Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
И все пак най-близо до този Ирис е Лили, защото е на един и същ производител и подозирам, че е същия шнек и вентилатор, дори си мисля, че това е същата камина, но спъната
bmahob - майстор
вт яну 22, 2019 8:25 amLazarGanev написа:
И все пак най-близо до този Ирис е Лили, защото е на един и същ производител и подозирам, че е същия шнек и вентилатор, дори си мисля, че това е същата камина, но спъната
Така е но от там мълчат..... Но пък нали има зоводски данни истината е около тях....
Крум Витов - напреднал
вт яну 22, 2019 8:11 ambmahob написа:
Дано се оправиш, само ти казвам да не се ръководиш по стойностите на нашите камини, щото примерно бърнита имат такув контролер но стойностите на шнека и вентилатора нищо общо за едни киловати
Мисля си, че нещо направих. Работи по добре.
Как трябва да изглежда пламъка? Трябва ли да достига до горе на 5 та мощност или не?
Направих стойностите така:
1 1.0 / 1400
2 1.4/ 1500
3 1.6/ 1600
4 1.8/ 1700
5 2.1/ 1900
Крум Витов - напреднал
вт яну 22, 2019 8:25 amLazarGanev написа:
И все пак най-близо до този Ирис е Лили, защото е на един и същ производител и подозирам, че е същия шнек и вентилатор, дори си мисля, че това е същата камина, но спъната
Да същата е. Но и за нея няма коментари.
Имам чувството, че съм взел нещо извънземно.
Лошото е,че и заводските настройки няма от къде да намеря...
Крум Витов - напреднал
нед фев 03, 2019 7:24 pmLazarGanev написа:
Откъде си? Какво искаш да направиш с настройките?
От София
Ами не е нормално всеки ден да я чистя. Пепелника за няколко часа е пълен с пепел, стъклото става черно за три четири часа. Отоплявам 60кв и имам само 4 радиатора панелни 120/60 И сипвам по два чувала.
Нормално ли е?
burner - специалист
нед фев 03, 2019 7:33 pmКрум Витов написа:
нед фев 03, 2019 7:24 pmLazarGanev написа:
Откъде си? Какво искаш да направиш с настройките?
От София
Ами не е нормално всеки ден да я чистя. Пепелника за няколко часа е пълен с пепел, стъклото става черно за три четири часа. Отоплявам 60кв и имам само 4 радиатора панелни 120/60 И сипвам по два чувала.
Нормално ли е?
Нормално е да я чистиш всеки ден. Поне в мануала на моята камина и на още 4 камини, чиито инструкции съм чел, пише горивната кошница да се чисти всеки ден. След като отвориш вратата и извадиш кошницата, нищо не ти пречи да тръкнеш стъклото и да изсипеш пепелника.
Не е нормално при нормални условия и пелети, и нормално продухване, и почистен комин с добра тяга и т.н. горивната кошница да се пълни с пепел. Моята няма прашинка вътре. Но на два пъти в двата края намирам по малко пепел. След наблюдение на камината установих, че дори в режим автоматичен, камината влиза в поддържащ режим, когато няма продухване и натрупва пепел. Съответно намалих степен 1 до минимум. Но не дотолкова, както по-рано, че вследствие на малкото количество пелети да угасне. Пиша ти тези неща, за да те накарам да бъдеш по-наблюдателен. Не гледай стъклото какво е, а си гони икономия и самопочистване на камината. До вчера доизгарях калпави пелети и моето стъкло бързо почерняваше, но не правя драма от това, защото разходът ми при 0 градуса е около 700 грама на час. Ако имаш средна изолация и дограма, не е нормално да ти отиват 2 чувала за 24 часа. Ако нямаш - нормално е.
Не мога да ти помогна със съвет за конкретната марка, но има общи неща и което знаех, ти го казах. Не се сърди на Лазар, той винаги помага с каквото може, но спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се.
LazarGanev - "Велик майстор"
Разбира се, че не само е нормално, но е задължително всеки ден да я чистиш! Четири радиатора 600х1200 са 8кВ, което означава 2кг/час пелети, т.е. за 24 часа би ти изгорила 48кг или повече от 3 чувала пелети, което пък означава, че камината не работи 24 часа на пълна мощност така ли е? Къде отива тази топлина? Явно имаш големи топлозагуби! Имаш ли изолация на жилището?
Крум Витов - напреднал
ср яну 23, 2019 7:29 amКрум Витов написа:
вт яну 22, 2019 8:25 amLazarGanev написа:
И все пак най-близо до този Ирис е Лили, защото е на един и същ производител и подозирам, че е същия шнек и вентилатор, дори си мисля, че това е същата камина, но спъната
Да същата е. Но и за нея няма коментари.
Имам чувството, че съм взел нещо извънземно.
Лошото е,че и заводските настройки няма от къде да намеря...

Как да разбера каква ми е тягата на комина?
Преди тази камина бях със суха камина на дърва и с комина не съм имал проблем
LazarGanev - "Велик майстор"
А, можело! Ей ти отговора ми от другата тема:
LazarGanev написа:
Разбира се, че не само е нормално, но е задължително всеки ден да я чистиш! Четири радиатора 600х1200 са 8кВ, което означава 2кг/час пелети, т.е. за 24 часа би ти изгорила 48кг или повече от 3 чувала пелети, което пък означава, че камината не работи 24 часа на пълна мощност така ли е? Къде отива тази топлина? Явно имаш големи топлозагуби! Имаш ли изолация на жилището?
Крум Витов - напреднал
нед фев 03, 2019 8:44 pmLazarGanev написа:
А, можело! Ей ти отговора ми от другата тема:
LazarGanev написа:
Разбира се, че не само е нормално, но е задължително всеки ден да я чистиш! Четири радиатора 600х1200 са 8кВ, което означава 2кг/час пелети, т.е. за 24 часа би ти изгорила 48кг или повече от 3 чувала пелети, което пък означава, че камината не работи 24 часа на пълна мощност така ли е? Къде отива тази топлина? Явно имаш големи топлозагуби! Имаш ли изолация на жилището?
Така:
Живея в много стара къщичка на 130г.
Цялата е с вътрешна и половината с външна изолация. Тавана е нисък 220 см и е 5мм изолация. Всичките прозорци са с 5 камерна дограма.
Като включа камината я насройвам на 22гр и 65 гр на водата. За около три часа става 23.5 и тя гасне. Като падне до20.5 за около2-3часа се включва отново.
За такъв режим на работа мисля че са много два чувала.
Мой колега с друг модел камина но 25кв топли два етажа с по 5 радиатора и два бойлера и две лири с 2_3 чувала дневно

Тема "Камина на пелети с водна риза Ирис на гриин екотерм Хасково" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: