• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ves-ko - специалист
чет сеп 03, 2020 11:22 amТрифон П.Трифонов написа:
чет сеп 03, 2020 8:16 ammorfei1 написа:
@ves-ko, Multi IO Box взе ли, че нещо не се вижда от толкова кутии :-D ?
Кутията е само една.
:) един е кашона, а в него кутиите са няколко: CCU3, 2 канален 'включвател', 1 ст. термостат и 4 термо глави. Общо 7 кутии :)
/ в двете спални по една термо глава, а във всекидневната 2 термоглави (2 от 3 радиатора) и термостат. коридор и баня остават на HERZ-овете. /
Това, като за начало, а има и идеи за разширение (например датчици за дим, отворен прозорец, външен термометър и т.н.), но по-нататък.
morfei1 - специалист
чет сеп 03, 2020 10:44 pmves-ko написа:

Не. Взех 2 каналния. (за сега е достатъчен, за после - ще видим).
За какво ще го използваш?
чет сеп 03, 2020 10:56 pmves-ko написа:
Това, като за начало, а има и идеи за разширение (например датчици за дим, отворен прозорец, външен термометър и т.н.), но по-нататък.
Да ти кажа, добро начало :partyman: . Аз моята я развивам вече почти година и половина.

Наблягай на глави и термостати, ако имаш нужда. Допълнителните глезотйки може да си ги оставиш за по нататъка като вземе да ти омръзва

CCU-то няма приложение за телефон, та сега си търся някакъв аналог на HomematicIP app. Smartha app е нова но изглежда обещаващо, въпреки, че е платена. Дават 30 тестов период та сега я разглеждам.
ves-ko - специалист
пет сеп 04, 2020 3:02 ammorfei1 написа:
чет сеп 03, 2020 10:44 pmves-ko написа:
Не. Взех 2 каналния. (за сега е достатъчен, за после - ще видим).
За какво ще го използваш?
За сега за управление на помпи радиатори ( ет.1 и или ет.2, или вентилатор в помещението на котела с монтиране на датчик за дим - което се реализира по-напред :) ).
morfei1 - специалист
Аз съм първият, надявам се да не съм последният. Всеки който има CCU1,2,3, Access Point или ELV Charliy работещо с RaspberryMatic, debmatic или piVCCU може да се добави в Homematic Google Maps.


Прикачен файл:
homematic.JPG Homematic - Google Maps
Последна промяна от morfei1 на вт сеп 15, 2020 8:17 am, променено общо 1 път.
ves-ko - специалист
пон сеп 14, 2020 9:31 ammorfei1 написа:
За съм първият, надявам се да не съм последният. Всеки който има CCU1,2,3, Access Point или ELV Charliy работещо с RaspberryMatic, debmatic или piVCCU може да се добави в Homematic Google Maps.
:) Моето още не съм го стартирал. Скоро... :)
morfei1 - специалист
Нещо интересно от миналият месец за което бях чувал, но не бях сигурен, че е възможно.

С версия 3.53.26 на CCU3 e добавена възможност HmIP HAP - access point да бъде добавена към централата и използвана като LAN gateway за разширяване на обхвата.

Повече в линка - https://homematic-forum.de/forum/viewto ... 26&t=60410
nelim - специалист
Дайте идея за някакви безшумни глави? :)
Имам и от малките и големите на MAX! - работят си, малките са по-тихички от големите, но пак се чуват и ме дразнят дори през деня ;)
пет окт 02, 2020 12:33 pmnelim написа:
Дайте идея за някакви безшумни глави? :)
Имам и от малките и големите на MAX! - работят си, малките са по-тихички от големите, но пак се чуват и ме дразнят дори през деня ;)
Не съм чувал по безшумна глава от Homematic IP. Има опция за още по безшумна работа, в менюто, за сметка увеличената консумация на енергия. Не съм я включил. защото шумът не ме дразни.
Най безшумни са механичните.
ves-ko - специалист
Днес стартирах CCU3-то. Update на 3.53.34, 'закачих' си всички устройства и дори успях да 'свържа' термостата с Actuator-а за управление на помпата - тествано и работи, но не съм сигурен, че знам точно как :) :) :).

Случайно някой да има някакво ръководство за WebUI на БГ ?
Намерих едно неофициално на англ. (за сега).
Предстои четене...
morfei1 - специалист
нед ное 01, 2020 10:36 pmves-ko написа:
Намерих едно неофициално на англ. (за сега).
Предстои четене...
Няма. Официално само на немски, неофициално на английски си го намерил.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 29

Тема "Всичко за управление на отопление със системи Homematic IP и MAX!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: