• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
пет яну 04, 2019 10:22 pmEvgeniy написа:

"Горното горене" на практика изобщо не е горно. От практиката ми с въглища за около 20 години забелязах, че след като се запали отгоре, огънят си пробива надолу, и истинското горене е долу на решетката, тъй като въздухът влиза под нея и там е досега му с горивото. Така започнах като зареждам да слагам по едно или две дървета вертикално в средата на въглищата, за да улесня достигането на огъня до мястото, в което на практика влиза въздуха.

Горно горене има, когато се създадат условия за него. В горната част на горивната камера да има място за развиване на турболентни процеси, постъпване на вторичен въздух + висока температура. Наистина в долната част става предварителното окисление, а вече в горната става доокисляването на газовете получавани при долното горене. Иначе си прав за прехода от горно към долно, а и целта е такава, да повишим температурата в горната част, за да създадем условията за горно горене. Ако тръгнем направо към долно горене, се получава невъобразим пушек и пълнене на коминната система с недоизгорели материали. Затова, въобще не е добра идея, да се отнема интензивно енергия в горната част на пламъка, чрез тръби, ризи и т.н. а да има отражател за доизгаряне на постъпващите газове в резултат на долното горене.
шоп - майстор
Руснаците в техният форум имат една огромна тема за горно горене. Наречена е; " тяга против топки"

Те правят следното. Отрязват едно парче неръждаема ламарина с по около 5 см по-малко от всяка страна спрямо камерата на горене. Разбира се ламарината трябва и да минава през вратичката ( може и по диагонал)

След като изгорят подпалките и се запалят въглищата слагат ламарината отгоре, директно върху жартта.

Изпробвал съм го. Супер удачно е. Ламарината става бяла и червена и задържа високи градусаи в зоната на окисление.

За удобство може да се завари една халкичака или дръжка отгоре на ламарината за да се вади лесно с ръжена.

Котел проектиран само за горно горене е: "Струпова" При него предварително подгряният въздух се подава в зоната на горене от телескопично падащ хобот.
dilait19 - специалист
Здравейте, и за Много Години, Колеги. По повод на руснаците и техните ВИАДРУСИ и подобни котли,съм виждал какво ли не, но главното е горивото да гори при оптимални условия.Какво представляват тези условия, Т на горене, първичен, вторичен въздух и т. н. В Ю-туб, има цели серяли на руснаци, които експериментират и обясняват всичко... :prayer:
gardenER-- - специалист
Днес хубав, слънчев ден, реших да изчистя конците и димоотвода и реших при запалването да метна един чувал от този боклук - 50кг.
Все като го запалвам и после като му слагам, на сутринта голната част на камерата, въглищата не са изгорели...
Котлето на всяко запалване го чистя и най-вече чистя вратичката, съмнявам се нещо да пречи за въздух.
Та да продължа - Долу дърва както някой колега беше казал - не съм сложил. Метнах чувала, разнесох го да бъде равно, наложих калтони, вестници и подпалка и котелът от 15:00 работи. Тази вратичка ме дразни, тъй като винаги "запича" бях оставил регулатора на 65°, той взе че вдигна 80°... Ще ида да видя след малко на колко градуса е...
gardenER-- - специалист
Забравих да пиша... котелът беше проверен в 19:30 и градусите бяха 60, около 5 часа горене мисля че беше... Въглищата иначе привършват, останаха 4-5 чувала, мъка... Жалко, че идва зимата. Моля, колегите от София, които си купуват донбаски да драснат едно ЛС. :)
gardenER-- - специалист
чет яну 10, 2019 12:00 amkrasi92 написа:
Коя част на София.
Южна. Намирам се в гр. Елин Пелин, на 25 км от София (Младост, да речем)
шоп - майстор
Ходи до хан Богоров или при Божидар на гара Елин Пелин.
gardenER-- - специалист
Боби продава донбаския скъпо. Аз го взимам от един човек, държащ железарски, човекът носи и донбаски само, чувалиран на 20кг - 360 лв/т. Много съм доволен от него, но сега пък питането е друго...
Въглищата почти свършиха, остана един чувал. Запалих сутринта котела с половин чувал, другата половина оставих за жената да сложи по-късно. За щастие я мързеше и след запалването, на котелът не му беше сложено... Като се прибрах от работа отидох да го изчистя и какво да видя? Всичко е само пепел... И сега питането е - защо ако не се досложи на котела, всичко става на пепел, а като досложа, никога не изгаря всичко и винаги върха стои неизгорял?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Прекалено висок разход на Viadrus котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: