• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, от 7-8 год имам котел Ерато 4 поколение горелка 24кв.
Доволен бях, но започна след 3-4 часа работа да спира с грешка шнек/ ERROR STOKER/, писна ми да ставам през нощта да рестартирам. Станах огняр, вкъщи ми се смеят. Зима настана.
Не мога да преборя грешката и започвам да сменям. Моля за съвет, кое е рационалното решение: целия котел не ми се сменя, че голям чанч. Горелката? Благодарности предварително. Пазете се и бъдете здрави.
1. Ремонтирай- отстрани причината за грешката! След по малко от толкова години и новата ще изпищи. Предполагам моторчето е за сервизиране, а бих пръснал и редуктора.
2. Горелка Грейко- олекваш с повечко пари, но веднага започваш да пестиш от по евтино гориво.
Степенуването е на финансова основа стъпило.
Мерси за отговора Трифон.
1. Ремонтирай- отстрани причината за грешката! След по малко от толкова години и новата ще изпищи. Предполагам моторчето е за сервизиране, а бих пръснал и редуктора.
[Разсъждавам в следната посока: ако има проблем с моторчето или редуктора на шнека и спре подаването на пелети грешката ще бъде "lost fire". Шнека и горелката имат само електрическа комуникация и по някаква причина горелката губи връзка с шнека след няколко часа работа. Горелката няма много чаркове - платка и няколко датчика, датчиците работят остава платката. Обаче, ако е платката не е ли по-добре да сменя цялата горелка, ако новата е толкова по-добра че да си струва.
2. Горелка Грейко- олекваш с повечко пари, но веднага започваш да пестиш от по евтино гориво.
Степенуването е на финансова основа стъпило.
Само горелка или комплект с шнек?
Не вярвам платката и шнека да си "комуникират", т.е. да има обратна връзка.
Може пък и пратката да е изпищяла. Тогава...
3. Ремонт платка.
4. Смяна контролер с такъв от Натурела. Филматопло е специалист, но последните няколо дни никакъв го няма!!! Дано е само лека настинка!
Горелка Грейко си е комплект с шнек.
Всъщност, ако платката "загуби" връзка с шнека, може да ѝ е казано да извежда такава грешка. Това отново ме връща към моторчето. Помисли как би могло да се случва това!
Сигурно ли е, че това , от английски, е Грешка шнек?
Всъщност, ако платката "загуби" връзка с шнека, може да ѝ е казано да извежда такава грешка. Това отново ме връща към моторчето.
Има резон в предложението ти. Ще започна със смяна на моторчето и редуктора, че многото мислене разваля действието. После - платка, горелка, котел, събаряне на котелното, инсталиране на термопомпа, борба с мъките по термопомпата. Накрая отивам в тропиците и се свършва с мъките по отоплението и почват мъките с охлаждането и змиите.
съб дек 05, 2020 7:36 pmmaliov написа:
Всъщност, ако платката "загуби" връзка с шнека, може да ѝ е казано да извежда такава грешка. Това отново ме връща към моторчето.
Има резон в предложението ти. Ще започна със смяна на моторчето и редуктора, че многото мислене разваля действието. После - платка, горелка, котел, събаряне на котелното, инсталиране на термопомпа, борба с мъките по термопомпата. Накрая отивам в тропиците и се свършва с мъките по отоплението и почват мъките с охлаждането и змиите.
Когато спре и изведе грешката, с мултицет бих проверил самото моторче.
Най лесно може да се направи от платката. Трябва да покаже ок. 1.6kΩ.
Всъщност,..........защо ми е да....... Както ти е най удобно, според вътрешната нагласа.
veselint - специалист
съб дек 05, 2020 3:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
Не вярвам платката и шнека да си "комуникират", т.е. да има обратна връзка.
Може и да не вярваш,но при моята горелка е така.Моторчето и платката си комуникират,при по-голям ток от настроения изписва ,,шнек блокиран"а при изваден щепсел на шнека от куплунга на горелката, изписва грешка ,,шнек закъсен"Всичко зависи от контролера с какви способности е.
вт дек 08, 2020 2:48 pmveselint написа:
съб дек 05, 2020 3:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
Не вярвам платката и шнека да си "комуникират", т.е. да има обратна връзка.
Може и да не вярваш,но при моята горелка е така.Моторчето и платката си комуникират,при по-голям ток от настроения изписва ,,шнек блокиран"а при изваден щепсел на шнека от куплунга на горелката, изписва грешка ,,шнек закъсен"Всичко зависи от контролера с какви способности е.
Навих са. Кажи сега за проблема!
Неговата е на Ерато и има проблем с шнека. Каква е причината?
Понякога, особено напоследък, шнека му спирал. Аз, кат прос афтомобилис, са сещам как доста шофьори си биеха резервоарите със специално изработена пръчка, на новите 10-15 годишни дараци, нововнос.
Та са сещам за четки на моторчето. Ту го има- ту го няма.
А може и комуникация да е. То, след толкова години, колко неща са влошават...
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт дек 08, 2020 2:58 pm, променено общо 1 път.
veselint - специалист
[/quote]
Навих са. Кажи сега за проблема!
Неговата е на Ерато и има проблем с шнека. Каква е причината?
[/quote]

Кой ти е казал, че имам проблем,просто споделих нещо което,тебе не ти се вярваше.Като каза проблем, сетих се,нормално ли е да прави твърд нагар горелката със слънчогледови пелети,при положение че работи по стаен термостат,и работи през повечето време на макс.
Последна промяна от veselint на вт дек 08, 2020 3:03 pm, променено общо 1 път.
вт дек 08, 2020 2:56 pmveselint написа:
съб дек 05, 2020 3:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
Навих са. Кажи сега за проблема!
Неговата е на Ерато и има проблем с шнека. Каква е причината?
Кой ти е казал, че имам проблем,просто споделих нещо което,тебе не ти се вярваше.
Неговата има, за неговата казвам, а на теб ти вярвам.

Бе научете са да цитирате бе......!!!! Писна ми да оправям....ЕЕЕееееееееее!!!
  • 1
  • 2

Тема "Да сменям ли горелката и с каква? Помощ. Ако не е мястото на темата тук, извинете." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: