Най - вълнуващия въпрос зимно време.
arxd129 - специалист
нед фев 24, 2019 10:39 amfilmatoplo написа:
В тръбата се поставя пружина за целта и кривиш на където си искаш,...пружината е инструмент -майсторите си ги купуват . :wink:
Ехххх.... :)
пон фев 18, 2019 9:12 amarxd129 написа:
Две имам - и вътрешна, и външна.
:wink: :wink:

А кривенето за накъдето искаш - само с пружина не става; особено при къси участъци. Не е за аджамии. :?

Моля за техника/технология за работа в конкретния случай.
Благодаря.
turbocharged - специалист
Ами не можеш да огънеш тръбата на прав ъгъл с много малък радиус. Трябва да си го разбрал вече.
Имаш две възможности.
1. Прекарваш тръбата без малки радиуси и прави ъгли. Става с къртене.
2. Ползваш Г-образен прес фитинг
arxd129 - специалист
нед фев 24, 2019 1:18 pmturbocharged написа:
Ами не можеш да огънеш тръбата на прав ъгъл с много малък радиус. Трябва да си го разбрал вече.
Нали видя първата снимка от днес? Може да се огъва с достатъчно малък радиус. Този радиус - които е на снимката - ми е напълно достатъчен.

Питам за ДВЕ ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ огъвания /с радиус като на снимките/, така че трите прави участъка на АлПекса да са ВЗАИМНО перпиндикулярни (всеки - на другите два)

За Г-образния прес фитинг: Не разбрах какво е предимството му пред Г-образния резбови фитинг. Гаранция - 5 години. И при двата.
arxd129 - специалист
нед фев 24, 2019 1:20 pmfilmatoplo написа:
2 колена и си готов .
Майсторите не препоръчват коляно зад фаянса; това не го ли уточнихме?
filmatoplo - майстор
:) Без реална снимка само ще гадаем :wink: .
turbocharged - специалист
Аз бих го огънал колкото може с пружина и това което пречи в стената изкъртил. Ама ти явно не искаш така.
Освен да го огънеш с ръчен тръбогиб друго не ми идва на ъкъл.
https://bazar.bg/obiava-15971740/rachen ... trabi-16mm
Предимството на пресфитинга е че е по-надежден, много по-компактен и се работи много по-бързо.
ESPACE - майстор
Всичко са ти казали по горе, аз само да допълня че нещо не ми се нрави тая тръба. Termorossi tubo - дори google не е чувал за нея. А огъването на тръба с малък радиус освен инструмент си иска и заглавие на тръбата(име, качество). Лично за мен тази тръба е някакво менте, без да съм на 100% сигурен, но обикновено познавам. Истинска тръба дори да я пречупиш остава здрава и може да се ползва. Това спукване напречно което се е получило при теб при огъването с малк радиус хич не говори добре за качеството на полимера, дано не го разбереш по трудния начин след 5-6 години.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед фев 24, 2019 3:42 pmESPACE написа:
Termorossi tubo - дори google не е чувал за нея. А огъването на тръба с малък радиус освен инструмент си иска и заглавие на тръбата(име, качество). Лично за мен тази тръба е някакво менте, без да съм на 100% сигурен, но обикновено познавам.
Сигурно ще познаеш - тази тръба с най-ниската цена, която са ми предлагали, но не съм я взимал - китайска с италианско име. Гарантирам, че с пресфитинги няма да стане - те искат хубава тръба.
arxd129 - специалист
нед фев 24, 2019 3:42 pmESPACE написа:
Истинска тръба дори да я пречупиш остава здрава и може да се ползва. Това спукване напречно което се е получило при теб при огъването с малк радиус хич не говори добре за качеството на полимера, ..
Не е баш така.
Да не обвиняваме тръбата.
Аз съм си виновен. Определено. Надцених се. Това е.
Имам обеца на ухото. Вече.

Тема "Зяносах една AlPex. Дали?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: