• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sokolov.91 - майстор
вт яну 22, 2019 9:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
...Напредваш.
Не се бъзикай. :lol:
Жоро Георгиев - специалист
От 27 декември до 27 януари изразходвани 252 м3 газ. Отоплявам 100 м2 панелен апартамент, последен етаж, 4 см изолация от фибран и PVC дограма. Стайният термостат е настроен от 0800 до 2200 часа да поддържа 23 гр, а от 2200 до 0800 18 гр. Котелът е настроен на 70 гр. В жилището е приятно топло.
king82 - специалист
Тези 252 м3, обърнати в пари колко са?
Жоро Георгиев - специалист
252м3 са по газомер. Овергаз ще ги коригират с техният си коригиращ коефициен, който за Варна е 1.053 и ще станат 265м3. Като пари около 243 лв.
шоп - майстор
вт яну 29, 2019 3:10 pmЖоро Георгиев написа:
252м3 са по газомер. Овергаз ще ги коригират с техният си коригиращ коефициен, който за Варна е 1.053 и ще станат 265м3. Като пари около 243 лв.

Важното е, че е чисто и удобно, комфортно.

Никой никога не е твърдял, че на газ е евтино, нали?
pojarnikara - специалист
съб яну 05, 2019 1:03 amsokolov.91 написа:
И последен П.С. Понеже още ти чета книжката на котела, гледам, че има някакъв тъп байпас между топлата и студената вода за радиаторите. Пише, че котела излиза заводско с отворен докрай байпас. Аз нещо не виждам смисъл в това и си мисля, че май е най добре от там да започнеш. Дават го тоя байпас, че се намира под помпата долу в дясно и се регулира с права отвертка. Обратно на часовниковата стрелка се затваря. Та пробвай първо това. Затвори го тоя байпас до край, нагласи водата на 60° и дай стайния на 30° и гледай какво ще стане.
Каква му е ролята на този байпас и как е добре - отворен или затворен ?
sokolov.91 - майстор
ср ное 25, 2020 12:53 pmpojarnikara написа:
съб яну 05, 2019 1:03 amsokolov.91 написа:
И последен П.С. Понеже още ти чета книжката на котела, гледам, че има някакъв тъп байпас между топлата и студената вода за радиаторите. Пише, че котела излиза заводско с отворен докрай байпас. Аз нещо не виждам смисъл в това и си мисля, че май е най добре от там да започнеш. Дават го тоя байпас, че се намира под помпата долу в дясно и се регулира с права отвертка. Обратно на часовниковата стрелка се затваря. Та пробвай първо това. Затвори го тоя байпас до край, нагласи водата на 60° и дай стайния на 30° и гледай какво ще стане.
Каква му е ролята на този байпас и как е добре - отворен или затворен ?
Затворен докрай байпаса и радиатора в банята винаги отворен докрай.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Температура на газов котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: