• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phantom_ - специалист
Здравейте искам да ви представя новият си проект... А това е пелетна горелка със задвижващи се скари която се самопочиства и може да гори дори и сламени пелети. :-D Почистването може да се включи по всяко време и да се почистват скарите без да изгася огънят. Мощноста и която засякох е окло 40кв.Целта ми беше да направя горелка която може да гори и много и малко пелети без да се задръства, както познатите ни горелки, когато горят на малка мощност. За да отговаря на повечето котли.

Прикачен файл

_20190119_164056.JPG

Прикачен файл

_20190119_163923.JPG

Прикачен файл

_20190119_163857.JPG Тука се вижда и помощничката ми

Прикачен файл

_20190119_163833.JPG

Прикачен файл

_20190119_163811.JPG Ето така изглежда
Последна промяна от phantom_ на съб яну 19, 2019 5:00 pm, променено общо 2 пъти.
phantom_ - специалист
Ето я и в деиствие
Ето как изглежда и след седмица горене на слънчогледови пелети

Прикачен файл

_20190119_163946.JPG

Прикачен файл

_20190119_164021.JPG

Прикачен файл

_20190119_164006.JPG
Последна промяна от phantom_ на съб яну 19, 2019 5:20 pm, променено общо 2 пъти.
Малката Фантомка да няма изпърдяни зъби, чи тъй срамежливо са усмихва?
Кажи сига, как вижда пламъка, със Натурелската магия? Нали уж това е проблема?! Или е контролер за камина?
Бе накрая ши ми напрайш ти една горелка 10 киловата.
О, ма тя и пали!!! На бутани или по надолно?
phantom_ - специалист
Ами стандартно си пали, и също стандартно си вижда пламъка. Много съм доволен от нея, защото може и много да гори и малко :-D А за направата ще ти направя какъв е проблема :)
filmatoplo - майстор
:supz: Супер .Дай едно клипче как мърдат скарите ,колко дни може да работи без човешка намеса със слънчоглед .
phantom_ - специалист
Принципно седмица и нещо откакто съм я сложил и не съм я барал въобще. В момента и правя тестове,гори без проблем на 5кв и на 35кв.също без да падне нейзгоряла пелетка. Много съм доволен. Само горната скара се движи много бавно за да може да се почиства по време на горенето :wink:
penchev.r - специалист
Хубава горелка!!!Моята самоделка грейко гори и на 2кв.Натурелското управление може всичко да накара да работи добре,особено ако му сложиш силно чуствителен сензор
filmatoplo - майстор
Обясни или покажи как се движи скарата ако не е тайна .Бих искал да я приложа ако не ме мързи някога на мойта камина .Ами слънчогледа е по евтин и се замислям . :) Какъв е механизма който движи скарата . :? :)
phantom_ - специалист
съб яну 19, 2019 8:40 pmpenchev.r написа:
Хубава горелка!!!Моята самоделка грейко гори и на 2кв.Натурелското управление може всичко да накара да работи добре,особено ако му сложиш силно чуствителен сензор
Грейко ако гори на 2кв или по малко от максимала й прави нагар и иска почистване.. И аз бех с такава до сега. :wink:
phantom_ - специалист
съб яну 19, 2019 8:58 pmfilmatoplo написа:
Обясни или покажи как се движи скарата ако не е тайна .Бих искал да я приложа ако не ме мързи някога на мойта камина .Ами слънчогледа е по евтин и се замислям . :) Какъв е механизма който движи скарата . :? :)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37

Тема "Пелетна горелка самопочистваща всегоривна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: