Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
нед фев 03, 2019 6:52 pmLazarGanev написа:
нед фев 03, 2019 5:09 pmшоп написа:
Стана ми интересно, това къде е описано? ( Ти наистина ли го говориш това?)

И накрая, мразя да ми взимат всяка година 25 лева за нещо фиктивно. (А за двете коли даваш ли всяка година 2х40лв за технически преглед? Това колко киловата енергия са?) :cool:
Съвесм сериозно питам. Не съм запознат и досега си мислех, че всеки с технически познания може да монтира климатици. Фреон 407, 410, 32 са безвредни. Не знаех, че трябва лиценз. Сега за амоняци и инсталации с тонове хладогент може и да е друго. Но това н е тема за дискусия във форум направи си сам.

Относно колите и прегледите. Ми не плащам за фиктивни прегледи. Коли до 3 год не подлежат на тех. преглед:-) И сравнението с колите е неумесно. Мога да се отоплявам на пелети, ток, дърва, въглища, брикети и да не плащам за фиктивен годишен преглед. Но за централната газификация си задължен и е много дразнещо, някой да вземе пари без да е направил нищо.

При ГТП поне гледат спирачките, сп. маркучи, гумите, фаровете, мигачи. Пак те пускат, но ти казват ако имаш проблеми :idea: Пък, който е мързел и безотговорен, няма да вземе мерки да отстрани проблемите.
hammerhead - помощник
Здравейте, тука ми стана интересно и си позволявам да се включа. В миналото миньорите са умирали често от тихия убиец газа "гризу". Затова са имали специални фенери и са взимали птици със себе се да познават опасността. В днешно време това е причината природният газ да се ароматизира със специфичен мирис за да се познава когато има теч. Аз лично в къщи с нещо което може сериозно да ми навреди не бих правил компромис. :)

При климатиците ако изпусне фреона какво ще стане? Със старите нищо, при R32 темата става малко по-избухлива, но над определени концентрации и в затворено помещение. :)

С други думи тапия си трябва. Та най-добре си е сертифициран специалист да пипа ( не че е гаранция за качество )
ESPACE - майстор
пон фев 04, 2019 5:15 pmшоп написа:
Но за централната газификация си задължен и е много дразнещо, някой да вземе пари без да е направил нищо.
Не искам да им ставам адвокат на надзора, но винаги съм се дразнил, когато някой се изказва за нещо без да го е работил. Да ти кажа че не си е много оферта по цял ден да обикаляш по къщите на хората, бумащина, проверка за течове и за това някой да не си е правил ТНТМ по инсталацията, като последното за мен специално е най-важната част.
LazarGanev - "Велик майстор"
вт фев 05, 2019 4:23 amESPACE написа:
пон фев 04, 2019 5:15 pmшоп написа:
Но за централната газификация си задължен и е много дразнещо, някой да вземе пари без да е направил нищо.
Не искам да им ставам адвокат на надзора, но винаги съм се дразнил, когато някой се изказва за нещо без да го е работил. Да ти кажа че не си е много оферта по цял ден да обикаляш по къщите на хората, бумащина, проверка за течове и за това някой да не си е правил ТНТМ по инсталацията, като последното за мен специално е най-важната част.
+1 :thumbs:
all4all - специалист
При мен драмата свърши днес! наех си частна фирма и съм супер доволен като качество и цена без Дезире! За три часа пичовете свършиха работа без никаква забележка... :partyman:
ср фев 06, 2019 6:40 pmall4all написа:
При мен драмата свърши днес! наех си частна фирма и съм супер доволен като качество и цена без Дезире! За три часа пичовете свършиха работа без никаква забележка... :partyman:
Аз ти казах, знам нещата отвътре! :wink:
съб фев 02, 2019 12:37 amLazarGanev написа:
Добре де all4all, защо не поискаш оферта от фирма, която не работи по Дезире? Мисля, че няма да си разочарован.
Gek - специалист
А малко в страни от темата да попитам: има ли изисквания към "комина" на котела? В смисъл като височина над земята където излиза навън, максимална дължина на "комина" или други подобни?
Допустимите дължини са описани в ръководството на всеки модел, отстоянията - също.

Тема "Цена на метър тръба за природен газ" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: