Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vectra72 - специалист
Аз ги горя в чугунен котел с ретортна горелка но правят много шлака.
4799inpl64 - специалист
докато имаше Кремиковци един руски железар с 50‰ кокс и 50%всичко кьде се води вьглища се пенсионира без ядове.Мешай с нещо за всеки случай,не би трябвало да имаш проблем.
zaksofon - специалист
Привет, значииии докладвам, антрацитните не стават за такъв котел. Първо, едвам ги запалих и после, след няколко часа са угаснали (щом котела влезе в режим на изчакване) и трябва пак да ги паля ръчно. Добре, че си взех един чувал за проба, преди да натоваря количества. Купих си донбаски обаче, пак от Свищов... ми аз не бях виждал такива до сега, те едни лъскави, леки и много странно се чупят, все едно чупя вафла, а счупеното парче, прилича на битум - на цвят и текстура. Сега ще видим как ще гори с тях и дали ще има железни топчета, като от Топливо-вските.
vlax - майстор
пет яну 25, 2019 8:55 amzaksofon написа:
Сега ще видим как ще гори с тях и дали ще има железни топчета, като от Топливо-вските.
От къде в Свищов ги взе и на каква цена?Колко kcal/kg са? :partyman:
zaksofon - специалист
пет яну 25, 2019 9:18 amvlax написа:
пет яну 25, 2019 8:55 amzaksofon написа:
Сега ще видим как ще гори с тях и дали ще има железни топчета, като от Топливо-вските.
От къде в Свищов ги взе и на каква цена?Колко kcal/kg са? :partyman:
Да не стане реклама сега? Като идваш от Ореш-първият склад в ляво. Но, сега няма сухи и съответно - без пепел. На мен ми извадиха 70 чувала от лятото, които били блокирани от някакви палета и не били стигнали до тях от тогава (но имаше пазарлък). Та бяха сухи и супер пресяти. Освен това, имаше една камарка, около 500 кг, които бяха насипни, но видимо малко по-едри от останалите-тази камарка вече я няма също :) Не мога да ти кажа калоричност, защото фактурата и кантарната бележка, ми останаха в превозвача, но ще си я поискам по-късно. Цената, 360 пакетирани, 330 насипни. Но точно насипните, бяха супер. Явно с друга машина са били пресявани и бяха еднакви по размер - без дребни без едри - Еднакви. Ще кача една снимка, като преспя бебето :)

Прикачен файл

received_545489885931066.jpeg
dedal - специалист
пон яну 21, 2019 10:33 amzaksofon написа:
Привет, дано не повтарям темата... Сума ти време си търся гориво за котела, ситна фракция и все греда, явно град Троян е в сянка откъм тежката металургия и на местна почва избор на качествено гориво почти няма. Така де, намерих си въглища - АНТРАЦИТ, ситна фракция 5/20 мм за 340 лв от Свищов. Питанката е, ще навредя ли на котела, който е със стоманена горивна камера, жароустойчива? Някой ако има опит с такова гориво, моля да сподели. Котела е турски Емташ, четириходов - EKY/S30. Благодаря!
Аз съм на антрацит и съм страшно доволен. Трябва да знаеш, че 100% ти трябва електроника иначе не гори по никой начин. Второ не се чисти, палиш и не гасиш (аз го държа на 40-45 градуса на водата) трябва да има шлака отдолу или няма да ти извържи скарата. И не съветвам котел от стомана, ще го надупчват за година две.
Christo - майстор
https://bul.aycateknik.com/temperatura- ... lja-i-drov Предполагам, че са турци и преводът е малко дървен на места. Пишат неща, които съм чел в една книжка от професор Станчо Стамов. Писана е петдесетте години на двадесети век, когато професорът е бил още асистент, вечна му памет. Явно без четене няма да стане да се подкара читаво котел на въглища. Различните типове горят съвсем различно. Абсурд е да се държи котел на въглища на 40-50 градуса. Как ще си доставяте еднакъв тип въглища през годините и дали ще си купите реално тип въглища за каквито ви ги продават, са въпроси с трудни отговори. Може би полски котли, защото те имат много и качествени въглища и работят по проектирането и разработка на котли на въглища.
нед сеп 08, 2019 12:01 pmChristo написа:
https://bul.aycateknik.com/temperatura- ... lja-i-drov
Ицо, в страни от темата, но;
-Ползваш ли въглища, какви, как, в какъв котел?
Образование, ако не е лична тайна?
dedal - специалист
нед сеп 08, 2019 12:01 pmChristo написа:
https://bul.aycateknik.com/temperatura- ... lja-i-drov Предполагам, че са турци и преводът е малко дървен на места. Пишат неща, които съм чел в една книжка от професор Станчо Стамов. Писана е петдесетте години на двадесети век, когато професорът е бил още асистент, вечна му памет. Явно без четене няма да стане да се подкара читаво котел на въглища. Различните типове горят съвсем различно. Абсурд е да се държи котел на въглища на 40-50 градуса. Как ще си доставяте еднакъв тип въглища през годините и дали ще си купите реално тип въглища за каквито ви ги продават, са въпроси с трудни отговори. Може би полски котли, защото те имат много и качествени въглища и работят по проектирането и разработка на котли на въглища.
И аз си мислех, че 40-50 е абсурд защото с нормалните го държах на 75 за да стане етажа 25.
Е да ама не. На 45 горе държи 27-28, котела няма къде да си изцапаш ръцете, кюнците побеляха и няма грам пепел. Мисля че е защото 24 часа радиаторите са топли. Иначе електрониката ми е самоделка, котел виадрус 24. Топля 82 квадрата на 25-27 с 10 см вата и 82 квадрата на 18 без вата. За предната зима 1.7 тона. А качеството взимам само от едно място от Търновско, носят до Варна но минимум 3 тона.
dedal - специалист
Първата зима беше кофти, докато му свикна го палех всеки месец и ставаше ужасно топло, така че изкарах една зима с 2 тона на отворени прозорци. После свикнах и горя тон и половина +- 200 килограма.
Паля когато захладнее и гася на пролет.
Иначе само донаждам, почуквам с една пръчка да начупя слаката и изхвърлям тавичката на 2-3 дена. Не чистя котел и кюнци, а пепел само на пролет когато го изгася. 4 години съм така. Само нямам шнек, но като сложиш 2-4 лопати то кара по 10 часа и имам битка в къщи, падне ли с 2 градуса и си свирка да отидеш да сложиш. Съседа е на пелети, 3 по скъпо и два пъти по студено.

Тема "Антрацитни въглища - стоманен котел." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: