• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ще се повторя, но при мен няма такъв "проблем".
Ползвам изключително приложението.
Променя ли някоя настройка, командата се предава и изпълнява веднага.
Обратната връзка ми се бави, не знам колко, но ако искам да разбера какво е положението, на момента, правя някаква лека корекция на някоя глава и с командата ми връща актуална информация.
Няма го и другият "дефект", с удивителният и зачеркнатата антенка.
Винаги, когато отварям приложението, отдолу ми пише че няма връзка, но след секунда изчезва.
Това го нямаше преди ъпдейта от 08.01.
Ако правя някакви промени, по охранителният режим, от лаптопа, веднага ми изпраща съобщение на телефона.
morfei1 - специалист
При първоначално стартиране на приложението казва, че няма връзка за 1, 2 сек. , това е нормално, докато изгради връзка. Забавянето се получава най-често при промяна на седмичния график. Не че веднъж настроени 3 то профила, се налагат непрекъснати корекции, но...

Примерно преди малко видях, че единият радиатор съм го забравил на 24.5C, нагласих го от приложението на 24C, а не съм в къщи и нямам удивителни или липса на мрежа на главата. Всичко стана веднага, поне така си мисля.

Ще го наблюдавам...
Evgeniy - майстор
пет яну 25, 2019 4:56 pmManu написа:
С basic главите ли си ?
Пробвал съм и трите вида глави на MAX!. В спалнята и детската са basic, на трипътния е с големия дисплей.
Basic са наистина по- тихи, но те са добре за нови кранчета, защото са по-слаби и хода май е по-малък. Понякога помага подлагане на стотинка.
Оня ден куба не приемаше команди. След рестарт почна, но не и за детската. Оказа се грешка "F3" и след адаптация се освести.
На стари, клеясали кранчета Basic може да запецне, докато другите жулят навсякъде.
Последна промяна от Evgeniy на пон яну 28, 2019 10:35 am, променено общо 1 път.
Днес засякох времето за което главата ще изпълни команда.
Промених профила от приложението, като това се отрази веднага на дисплея на главата и на стайния термостат.
Главата изпълни новото задание точно след 2 минути.
Някой намери ли нещо за глави за мокри помещения?
nelim - специалист
пон яну 28, 2019 9:49 amEvgeniy написа:
пет яну 25, 2019 4:56 pmManu написа:
С basic главите ли си ?
Пробвал съм и трите вида глави на MAX!. В спалнята и детската са basic, на трипътния е с големия дисплей.
Basic са наистина по- тихи, но те са добре за нови кранчета, защото са по-слаби и хода май е по-малък. Понякога помага подлагане на стотинка.
Оня ден куба не приемаше команди. След рестарт почна, но не и за детската. Оказа се грешка "F3" и след адаптация се освести.
На стари, клеясали кранчета Basic може да запецне, докато другите жулят навсякъде.
Колко е разликата в шума на тия големите и basic ?
Взех една от тия +, с големия дисплей - направил съм и програма и работи самостоятелно , докато ми дойде куба.

Но в спалнята си се чува доста когато затваря/отваря. Мисля да взема няколко бейсик за пробва, въпроса е дали е осезаема разликата.
morfei1 - специалист
Колкото повече чета и се задълбочавам, толкова повече осъзнавам, че истинското управление на Homematic става с CCU3 или аналога му RaspberryMatic. Има защо CCU3 да стурва 300лв., а RaspberryMatic-а ще излезне около 150-200лв. C CCU3 нещата са ясни, с RaspberryMatic-а ще има предизвикателства, но пък ще предложи повече свобода.... :-D .
На някой ако му се чете...

Basics: "Homematic IP Access Point" vs "CCU (Homematic + Homematic IP)" in English

HmIP точката за достъп е насочена към потребители искащи основна функционалност и интернет достъп, без да се задълбочават много, много с настройки и конфигурация, поне към момента. Изцяло зависим от интернет и HM cloud услугата за да управлявате отдалечено.

Днеска вързах Homematic-а към ConradConnect. Прави мониторинг и на двето глави от PC през web browser, но не знам дали ще покаже нещо, при положение, че нямам термостат. За сега си стои на "No data". Нямам идея все още на колко време актуализира информацията, едва ли е в реално време.


Прикачен файл:
ConradConnect.jpg ConradConnect


Ето на кои опции мога да правя мониторинг. Може би при други налични устройства, опциите ще варират. Трифон може да каже на този етап.


Прикачен файл:
comand connect1.jpg
ConradConnect1
comand connect1.jpg (60.35 KиБ) Видяна 1343 пъти
Почваш съвсем да задълбаваш.
Да не ти се подаде малко и направо давиш.
Ще бъде интересно до къде ще стигнеш с реализация.
Аз, за сега, смятам да се огранича до отопление, охрана и само със АР.
Само не знам, като влезне някой в къщи неоторизирано, как НМ ще отвърже кучката, освен да ме извести. Иначе знам как да отвори бутилка с райски газ или да потърка бутилката и.......
nelim - специалист
пон яну 28, 2019 1:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
Почваш съвсем да задълбаваш.
Да не ти се подаде малко и направо давиш.
Ще бъде интересно до къде ще стигнеш с реализация.
Аз, за сега, смятам да се огранича до отопление, охрана и само със АР.
Само не знам, като влезне някой в къщи неоторизирано, как НМ ще отвърже кучката, освен да ме извести. Иначе знам как да отвори бутилка с райски газ или да потърка бутилката и.......
Ще я вържеш към н`яква смарт верижка и ще отваря релето :)
пон яну 28, 2019 1:14 pmnelim написа:
пон яну 28, 2019 1:09 pmТрифон П.Трифонов написа:

Само не знам, като влезне някой в къщи неоторизирано, как НМ ще отвърже кучката, освен да ме извести.
Ще я вържеш към н`яква смарт верижка и ще отваря релето :)
Пак са оарчихми по кучки.
morfei1 - специалист
Нещата взеха да се случват, бавно но славно :lol:
Доволен съм като за "без" пари :) .

Ето какво се случва след сутрешно проветряване. Лилавата схема, най-отдолу.


Прикачен файл:
Screenshot_2019-01-29-21-34-00-632_com.android.chrome.png ConradConnect
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 29

Тема "Всичко за управление на отопление със системи Homematic IP и MAX!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: