• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Dino - специалист
Какъв капацитет дава шнека ви ? На мен при слънчогледовите ( Керпи ) ми даде 35 кг /час . След това смених на Трон .При първото засичане ми даде 34 кг. Странно след не много време забелязах че нещо дава нереално висок разход.Новото измерване даде 22.2кг /час .Помислих че има някакво запушване . Чистих ,изпразвах ...нищо ....Пак напълних ,пак същия разход 22.2 ....това нормално ли е
fox_vt - майстор
А теглото на пелетите мерил ли си.
Dino - специалист
Включвам на ръчно зареждане ,шнека върти 370 сек. , събирам в торба и тегля . След това умножавам по 10 и получавам за 1 час...Иначе торбите са по 15 кг на ТРОН.
чет яну 17, 2019 10:31 amDino написа:
Включвам на ръчно зареждане ,шнека върти 370 сек. , събирам в торба и тегля . След това умножавам по 10 и получавам за 1 час...Иначе торбите са по 15 кг на ТРОН.
360
Dino - специалист
Отброява 370 секунди и спира , да 10 сек повече е . т.е 6 мин и 10 сек, .И това имам в предвид ако трябва да съм 100% точен. За новата горелка Грейко 20 става въпрос.Вк. на ръчно и само си брои 370 секунди и спира. Разбира се може и по рано да спреш процеса ако желаеш .Примерно да не чакаш 6 мин ,а да я спреш на 180 сек. и да умножиш по 20.
morfei1 - специалист
Моя го мерих два пъти този сезон. С наклон 32градуса е, поне толкова го меря с телефона :-D

С миналогодишните пелети 1490гр.за 360сек. при обезвъздушаване.
С тазгодишните пелети 1540гр. за 360сек. при обезвъдушаване.

Разликата може да е от пелети, може и да е от самия шнек. На секунда идва средно около 4,13 - 4,28гр. Като ме хване мерака пак ще го меря.
Dino - специалист
Разлика от 50 гр според мен не е голяма . Аз се притесних че от 35 кг паднах на 22 ,но явно е нормално ..
Може ли при работата през сезона с един и същи пелети да настъпо по драстична разлика ?
Какво е това "обезвъздушаване" ? Аз не оставям шнека на "сухо " ,да му свършат пелетите ....
morfei1 - специалист
чет яну 17, 2019 6:08 pmDino написа:
Разлика от 50 гр според мен не е голяма . Аз се притесних че от 35 кг паднах на 22 ,но явно е нормално ..
Може ли при работата през сезона с един и същи пелети да настъпо по драстична разлика ?
Какво е това "обезвъздушаване" ? Аз не оставям шнека на "сухо " ,да му свършат пелетите ....
Вадя маркуча, бутам го в чувал и пущам шнека да работи непрекъснато. Използва се когато шнека остане без пелети.
Dino - специалист
Да , благодаря ! Разбрах.
Мисля обаче ,че от време на време трябва да се правят замервания .Май този показател мени стойностите си.
  • 1
  • 2

Тема "капацитет на шнека" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: