• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
adrian_r_petrov - специалист
Здравейте на всички! Вече съм горд собственик на газов котел на имер газ витрикс майор 24 кв. На отопление и 28 на бгв.Преди него се отоплявах с комбиниран котел. Изчетох много, но не намерих точния отговор на моя казус. Предишния котел бе настроен на 60 градуса и на всякъде бе адски жега. Да спомена отоплявам 150 кв общо къща на два етажа с дограма без изолация. Инсталацията и радиаторите са на 6. И според мен киловатите са както трябва. От днес започнах да се отоплявам с газовия котел като имам и стаен термостат настроен на 23 градуса.Температурата на водата е зададена на 65 градуса и въпреки това температурата в стаите неможе да достигне 22 градуса :/, а с предишния котел с по малка температура стигаше до 25 градуса. Според вас трябва ли да увелича температурата на котела или нещо друго трябва да се направи настроика, примерно помпата или друго??? Какъв според вас може да е проблема? И каква е подхоящата температура за водата?? :?
sokolov.91 - майстор
Заданието на водата е 65°, а достига ли го това задание котела?
adrian_r_petrov - специалист
чет яну 03, 2019 10:52 pmsokolov.91 написа:
Заданието на водата е 65°, а достига ли го това задание котела?
Да без проблем и си го подържа, като показва че работи на мин мощност на една чертичка.
fbr - майстор
Вдигни градусите на котела да се стопли къщата, пък после можеш да я свалиш.
adrian_r_petrov - специалист
Увеличих температурата, но ефекта е минимален. Интересно ми е как при другия котел при 60 водата бе жега на всякъде а сега с този при 70 градуса не е , някой има ли на идея?? И един въпрос към разбиращите, в момента газовия котел е кондензен 24 киловата горе долу и системата е толкова киловати, ако удвоя радиаторите във всяка стая и намаля температурата на водата ще имам ли икономия???
sokolov.91 - майстор
Икономия ще има, ама пак няма да се сгрееш щом сега не можеш. Стайния регулатор калъв е? Отвори всички радиатори и сложи стайния на 30° и виж какво ще стане.
шоп - майстор
пет яну 04, 2019 4:56 pmadrian_r_petrov написа:
Интересно ми е как при другия котел при 60 водата бе жега на всякъде а сега с този при 70 градуса не е , някой има ли на идея??
Имам:-)
Старата циркулационна помпа каква беше?

Сега и 90 гр. да вдигнеш температурата на топлоносителя, ако няма дебит ще мръзнеш. Причини за това-много.

Нещо друго по отоплителната система преработвано ли е? В смисъл нови, по дълги или по-тесни тръби, кранове, смесители, регулатори?

Добре ли е обезвъздушена системата?
adrian_r_petrov - специалист
пет яну 04, 2019 5:11 pmшоп написа:
пет яну 04, 2019 4:56 pmadrian_r_petrov написа:
Интересно ми е как при другия котел при 60 водата бе жега на всякъде а сега с този при 70 градуса не е , някой има ли на идея??
Имам:-)
Старата циркулационна помпа каква беше?

Сега и 90 гр. да вдигнеш температурата на топлоносителя, ако няма дебит ще мръзнеш. Причини за това-много.

Нещо друго по отоплителната система преработвано ли е? В смисъл нови, по дълги или по-тесни тръби, кранове, смесители, регулатори?

Добре ли е обезвъздушена системата?
Няма промени, според вас ако се увеличи дебита на помпата ще има ефект така ли?, щото като увелича температурата на водата се чува как помпата се увеличава и става по топло, а после намалява като температурата си остава същата но не е толкова топло.Тя е вградена в котела. Старата си бе гроундфос нещо такова.
Всички кранове са отворени на макс. А стайния термостат е на 22 градуса.
Системата е обезвъдушена както трябва.
шоп - майстор
пет яну 04, 2019 5:20 pmadrian_r_petrov написа:
според вас ако се увеличи дебита на помпата ще има ефект така ли?,
Разбира се.
Щом няма промени в отоплителната система и със стария котел сте били на топло при 60 градуса, а с новия при 70 мръзнете то дебита на помпата е малък.
Логично е.

Ако напишете моделите на старата и нова помпа по диаграмата Q/H ще се види.
Премерете и температурата на връщащата към котела вода.
sokolov.91 - майстор
Не се знае и стайния регулатор къде е и колко му е верен термосензора. Моя го върнах 3 градуса назад и пак надмерва с 1 градус стайната. Некаа го даде на 30 градуса стайна и да каже какво става с котела.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Температура на газов котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: