• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
all4all - специалист
Здравейте, интересно ми е ползвали ли сте програмата за газификация Дезире и какво мислите за нея? Мит или реалност? Уловки и т.н
Както и да смятам офертата си... Котела никак не ми се връзва с отстъпка 30% коментирам само него ...
all4all - специалист
В мрежата в момента няма отстъпка за Котел Бош 7000 + CT 200 + 3 бр термоглави и цента е 4000 лв само не мога да разбера що монополист ми го продава за 3300 а не за 2800? И защо държава е дала право само на монополист да продава по тази програма :?
LazarGanev - "Велик майстор"
пет фев 01, 2019 8:35 amall4all написа:
защо държава е дала право само на монополист да продава по тази програма :?
Няма такова нещо, кой го твърди това?
all4all - специалист
Не го твърдя но така излиза на практика... Газовите компании само са облагодетелствани
LazarGanev - "Велик майстор"
Не е вярно - нито само газовите компании работят по програмата, нито пък всички газови компании са включени. Истината е, че които фирми работят се облажват - яко надуват цените и после правят 30% отстъпка. Те не правят отстъпка, но така изглежда :wink:
all4all - специалист
Това имах в предвид Лазаре! Плащаме си като араби на некоректни фирми... А държавата се чуди що малко хора се газифицират като има некви отстъпки в размер на 1/3... Да не казвам че по програма цената на радиатори те ми е 4 лв по ниска от цената в магазина... Убава работа ама ментраджииска!
all4all - специалист
Цялата работа е сбъркана! По добре да дават тия 30 % кеш на хората а те ще си на пазаруват както сметнат за добре... Нали сме пазарна икономика...
Не е сбъркана тя.
Суте е в схема, Вуте са фали чи платил 5 а му върнали 2. В смяната ми е, цитирам му програмата, ама той имал документи. Не ги видях, ма селяните са си.... Да не се обиждат истинските хора от село!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет фев 01, 2019 1:36 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
пет фев 01, 2019 12:56 pmall4all написа:
Цялата работа е сбъркана! По добре да дават тия 30 % кеш на хората а те ще си на пазаруват както сметнат за добре... Нали сме пазарна икономика...
Мечти!

Помисли колко манговци и мизерници ще вземат кеща и ще го превърат в алкохол и кебапчета?

Други пък ще купят елементи за отполителната си инсталация от фирми с неясен произход и точещи ДДС

Аз съм твърдо за когато някой дава пари (държавата или програма) да има строг контрол
Пазарна икономика е само когато кеша е личен:-)

Нищо лично, просто изказвам лично мнение. Аз бих платил двойно и тройно, но у наше село няма тръба. Нищо, че съм вътре в околовръсното на София.
all4all - специалист
Притча за ябълките
Седял си един цар в тронната зала и чул през прозореца викове:
“Айде на хубавите ябълки-и-и-и!”
Погледнал – един старец с каруца продава ябълки, а наоколо – тълпа купувачи.
Прияли му се и на царя от плодовете, викнал първия министър и рекъл: “На ти пет жълтици, бягай да ми купиш ябълки.”
Първият министър викнал последния министър и му рекъл: “На ти четири жълтици, бягай да купиш ябълки.”
Последният министър викнал церемониалмайстора и му рекъл: “На ти три жълтици, бягай да купиш ябълки.”
Церемониалмайсторът викнал шефа на стражата и рекъл: “На ти две жълтици, бягай да купиш ябълки.”
Шефът на стражата викнал един стражар и рекъл: “На ти една жълтица, бягай да купиш ябълки.”
Стражарят излязъл и спипал стареца за яката: “Хей, какво си се развикал? Тука хан ли е или царски дворец? Марш оттук, ябълките се конфискуват.”
Върнал се стражарят и рекъл: “Ето, шефе, добра далавера. За една жълтица – половин каруца ябълки.”
Шефът отишъл при церемониалмайстора: “Ето, значи, за две жълтици един чувал ябълки.”
Церемониалмайсторът отишъл при последния министър: “Ето, за три жълтици една торба ябълки.”
Последният министър отишъл при първия министър: “Ето, за четири жълтици половин торба ябълки. Какво да се прави, началство, инфлация.”
Първият министър се явил при царя: “Ето, ваше величество, както заръчахте - заповядайте пет ябълки.”
Погледнал царят през прозореца – каруцата празна.
Седи царят в тронната зала и мисли:
“Пет ябълки – пет жълтици. Една ябълка – една жълтица.
И народът ще се скъса да купува. На тоя народ трябва да му се вдигнат данъците!
  • 1
  • 2

Тема "Газификация Програма Дезире ...!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: