• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
А така де. То отоплението е що годе ясно. Нали охлаждането коментирваме.
Та предстоят сгодни дни, за опити, в тая насока.
Връщам се в годините назад. Няма я тая топлина зимъска, а за хладината, през лятото, да не говориме. Къща по дърта от мене.
Нямаше климатици. Печката на дърва, готвеше се на нея, баници и погачи, липовото чайче се беше топло, в крайчето на печката...
Здравейте,
Имам няколко въпроса от практическо значение:
1.Какво се случва с подовото и/или стенно отопление при земетресение ( живеем на 11 етаж)
2.Ако имаме подово и/или стенно как се отразява на разположението на мебели и килими - демек под спалнята /гардероба отива на кино? Също и за килима? Предполагам ще се нагряват , но колко ще са загубите дори и при по-малки мебели?
3.Таванен вентилатор върши чудесна работа лятото за охлаждане ( и гони насекомите).Разбира се на слаба степен. Дори на най-слаба степен може да се спи комфортно. Та такъв вентилатор би ли спомогнал за охлаждане , ако имаме таванно вградено охлаждане?
Тук доста засягате темата за влагата- при пекалено сух въздух организма страда точно толкова , колкото и при прекалено влажен- 10 месеца годишно живеем с над 80 процента влага, в разгара на лятото е поне 90. Влагоуловителят събира по 5 литра вода за няколко часа, но ако го нагласим на под 60 процента почвам да кашлям.
Та въпросът ми е :
Как се решава проблемът ( евентуален ) с влагата и конденза по стенното или таванно охлаждане , така че хем да е добре за обитателите, хем за системата ? ( този въпрос не ми е най-важен а и чета, че още няма на практика опит)
Благодаря предварително


Г
LazarGanev - "Велик майстор"
1. Ами - нищо, ако са направени с качествени тръби от омрежен полиетилен, но който е ползвал китайска тръба с Ал. вложка за 60ст/м се надяваме, че си е направил сметката
2. Никак не се отразява - тръбата се реди навсякъде, колкото се може повече. Нищо не се нагрява повече от други места, това не е електрическо подово, водата разнася излишната топлина. Килими не се ползват по дефолт
3. Таванен вентилатор може и да подобри работата. Конденз не се допуска - играе се с температурата на водатат
нед дек 27, 2020 1:58 pmLazarGanev написа:
1. Ами - нищо, ако са направени с качествени тръби от омрежен полиетилен, но който е ползвал китайска тръба с Ал. вложка за 60ст/м се надяваме, че си е направил сметката
2. Никак не се отразява - тръбата се реди навсякъде, колкото се може повече. Нищо не се нагрява повече от други места, това не е електрическо подово, водата разнася излишната топлина. Килими не се ползват по дефолт
3. Таванен вентилатор може и да подобри работата. Конденз не се допуска - играе се с температурата на водатат
Б
Благодаря!
А как стои въпросът с гипсокартона по тавана и стените по време или след земетресение?
Не че толкова ме е страх , но се питам какъв ремонт би следвал след това :) :?
шоп - майстор
нед дек 27, 2020 2:02 pmevelinastoyanova написа:

А как стои въпросът с гипсокартона по тавана и стените по време или след земетресение?
Ако тръбите на стенното отопление се скъсат при земетръс, то и стени няма да има.
То и хора няма да има, кото да правят в последствие ремонт ако по време на земетръса са в имота :snakeman:
нед дек 27, 2020 2:09 pmшоп написа:
нед дек 27, 2020 2:02 pmevelinastoyanova написа:

А как стои въпросът с гипсокартона по тавана и стените по време или след земетресение?
Ако тръбите на стенното отопление се скъсат при земетръс, то и стени няма да има.
То и хора няма да има, кото да правят в последствие ремонт ако по време на земетръса са в имота :snakeman:
Имах предвид само гипсокартона.
Напоследък гледам е много модерен.
На мен не ми харесва, но за стенно/таванно отопление явно става.
шоп - майстор
нед дек 27, 2020 2:14 pmevelinastoyanova написа:

На мен не ми харесва
И на мен не ми харесва гипскартона.
Затова у нас навсякаде вътрешно мултипор.
нед дек 27, 2020 2:19 pmшоп написа:
нед дек 27, 2020 2:14 pmevelinastoyanova написа:

На мен не ми харесва
И на мен не ми харесва гипскартона.
Затова у нас навсякаде вътрешно мултипор.
Зачетох характеристиките му , но не видях дали става за стенно и таванно отопление/ охлаждане.
Аз съм неразбирач по темата, но определено ме интересува
Благодаря за отговорите!
LazarGanev - "Велик майстор"
Някои (като Рехау) предлагат готови панели от гипсокартон с наредени на тях тръби за таванно или стенно отопление, като при монтажа се подвързват тръбите между отделните панели. Това се прави с цел бърз, лесен и чист монтаж. За нашите ширини е скъпичко, но там е бъдещето. Иначе не е проблем да се направи и с мазилка, но е трудно с топлоизолацията
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Стенно водно отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: