• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andro440 - майстор
Здравейте ,днес на едно /силно казано барче / навън с две маси и на студа случайно се заговорих с един възрастен човек . Човека е на 72...и нагоре ,с патерици и протеза на единия крак . От дума на дума -той сподели че тази година е купил брикети,които не горят и е чул за някакви бездимни печки .Каза също ,че имал 5 чувала брикети от миналата година ,които скоро свършили и горели добре /топлел само една бечова стая / и от няколко дена с новите ,които биле на вид кафяви ,сподели ,че се вижда в чудо и не горят .Чул е за рекламите от някъде за ,както той казва /бездимни печки / -та се разприказвахме .Дори си поръчал да му търсят балон от въздух от жп вагон . Искам да му помогна на човека -поне с чертеж или идея ,каза също ,че не е проблем да гори и само дърва . Много добре мислещ старец е и на вс отгоре е вежлив и културен ...но сам и инвалид предполагам с мижава пенсия . ИСКАМ ДА МУ ПОМОГНА ! но нямам опит с тези ракетни печки ,търсих и свалях разни чертежи от руски сайтове ,които съм разпечатал на хартаия и утре ще му ги дам ,Молбата ми е, ако някой е правил такава ,да сподели тънките моменти -или поне с какво да не се сбърка . На мен лично ,такава печка не ми е необходима ...искам да помогна
Андро, благородно е делото ти.
Нагърбил си се и ще трябва кажи-речи сам да се оправяш, щото умниците сме много, ама опит имаме на кутрето.
99% са с никакъв, 2% с мижав. Ще те залеят с информация, но копната от някъде и представена като собствен опит.
Тва, дето гледаш в тубата, то ще ти е от помощ.
vrangelov - специалист
съб яну 12, 2019 11:38 pmandro440 написа:
Здравейте ...ИСКАМ ДА МУ ПОМОГНА ! ...
Браво, andro440!

Сещам се за няколко ракетни печки, правени във форума, но все на пелети. За такава на дърва се сещам само за една, но за сметка на това тя е много добра. Според мен де.
Съфорумецът се представи тук като Живко, но не пише тук, защото много набързо беше насметен, но съм сигурен, че ако му пишеш на ЛС има голям шанс да ти отговори.
Вчера или онзи ден дори го даваха по "нова телевизия", но не можах да се сетя за името, да го видя кой е.

>>>ЦЪК<<<
>>>ЦЪК<<<


Поздрави
andro440 - майстор
Благодаря за подкрепата ,но нека разнищим един примерен чертеж на руснаците! Идеята и начина е ясен ,но как става почистването ,къде отива пепелта Къде се прави скара ,как се пали горивото ....печката не е сложна за реализация и бих я направил и подарил на човека ,но инюма и няколко неизвестни в случая
Прикачен файл:
ScreenHunter_180 Jan. 12 10.50.jpg
ScreenHunter_180 Jan. 12 10.50.jpg (95.67 KиБ) Видяна 9401 пъти
Където е отворът за първичен и вторичен въздух, правиш вратичка с клапички. От там се чисти.
Черната линия, която разделя първичния и вторичният въздух и върху която лежи дръвцето, е скарата.
andro440 - майстор
Благодаря Ти ,но в самия балон ,през който минават димните газове ,също трябва да има отвор за за почистване
пон яну 14, 2019 6:26 amТрифон П.Трифонов написа:
Където е отворът за първичен и вторичен въздух, правиш вратичка с клапички. От там се чисти.
Черната линия, която разделя първичния и вторичният въздух и върху която лежи дръвцето, е скарата.
andro440 - майстор
Благодаря ти за съдействието,колега .
пон яну 14, 2019 1:52 pmlektora написа:
Е, не е ли ясно?
Там, където е последната стрелка надолу, също правиш ревизия.
Самоделна горелка си направил, пък една совалка ли ща уплаши?
andro440 - майстор
с горелката нямам грижи ,но нали се сещаш,че тя си е за мен -а тази печка ,ще трябва да тръгне от раз
пон яну 14, 2019 10:51 pmТрифон П.Трифонов написа:
Е, не е ли ясно?
Там, където е последната стрелка надолу, също правиш ревизия.
Самоделна горелка си направил, пък една совалка ли ща уплаши?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Ракетна печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: