• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
g.gushterov83 - специалист
ср май 18, 2022 12:47 pmves-ko написа:
При термостатите:
При мен 3 стайни термостата 'директно' управляват един и същ канал (единият) от двуканалния контролер, който вкл./изкл. помпата.
В резултат: система "или" - която и от стаите 'да иска' топло - помпата работи. При достигане навсякъде на зададената температура - помпата спира.
Благодаря! Това ми беше най-неясно, но явно работи. Другият месец ще ми дойдат "играчките" и тогава, евентуално, ще ми трябва съдействие за настройките.
Здравейте ,
да възродя малко темата :) Прочетох доста мнения по въпроса , но не мога да се ориентирам и моля за помощ с информацията.Закупих си няколко елемента от системата на Homematic IP.
Отоплението ми е на газ, имам подово в едната стая с релеен термостат, който го включва и изключва.
Имам accses point , 3 термо глави basic за 2 стаи. Не съм купувал стайни термостати,които да контролират главите. Към момента засичам Т на стаите с други термоментри и мисля ,че датчиците на термоглавите отчитат коректно Т.
1-Как мога да разбера кога работят радиаторите/подовото и кога са изключени? По никакъв начин не се ориентирам през приложението. Не намирам и никакви аналитични данни , кога е работило и кога не. Има ли модул , който може да се монтира и да следи разхода на газ? Има ли такива възможности ?
2- Не съм купувал нищо, което да контролира газовото котле. Разчитах на смарт у-вата да затварят кръговете, но виждам ,че въпреки затворените кръгове , котлето продължава да топли. Мисля ,че това е проблем , не само от финансова гледна точка , а и чисто помпата на котлето може да се повреди . Прочетох,че може би ми трябва някакъв актуатор, но не намирам такова нещо. Може ли да ми кажете какво да търся по-точно и как се монтира на котлето - модела е de dietrich pmc-s 24/28 mi plus
3-От Бг ли си купувате допълнително неща в момента на Home matic или от чужбина? Има ли голяма разлика ?

За сега това са ми въпросите .Благодаря предварително на отговорилите.
animal82 - помощник
Отговорите на въпросите ти са в темата. Направи си труда и прочети какво е писано до сега!
Здравейте,някой може ли да ми помогне
Не мога да настроя термометъра към приложението в телефона
Искам да управлявам температура на стайте от приложението
но не се получава ,свързах датчиците за прозорците работят чудесно
Алармата се включва и действа.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29

Тема "Всичко за управление на отопление със системи Homematic IP и MAX!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: