• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет яну 25, 2019 9:18 pmManu написа:
пет яну 25, 2019 9:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
Морфине, давай отзиви де!
Топли ли, регулира ли, контролира ли нещо си там?
Качи щот, да оплакнем на пълен уЙндоу!
След тия 26 градуса снощи, отношенаята с жената му рЕзко са охладнели, та сега слага глави...да е топло ! :-D :-D :-D
И аз това му викам, дай по една снимка на HM...да се сгреем и ние, ама ме отсвири, та сега гледам в тубата !
Той отсвири форума, ти си са затръшкал.
В тубата има много, ама постно някак.
morfei1 - специалист
Еми, няма я тръпката като при инсталацията на първата глава. Вече всичко е ясно, стаята не е проблемна. Не я знам топли ли. От 20:00 радиатора стои студен Т22 , H600 x 2000 на 17,5кв. с 2.5м височина, стабилно преоразмерен :shock: . Термометъра в отсрещния ъгъл до външната стена държи стабилно 23.2C и не мърда вече 2 часа. Чудя се да взема да отворя някой прозорец, за да видя дали работи главата. :-D

От колектор не мога да ги спра, щото нямам. Виж от секретния мога, но не ми се занимава, нали вече съм напреднал с монтажа и го правя бързо.

За Rpi3 предполагам имаш предвид Raspberry Pi3 , какво конкретно? Инсталация на RaspberryMatic? Имам две Rpi3+ , преди тях имах две Rpi3, но ги ползвам за друго.

Градусите са в норми, баланса е постигнат, жената е доволна. Наложиха ми забрана за инсталация на главата в детската тази вечер да не претопля детето. Тръпна в очакване за утрешния ден :lol: .
Последна промяна от morfei1 на пет яну 25, 2019 11:34 pm, променено общо 9 пъти.
Жив да та ожалим. Кък ши спиш?!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на съб яну 26, 2019 4:56 am, променено общо 1 път.
morfei1 - специалист
пет яну 25, 2019 10:19 pmТрифон П.Трифонов написа:
Жив та та ожалим. Кък ши спиш?!
Трудно, но доволно :cool:
morfei1 - специалист
Събуждането не беше готино. Висях снощи в хола до 3:30часа. Температурата падна до 22.5C, радиатора в хола така и не включи от 24:00 до 3:30часа, след като главата си зададе 22C по програма в 24:00, беше ледено студен през цялото време :lol: . Сутринта си беше стоплил помещението в 6:30. Сипах половин торба по-малко пелети, тази сутрин. Принципно съм на 1.5 торби за 12-13часа, при отрицателни отивам на 2торби. Досега не ми е горяло 1чувал и много малко за 12-13часа нощно време с външни температури 5 - 10C (това го казвам на прима виста, каквото ми е направило впечатление, разлика от обичайното, може и да не е точно съвсем така). Не ме вълнува особено много в момента разхода, друго ме терзае...

Монтирах третата глава. Всичко тръгна работи, но при адаптацията забелязах един странен шум докато върти мотора, нещо което го нямаше при монтажа на другите глави.

Адаптора е стегнат до край, сложил съм 1 стотинка да обере луфта, главата е пристегната до край към адаптера. Първоначално помислих, че е само докато се адаптира, въпреки, че другите не издаваха такъв шум докато ги инсталирах. Пробвах с Boost опцията и го прави отново, пак се чува :? .

Нямах врем да се занимавам допълнително, защото трябва да се ходи и на работа, но към момента го отдавам на някакъв луфт, между адаптера, стотинката и главата.

Видео клип

Страният шум започва да се чува след 6-тата секунда. Пукането което се чува след 35-тата секунда, всъщност е натискане на бутона. Докато се пробвах да пусна Boost-та от копчето, активирах без да искам опцията за отворен прозорец, който вкарва главата в режим 12C ръчно и стои така може би докато пак не му се даде команда ръчно да изключи и да мине в отоплителен режим. Не бях обръщал внимание докато четях упътването, че мога да го правя от главата. Останах приятно изненадан. Може би тук е момента на automations, където може да се зададе, автоматично да си влезне в работен режим при определен критерии, в случай, че сте забравили да вкарате главата в режим отопление, при положение, че нямате сензори за прозорци/врати като мен.

Драмата продължава, ще си имам занимавка и следобед. Ако не успея да се преборя с този дразнещ шум, ще разменя главите, за да проверя дали евентуално проблема не е в самата глава, което за сега силно ме съмнява.

Що се отнася до стайната температура. Убедих се, че е много относително понятие, зависи с какво я мериш. И тази глава е настроена като другите - 24C, но бейбифона, който е сложен в ъгъла на отсрешната стена, най-студената точка в стаята. Следа 20 - 30мин работа на главата, бейбифона взе да показва 26C, радиатора топъл. Сложих си термометъра DC103, къде си мерих и по другите стаи с него да видя какво се случва. Той показва 23.5 - 23.8C на същото място до бебйбифона. Три години съм се водил по температурата на бейбифона в тази стая и повече от 25C не съм държал в нея (колко реална е била никой не знае). Не че не може повече, ограничавали сме макс до тази температура, като сме се водили по показанията на бейбифона. Не е било хладно в стаята. Абе луда работа, цветен филм. :rolleyes:

пет яну 25, 2019 9:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
Качи щот, да оплакнем на пълен уЙндоу!

Прикачен файл:
Screenshot_2019-01-26-10-51-54-265_de.eq3.pscc.android.png
HmIP
Screenshot_2019-01-26-10-51-54-265_de.eq3.pscc.android.png (83.33 KиБ) Видяна 1216 пъти


На някой в детската му е станало топло. Май, май ще се наложи да бутам offset-а на + :-D
morfei1 - специалист
Offset-a не го бутнах, ами направо свалих цялата глава. След няколко проби на различни радиатори тракането си остана. Предполагам, че е някакъв фабричен дефект, който не пречи на работата на главата, но е ужасно дразнещ, особено в детска стая или спално помещение.

Ще имам възможност да пробвам и гаранционните условия на главата, за съжаление. :|

Човек като си няма късмет.... кото и да прави се тая.
съб яну 26, 2019 4:48 pmmorfei1 написа:
Offset-a не го бутнах, ами направо свалих цялата глава. След няколко проби на различни радиатори тракането си остана. Предполагам, че е някакъв фабричен дефект, който не пречи на работата на главата, но е ужасно дразнещ, особено в детска стая или спално помещение.

Ще имам възможност да пробвам и гаранционните условия на главата, за съжаление. :|

Човек като си няма късмет.... кото и да прави се тая.
Ши ти я сменят, ама как ши изчакаш до вторника?
Закачи ли си приложението на компютър?
morfei1 - специалист
Да, говорих. Казаха, че ще я сменят. За кое приложение става на въпрос?
нед яну 27, 2019 8:09 ammorfei1 написа:
Да, говорих. Казаха, че ще я сменят. За кое приложение става на въпрос?
Приложението за андроид.
morfei1 - специалист
Ако има предвид това, което Евгени публикува в темата ми за циркилационната помпа....

ср яну 23, 2019 10:14 amEvgeniy написа:
Триф,
Ако си добавиш този копонент на хрома, ще можеш да стартираш мобилното приложение от домашния комп чрез хрома:
https://chrome.google.com/webstore/deta ... ngdoccbadn

После си изтегляш APK файла, например от тук

https://kernapk.nl/downloaden/homematic-ip/1012331

Цитат от автоматичен преводач:
"В ARC Welder просто инсталирате този APK файл, изберете Ориентационен портрет (може да бъде избран таблет, но телефонът също отива) и след това кликнете върху "Тест".

След това Homematic IP се създава като „приложение“ и сега може да се стартира и използва като нормално при Windows или MacOS или на Chromebook (докато Chrome остава инсталиран) "

Източник:
https://homematic-forum.de/forum/viewtopic.php?t=34369

...все още не съм стигнал до там. Сигурно и това ще направя, ей така за спорта да го имам, не че ми трябва. Исках първо да заработят главите.

Прави ми впечатление, че след промяна на някаква настройка от приложението, остава удивителен знак, а до него зачеркната мрежа за съответната стая. Което ще рече, че главата все още не е получила новите настройки. Някой път се актуализират веднага, някой път се чака 30мин. , 1час..... нещо не мога да се светна логиката и интервалите. Ако се корегира температурата от главата, веднага се отразява в приложението, обратното не винаги е веднага.

Това ме дразни, защото не мога да разчитам на 100% по този начин на приложението. Работещо по този начин, не става за чести корекции.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 29

Тема "Всичко за управление на отопление със системи Homematic IP и MAX!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: