• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Manu - специалист
При наличието на точка на достъп, не знам дали не беше по-добре това да се реализира с бюджетни датчици за температура /а не скъпи термостати/ и те да си комуникират с ТД. И от там ТД да казва на главата какви да ги върши. Само си мисля....
ср яну 23, 2019 3:00 pmManu написа:
При наличието на точка на достъп, не знам дали не беше по-добре това да се реализира с бюджетни датчици за температура /а не скъпи термостати/ и те да си комуникират с ТД. И от там ТД да казва на главата какви да ги върши. Само си мисля....
Точката за достъп си ги управлява и без датчици.
От вносителят ми обясниха, че единственият вариант за обратна връзка е стайният термостат.
Ти имаш ли някакво работещо решение?
Manu - специалист
ср яну 23, 2019 3:05 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср яну 23, 2019 3:00 pmManu написа:
При наличието на точка на достъп, не знам дали не беше по-добре това да се реализира с бюджетни датчици за температура /а не скъпи термостати/ и те да си комуникират с ТД. И от там ТД да казва на главата какви да ги върши. Само си мисля....
Точката за достъп си ги управлява и без датчици.
От вносителят ми обясниха, че единственият вариант за обратна връзка е стайният термостат.
Ти имаш ли някакво работещо решение?
Е то това е, че те връзват със скъп термостат. Все си мисля, че с един евтин температурен датчик поставен на правилното място може да се събират показанията от ТД и от нея да имаш тази обратна връзка. Не знам дали мисля в правилната посока. Още повече, че го няма като вариант.
Не, нямам работещо решение за отопление и живо ме интересува. Имам такива по автономни за контрол на достъп, IP видеонаблюдение и много по осветлението. За съжаление са мислени преди време, и са несъвместими с HM.
morfei1 - специалист
Има, пак на Homematic IP, но поради някаква причина не се внасят, може би защото разликата е 20-40лв. спрямо термостата. Сега, дали са евтини или скъпи, всеки си преценя. 30-40лв. отгоре не са много, но пък ти дава възможност да управляваш главата. Примерно в една детска стая, главата заключена, а управлението става от стената от стайния термостат е добро решение, бабата и дядото да контролират температурата на детето в стаята му, докато ни няма, а главата е залючена за да не я пипа, щото през телефона не могат да се оправят :)

Това парви мониторинг на температурата и влажността, като не може да управлява температурата на главата директно от него, понеже няма копче/врътка - 40евро

https://www.homematic-ip.com/en/product ... t-366.html

Това е същото като горното, но без дисплей за показване на температурата - 30евро

https://www.homematic-ip.com/en/product ... ndoor.html

И двето устройства са само за мониторинг без директен контрол и са под цената на термостата, понеже и извършват по-малко функции от него.

Ето от тук, имат цялата им гама. Цените са малко по-добри, но има и DHL доставка и става същата работа. За по-големи количества може би си стурва или за нещо, което не се предлага в България, а ви трябва.

https://www.reichelt.com/bg/en/index.ht ... e3d06aee18

Ако трябва само за обратна връзка вторият вариант е доста добър като цена, понеже излиза наполовина или малко повече.
Manu - специалист
Regulates the room temperature in connection with one or more Homematic IP Radiator Thermostats.
За първите два линка важи това.
Демек, регулира стайната температура през една или няколко HM глави ?
Или с други думи през AP -то му задваш каква температура да гони в стаята, без да имаш обратна връзка какво се случва ?
Това фронтално бутон ли е , или просто място за индикация, че работи / не работи, или ? Разликата в цената наистина е много малка...
Ще трябва да се чете...

П.С. Ако някой има решение някакво за рециркулационна помпа за БГВ.
Имам рециркуалционна помпа на Wilo.
Идеята ми е да контролирам и нея - варианта да работи нон стоп не ме кефи.
Демек, това което търся - през равни интервали да подава на помпата да работи, които аз да си настройвам според нуждите при мен. Бонус би било, ако има и два режима нощен и дневен.
Преди време май попадах на някаква щуротия, при това за монтаж на дин шина. Ама така и не бяха наясно дали ще ми свърши работа. Та нещата са отворени...
morfei1 - специалист
ср яну 23, 2019 5:54 pmManu написа:
Regulates the room temperature in connection with one or more Homematic IP Radiator Thermostats.
За първите два линка важи това.
Демек, регулира стайната температура през една или няколко HM глави ?
Или с други думи през AP -то му задваш каква температура да гони в стаята, без да имаш обратна връзка какво се случва ?
Това фронтално бутон ли е , или просто място за индикация, че работи / не работи, или ? Разликата в цената наистина е много малка...
Ще трябва да се чете...
Не, според мен дават обратно инфо към точката за достъп каква е температурата там където са разположени. Ако е по-ниска от зададената на главата в стаята и тя е изключила или се кани да изключи понеже около нея е топло, това няма да и позволи, до достигане и на това място на зададената температура. Смятам, че работи по този начин, иначе си губи смисъла.

Бутончето е по скоро индикатор, от него не можеш да настройваш предпочитана температура.

За управление на помпата

Homematic IP Switch Actuator for heating systems – 2 channels

Или

Homematic IP Multi IO Box
https://mail.google.com/mail/u/0?ui=2&i ... isp=inline
Това е чудото. Интернет ключ с любезното съдействие на вносителят.
79 български пари.
Няма го на сайта, но го имат наличен.
Вероятно и с останалият асортимент може да се получи нещо подобно или при интерес да се доставя.
Manu - специалист
ср яну 23, 2019 8:29 pmmorfei1 написа:
ср яну 23, 2019 5:54 pmManu написа:
Regulates the room temperature in connection with one or more Homematic IP Radiator Thermostats.
За първите два линка важи това.
Демек, регулира стайната температура през една или няколко HM глави ?
Или с други думи през AP -то му задваш каква температура да гони в стаята, без да имаш обратна връзка какво се случва ?
Това фронтално бутон ли е , или просто място за индикация, че работи / не работи, или ? Разликата в цената наистина е много малка...
Ще трябва да се чете...
Не, според мен дават обратно инфо към точката за достъп каква е температурата там където са разположени. Ако е по-ниска от зададената на главата в стаята и тя е изключила или се кани да изключи понеже около нея е топло, това няма да и позволи, до достигане и на това място на зададената температура. Смятам, че работи по този начин, иначе си губи смисъла.

Бутончето е по скоро индикатор, от него не можеш да настройваш предпочитана температура.
Да, същото, за което писах в предишните постове - нещо като температурен датчик за зоната където е поставен. И действа преоритетно при работа с главата. Сега интересно, ми е обаче, това показание за реалната температура дали го виждаш в софтуера. Демек това ли се очаква да е обратната връзка, за която говориме.
Опитвам се да вдена схемата как е организирана работата на HM и дали е приложима при мен в някакви оправдани средства. То при всеки от нас си е много индивидуално. Едно е да организираш един етаж, друго е три етажа с различни потребности...мъка. А да се разхождаш да въртиш аналогови термо глави не си е работа, в случая като при мен. Аз и сега съм се предал, нагласил съм да държи постоянна температура 22-23 почти нявсякъде. А нямам нужда на определени места от нея в по-голямата част от деня. Като пусна и другия етаж, съвсем ще стане цирк. :)
ср яну 23, 2019 8:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
https://mail.google.com/mail/u/0?ui=2&i ... isp=inline
Това е чудото. Интернет ключ с любезното съдействие на вносителят.
79 български пари.
Няма го на сайта, но го имат наличен.
Вероятно и с останалият асортимент може да се получи нещо подобно или при интерес да се доставя.
Така както си дал линк не става. Това е някакъв линк от пощата ти, който не можеш да го шернеш публично. Май, май...
Последна промяна от Manu на ср яну 23, 2019 9:16 pm, променено общо 1 път.
morfei1 - специалист
Двоен пост: :-D
Последна промяна от morfei1 на ср яну 23, 2019 11:25 pm, променено общо 3 пъти.
morfei1 - специалист
Как се пращат настройките от приложението към главата? Нещо с натискане на системния бутон на главата не става работа, явно бъркам или пропущам нещо?


Прикачен файл:
Screenshot_2019-01-23-22-28-06-112_de.eq3.pscc.android.png
Screenshot_2019-01-23-22-28-06-112_de.eq3.pscc.android.png (72.72 KиБ) Видяна 1606 пъти
Прикачен файл:
Screenshot_2019-01-23-22-31-48-944_de.eq3.pscc.android.png
Screenshot_2019-01-23-22-31-48-944_de.eq3.pscc.android.png (63.61 KиБ) Видяна 1605 пъти


Всеки път като променя настройка и ми дава това, че няма връзка уж, а е на една педя от точката за достъп?

редакция:

Май открих топлата вода, че от снощи не мога да се светна как го направих няколко пъти без да искам :-D .

Натискам системния бутон на главата. Докато свети, правя промените и натискам още един път системния бутон. Той премигва в бяло/жълт цвят и приема настройките от приложението, съответно уведомлението изчезва и всичко е ОК. Ще видим дали съм познал следващият път :lol:
Последна промяна от morfei1 на ср яну 23, 2019 10:52 pm, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29

Тема "Всичко за управление на отопление със системи Homematic IP и MAX!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: