• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт дек 17, 2019 9:58 ammorfei1 написа:
Слагай хубави батерии.
Да бе, ама кучето ми не гледа реклами, а направо иска да хване зайчето.
Ще сменям вратата, като на новата ще има вратичка за зВяра.
https://photos.app.goo.gl/uqVWo2Ng6nu4kXCv9
Здравейте, закупих Homematic IP стартов пакет, но имам проблем с Access Point. Не може да се върже към сървъра.
Рутерър го вижда, но access point-a свети постоянно в жълто. Вързан е с лан кабела който идва с него директно към рутера.
Забраних firewall-a на рутера но промяна няма. Звънях и на интернет доставчика ми (А1) да ги питам дали имат при тях някакъв firewall, но ми казаха че няма. Пробвах и с други лан кабели, но резултата е същия.
Звъни на "магазина" за спорт.
Тука Морфин е спеца, само да се включи.
пет яну 10, 2020 7:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
Звъни на "магазина" за спорт.
Тука Морфин е спеца, само да се включи.
Звънях. Оттам ми казаха да говоря с доставчика.
morfei1 - специалист
Струва ми се, че бъркаш при първоначалната инсталация на AP-то. Не заради друго, а защото и аз имах първоначално трудности с конфигурацията, след това и с обучаването на главите, която принципно е елементарна. А не е като да не се сещам от електроника и софтуер.

Дай ресет на AP-то и започни всичко от начало, като преди това прочетеш и спазваш инструкциите точка, по точка. Струва ми се че пропущаш нещо или бъркаш.

Има няколко порта които ползва HmIP, които първоначално разреших в рутера, когато имах проблем като твоя, но това не ми помогна. А ти няма как да ги разрешиш, ако ползваш рутер на доставчик и е заключен.

Ако AP-то е инсталирано на друга мрежа, за тестове и проби, е възможно заради това да не тръгва на мрежата в дома ти. Такъв беше и моят проблем.

Както казах прочети всичко внимателно и го спазвай, дай ресете към фабрични настройки на AP и започни всичко отначало.

Ако все пак не става, за теста можеш да пробваш на друга мрежа , който ползва друг нет доставчик, за проба, да се отсее проблема.

Ако имаш още проблеми пиши.
Последна промяна от morfei1 на съб яну 11, 2020 12:02 am, променено общо 1 път.
morfei1 - специалист
Не знам кои инструкции ползваш, английски, немски и т.н.т принципно са еднакви, но това са на Български.




Прикачен файл:
Точка за достъп.zip
Инструкции hmip-ap
(454.25 KиБ) Свален 57 пъти
morfei1 - специалист
Това същото ще ти е полезно. Кой портове се ползват от AP-то. Ако можеш ги разреши, ако нямаш достъп до рутера, говори със спорта на доставчика ти, дали портовете са отворени. Ако не са, да направят пренасочване към вътрешното IP, което ползва hmip-ap в твоята домашна мрежа.

https://www.eq-3.com/service/faq/what-d ... oints.html
Ресет-нах го няколко пъти, но резултат никакъв. Разреших и портовете но без резултат.
Иначе инструкциите са прости, сканирам QR кода, връзвам у-вото с лан и захранване и ако свети в синьо всичко е наред. Но уви всеки път като го пусна премигва за малко в жълто и след това свети постоянно в жълто.
Чудя се, дали не е дефектно. Не би трябвало да е толкова сложно да се върже.

Уби ми желанието :(
пет яну 10, 2020 8:38 pmizahariev написа:
Ресет-нах го няколко пъти, но резултат никакъв. Разреших и портовете но без резултат.
Иначе инструкциите са прости, сканирам QR кода, връзвам у-вото с лан и захранване и ако свети в синьо всичко е наред. Но уви всеки път като го пусна премигва за малко в жълто и след това свети постоянно в жълто.
Чудя се, дали не е дефектно. Не би трябвало да е толкова сложно да се върже.

Уби ми желанието :(
Постоянно светене в жълто;
-Няма връзка с интернет
-Моля, проверете интернет връзката и настройките на защитната стена!
Ако си го закупил от smartlife.bg, хората са много отзивчиви и помагат за настройките.
morfei1 - специалист
пет яну 10, 2020 8:38 pmizahariev написа:
....Уби ми желанието :(
Възможно е да има проблем, въпреки че ме съмнява. Най-лесната проба е да го вържеш на друг рутер в друга къща, на друг доставчик. Ако и тогава не тръгне, може би има проблем в AP-то.

Да питам друго, въпреки, че на теория не би трябвало да има разлика в lan кабела, на практика май има. Нали използваш оригиналния lan кабел в комплекта за връзка с рутера? Имам спомен, сега като се замисля, че аз в началото пробвах с друг lan кабел и не успях да се свържа, но с неговия lan кабел стана от раз. Не вярвам да е случайност :? .

Ако си го купувал от smartlife, обади им се, много са отзивчиви. Аз имах проблем с чисто нова глава, която беше по-шумна и я замениха веднага.

Не се отчайвай и при мен нещата не тръгнаха в началото по мед и масло от първия път, но после всички се нареди и сега кефа е почти пълен.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 29

Тема "Всичко за управление на отопление със системи Homematic IP и MAX!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: