Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vladimir_85 - помощник
Прикачен файл:
120914121857dvuhtrubnaya_zakrytaya_sistema_otopleniya.jpg
120914121857dvuhtrubnaya_zakrytaya_sistema_otopleniya.jpg (50.49 KиБ) Видяна 1434 пъти
мога ли да го направя по подобен начин.да пусна 2 тръби ППР ф32 съответно топла и студена вода и към всеки радиатор съответно ф25.въпросът обаче тук е как става преходът за да се свърже радиатора.
удачен ли е този разжирителен съд и каде трябва да го монтирам? :?
vrangelov - специалист
@vladimir_85,

Дай твоя схема, не се оповавай на готови схеми. Отказа ли се от трипътния, та го няма в схемата?
Аз на твое място не бих се отказал от бойлер към камината.





@Трифон П.Трифонов то едно го смяташ, друго става, ама нали уж с повече сметки сме по-близко до очакваното. На мен все ми е трудно да кажа "каквото-такова". Оставаме на варианта, че аз съм смятал правилно, а ти вярно.
Ако си решил с ППР
-до първи етаж двете тръби 32
-за първи отклоняваш с 25
- до първия и евентуално втори радиатор си е 25, след което до последния достигаш с 20.

-към втори етаж върви 25
-аналогично на първи етаж караш с 25 до предпоследният радиатор, а към последният 20.
Отклоненията за всеки радиатор с 20.
Идеята е колкото намаляват консуматорите, да намаля диаметъра на тръбата, щото и дебитът в този участък не е голям. Примерно до първи радиатор върви 32, към него отклоняваш с 20, натам продължаваш с 25 до втория, отклоняваш с 20, а към последния трети си караш само с 20.
Проявяваш творчество, без притеснения и да видиш как ши стани работата.
Надувай размерите на радиаторите, както рече Шпека, но сложи трипътен, както е на картинката, поне на 50-55 градуса. Най добре е над 60, но под тази температура няма да пуска топло към радиаторите.
РС набутан до печката на входната "студена" вода и без да има какъвто и да е кран между тях.
Преходи ще ти предложат в магазина, няма са притесняваш!

Рангелов, както казва Анди– стискаме ръцете на реми, но ти признавам, че по вникваш в детайлите.
Видя ли бе, вече сички картинки ги виждам с трипътен........егаси, за мене е грешка на художника.
vrangelov - специалист
Ок. Стискаме ръцете.
Много се зачудих къде го виждаш този трипътен.

пп Виж, че и байпасът им е грешен.
Чакай да гледам!
Хахааааа, ма той е само с кранчета.
Не е грешен а съвсем опростен и ръчен.
....бе грешен е, щото бих заменил средния със swing, а долните бих преместил да "затворят" БайСпаса, че да мога да обслужвам всичко между тях.
Освен това, като спре тока, еееееевентуално генератора разтоварва напрежението по естествен начин.
Мойто "парно" е така, тествано.
Освен това, трипътния зад тия джаджи, в дясно на картинката.
vladimir_85 - помощник
Прикачен файл:
чертеж.png
чертеж.png (6.74 KиБ) Видяна 1402 пъти
Прикачен файл:
чертеж 1.png
чертеж 1.png (7.41 KиБ) Видяна 1402 пъти
това е горе долу разположението.
тази схема горната я дадох като за идея.за трипътния винтил не съм се отказъл не знам каде и как се монтира и за баипаса нищичко незнам.доста ми става каша в главата.
Споко де!
Земи лист и химикал, нарисувай си картинката и кори(е)гирай според какво съм писал!
Така ще ти се изясни схемата.

Величко, можеш ли да напраскаш една примерна схема, включително и диаметрите на тръбите?
Вече нямам очи, а и хъс да се уча да чертая тука.
vladimir_85 - помощник
само че маи ще се откажа от камерата за вграждане и ще я заменя с камина
speka_rs - майстор
Ако стане сега и камиманата пелетна, ще стане супер вече. Ама и на дърва и въглища да е лошо няма.
Да питам има ли как камината се сложи на отсрещната стена, която е към банята ? Това го питам със цел да има по малко къртене.
Разширителния съд няма грижи да е затворен, само тогава задължително е да има предпазителен клапан съобразен със налягането, което издържа водната риза на камината.
vrangelov - специалист
чет фев 21, 2019 7:07 pmТрифон П.Трифонов написа:
...бих заменил средния със swing, а долните бих преместил да "затворят" БайСпаса, че да мога да обслужвам всичко между тях.
Освен това, като спре тока, еееееевентуално генератора разтоварва напрежението по естествен начин.
...
Именно. Добре си го описал. Ако някой се чуди, въобще да има ли байСпас, това е начинът. Когато е с кранове, като на картинката, камината ще е вече завряла, докато се сети човек да отвие крана. Дали ще тръгне термосифонно, зависи от диаметъра на тръбите и разликата в нивата на камината и радиаторите.

Нека @vladimir_85 да се учи да чертае. Ти му го обясни, трябва само да го начертае на листа.
За мен мястото на радиаторите е под прозорците. За да се започне да се прави схема на тръбите, първо трябва да се знае къде са прозорците.

Тема "камера за вграждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: