъп. Според това, което чета, никой с комбиниран не гори дърва.
Твоя що искаш да го сменяш. Готов ти е, имаш го, направен, че и на кутия.....Още съвсем малко тунинг и става на шест. Тъй съм чел.
То да речеш сега да избираш– разбирам, ама.....
По добър е Грейкото, и от Боша ми е по добър, но няма смисъл. Ще си направя едни турболатори и КПДто аахааа да го стигне. Остават ми псувните по чистенето на пепеляка.
filmatoplo - майстор
До Ицо -да може да си купиш само котел .
ico_3 - специалист
[quote="Трифон П.Трифонов" post_id=955836 time=1546356429 user_id=66430]
[quote=ico_3 post_id=955834 time=1546354586 user_id=41172]
Да ползвам и аз темата в момента се отоплявам с Viadrus U22D 30 кв качен на кутия с горелка Greyko rb20.Въпроса ми е следния ако реша да сменя Viadrusa мога ли да си купя само котел Greyko без горелка понеже си имам 😁И в сайта на Greyko в секцията котли има две разнивидности пелетен и комбиниран котел като и двата са Expert имат ли наякакви констеуктивни разлики?
[/quote]
Мисля, че можеш да си купиш само котел.
Разликите са, че комбинирания има още малко джаджи и е по скъп. Според това, което чета, никой с комбиниран не гори дърва.
Твоя що искаш да го сменяш. Готов ти е, имаш го, направен, че и на кутия.....Още съвсем малко тунинг и става на шест. Тъй съм чел.
То да речеш сега да избираш– разбирам, ама.....
По добър е Грейкото, и от Боша ми е по добър, но няма смисъл. Ще си направя едни турболатори и КПДто аахааа да го стигне. Остават ми псувните по чистенето на пепеляка.
[/quote]
А някакви идеи за тунинг на котела?Пробвах какво ли не.Опитвам се да докарам разход от 2 чувала на денонощие ама не ми се получава.Не мога да си го обясня миналата година изкарах с 4.5 тона слънчогледови пелети с отвратително качество.Тази година съм взел 4 тона дървесни и май няма да ми стигнат.
prascho - майстор
Явно има разлика в калоричността на пелетите. Това, че са дървесни не е достатъчно условие за да са по-добри.
Tzinata - специалист
[/quote]
А някакви идеи за тунинг на котела?Пробвах какво ли не.Опитвам се да докарам разход от 2 чувала на денонощие ама не ми се получава.Не мога да си го обясня миналата година изкарах с 4.5 тона слънчогледови пелети с отвратително качество.Тази година съм взел 4 тона дървесни и май няма да ми стигнат.
[/quote]
Идеи за тунинг на "Виадрус" дал господ ма иска четене.
А ако си пробвал по котела "кво ли не" :? следва да пробваш с изолация по жилището :wink: .
ico_3 - специалист
[quote=Tzinata post_id=955896 time=1546379993 user_id=79506]
[/quote]
А някакви идеи за тунинг на котела?Пробвах какво ли не.Опитвам се да докарам разход от 2 чувала на денонощие ама не ми се получава.Не мога да си го обясня миналата година изкарах с 4.5 тона слънчогледови пелети с отвратително качество.Тази година съм взел 4 тона дървесни и май няма да ми стигнат.
[/quote]
Идеи за тунинг на "Виадрус" дал господ ма иска четене.
А ако си пробвал по котела "кво ли не" :? следва да пробваш с изолация по жилището :wink: .
[/quote]

Изолация имам :-D
Tzinata - специалист
[/quote]

Изолация имам :-D
[/quote]
И аз имам.С ~2чувала на ден топля 290 квадрата. :shock:
По празниците бяхме 10 възрастни и 7 деца. Наложи се да включа бойлерите (1×145л. и 1×120л.)на ток , че иначе котела се включваше само заради тях.
Съвет: 10см. Външна
15см. минимум на покрива!!!
burd - специалист
ср яну 02, 2019 8:14 pmTzinata написа:
Изолация имам :-D
[/quote]
И аз имам.С ~2чувала на ден топля 290 квадрата. :shock:
По празниците бяхме 10 възрастни и 7 деца. Наложи се да включа бойлерите (1×145л. и 1×120л.)на ток , че иначе котела се включваше само заради тях.
Съвет: 10см. Външна
15см. минимум на покрива!!!
[/quote]

Раздухай малко за инсталацията ти . Може и на лични, но мисля че за много начинаещи като мен би била интересна.
Tzinata - специалист
[/quote]

Раздухай малко за инсталацията ти . Може и на лични, но мисля че за много начинаещи като мен би била интересна.
[/quote]
Нищо особенно. Горелка-RB30 с котел Карпат 38KW който е ефективен но труден за чистене. Вътре има турболатори на третия ход и отражател над горелката.
На първия етаж и в баните съм с подово , но имам и радиатори освен подовото. В същност подовото е връщащата се ("студената") вода от радиаторите.
И това е "Не съм открил топлата вода" :wink:
И да не забравя: под подовото имам 6 см. фибран и отражателно фолио.
Е те тва е в общи линии.
fbr - майстор
Нали търсеше нещо тънко. Ето ти едно добро предложение. https://www.olx.bg/ad/kotel-s-retortna- ... e544a73520

Тема "Видариус, Дефро или Грейко ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: