Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius - майстор
Ако някой може да услужи, ще съм благодарен (и не само :drinkers: ). В момента съм с 15-60 и идва малка, не и стига напора. Затова си мисля за 25-80, че ще е идеална, но не ми се купува само за проба. И 32-80 ще ми свърши работа, колкото да си направя изводи. За 1 седмица ще я върна.
Antonii - майстор
С едни елементарни сметки може да избегнете цялата тази хамалогия.
Иначе дано намерите човек с една излишна помпа за експеримента.
Иначе в духа на "специалистите" по отоплителни инсталации в БГ мога да ви препоръчам да си сложите по-мощната помпа и ако е много яка, то да си отрегулирате нужния дебит чрез вентил монтиран на напора на помпата.
radius - майстор
Да, сметките са много елементарни, но не са по силата на проектантите явно. Преди години бях намерил човек с помпа ( minca), така че защо не и сега.
6osi6 - майстор
80 литровият буфер не свърши ли работа?
radius - майстор
Е чакай де, има си тема за целта и там писах.
Antonii - майстор
radius написа:
Да, сметките са много елементарни, но не са по силата на проектантите явно. Преди години бях намерил човек с помпа ( minca), така че защо не и сега.
Ако някой проектант ви го е сметнал така и това не ви върши работа, то сега вземете го викнете този проектант за да ви смени помпата за негова сметка.
radius - майстор
Така би трябвало да стане в един утопичен свят.
Antonii - майстор
У нормалните държави става. Просто ви е си оправяте нещата и му давате сметката.
Дали ще я покрие доброволно или чрез съда си е него избор.
Ясно е, че тук в БГ това е малко трудно постижимо, но може да опитате по метода на оплюването в мрежата.
Понякога има ефект. Лично съм го пробвал.
radius - майстор
Въпросния проектант вече не се занимава с това, но иначе от останалите сметки съм доволен.
Boyan - специалист
radius написа:
Ако някой може да услужи, ще съм благодарен (и не само :drinkers: ). В момента съм с 15-60 и идва малка, не и стига напора. Затова си мисля за 25-80, че ще е идеална, но не ми се купува само за проба. И 32-80 ще ми свърши работа, колкото да си направя изводи. За 1 седмица ще я върна.

Дай адресче на лични . :partyman:

Тема "Търся циркулационна помпа 25-80, 32-80 за 1 седмица проба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: