• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
preslav - майстор
Мисля, че всички мнения преди мен са смислени, но както винаги нещата опират до пари, а и не е особено приятно да подменяш сегашните кранове посред зима. Пробвай да притвориш крановете на холските си радиатори, ако трябва и на този в спалнята, демек опитай се да балансираш системата колкото да избуташ зимата, а лятоска му мисли.
zaksofon - специалист
чет яну 10, 2019 12:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
Задължително радиатор(и) в коридора на 17-18 градуса с термоглава.
Онзи ден си спрях радиаторите в неизползваемите помещения.
Вчера в коридора 16 градуса, банята тоже.
Веднага радиаторите на 12 и днес вече и в коридора са нормалните 18 и в банята е готинко по боксери.
Научих се, че не трябва да спестявам като правя нещо.
Слагам радиатор- задължително термоглава, секретен вентил и клапан на обезвъздушителят.
Това спестява някои главоболия напред във времето.
Каквото и да залепиш, ефект ще има. Над детската какво е?
Над детската стая е два слоя вата 5 см Кнауф, които съм направил, като сух под в таванското над детската.
Г-н Трифонов, моля да обясните - "секретен вентил и клапан на обезвъздушителят"?
чет яну 10, 2019 1:34 pmzaksofon написа:
...
Г-н Трифонов, моля да обясните - "секретен вентил и клапан на обезвъздушителят"?
Заксофоне, не ме разочаровай! Какъв коминь напрай, пък за кви работи питаш.
http://www.romstal.bg/%D0%BA%D0%BB%D0%B ... p4925.html
Новива се на радиатора преди да навиеш обезвъздушител от левче.
Самият обезвъздушител можеш да го развиеш по всяко време, без да изпускаш налягането или източвайки системата.
За секретния вентил ще оставя сам да се образоваш, освен ако някой любезен съфорумец не реши да покаже знания.

Клапанът на обезвъздушителя дава още една екстра.
Представи си, че си източил системата, налага се да я пълниш.
Сваляш всички ръчни и евтини обезвъздушители, отваряш крана за пълнене и тръгваш от най близкия радиатор, с автоматичен обезвъздушител, в ръка.
Навиваш го на първия радиатор...........и така до последния. Обезвъздушаването е песен, без километри с отвертка и кофа в ръка, без да си похарчил повечко пари за автоматични такива, дето понякога са скапват и са налага да ги подменяш. Тогава клапанът отново е полезен.
Инсталаторите да почерпят виртуално.

.....Филмеееее, читеш ли уа брат?!!!
zaksofon - специалист
Хубави съвети г-н Трифонов, ще ги взема в предвид. Значи за радиатора в коридора, какво се разбрахме - да го пускам? Много ми се иска, за този радиатор в коридора, да направя топлообменник на кюнеца. Дет се вика да си бачка независимо от горивото.
чет яну 10, 2019 2:20 pmzaksofon написа:
Хубави съвети г-н Трифонов, ще ги взема в предвид. Значи за радиатора в коридора, какво се разбрахме - да го пускам? Много ми се иска, за този радиатор в коридора, да направя топлообменник на кюнеца. Дет се вика да си бачка независимо от горивото.
Направи! Там Анди и Шопа могат да помогнат.
Само не забравяй! – Всяко нещо, в този свят, зависи от нещо друго.
Конкретно- радиатора няма да го топлиш на промоция. Масрафа е от твоя джоб. Въпрос на .....баланс, щото като печелиш не знаеш какво губиш и обратно.
Опитваш и продължаваш така, както те устройва.

Забрайх за коридора.
Пускай го и чисти редовно котела!
Изчистих си котлето, пуснах си още 2 стаи на 12 градуса, комфорта е същият, разхода също, даже леееко надолу.
  • 1
  • 2

Тема "Как да затопля всички стаи - еднакво?" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: