Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alex1989 - помощник
Здравейте колеги , предлагат ми в магазина хидравлични присъединителни връзки за Bosch Solar 7000 TF . Струват към 130 лева , въпроса ми е нужно ли е да ги купувам точно тях , или мога да използвам други , по-евтини . Благодаря !
brassSob - специалист
чет мар 07, 2019 11:56 amalex1989 написа:
Здравейте колеги , предлагат ми в магазина хидравлични присъединителни връзки за Bosch Solar 7000 TF . Струват към 130 лева , въпроса ми е нужно ли е да ги купувам точно тях , или мога да използвам други , по-евтини . Благодаря !
Здравей, за други панели /италиански/ лично аз рядко купувам хидравлични връзки, защото има алтернатива. Но аз нямам проблем с гаранцията ако не ги сложа. За Боша не знам дали има алтернатива, но мисля, че може да ти направят проблем за гаранцията. Все пак ако се намери нещо обади им се.
alex1989 - помощник
Колко парички струва за италианския ( имам предвид колко струваше оригинала и алтернативата ), и какво точно представляват тези хидравлични връзки колега . Благодаря предварително .
brassSob - специалист
С риск да те излъжа за точна цена ще ти кажа,че е между 55 и 70 лв. Но е толкоз абсурден..Те направили резба с дебело чело. От тук нататък всеки си тръгва с какво си пожелае. За връщането направо с гофрирана тръба от неръждаема стомана, че е най-бързо, лесно и евтино. Направо гайката с гарнитурата навиваме. Подаването с тройници за гилза за сензор, обезвъздушителя и пак с гофрирана тръба. Нямам при мен наличен иначе щях да ти снимам.
alex1989 - помощник
Благодаря колега !
шоп - майстор
Мдааа, кофти е да ти извиват ръцете.
130 лв едни връзки....ми, че за 200 лв до скоро имаше панели слънчеви :idea:
Лично аз купувам само панели с 3/4 изводи или ф22 за запояване:-) Тези, които ме цакат....ги подминавам:-)
brassSob - специалист
чет мар 07, 2019 3:01 pmшоп написа:
Мдааа, кофти е да ти извиват ръцете.
130 лв едни връзки....ми, че за 200 лв до скоро имаше панели слънчеви :idea:
Лично аз купувам само панели с 3/4 изводи или ф22 за запояване:-) Тези, които ме цакат....ги подминавам:-)
Е не бих казал извиване на ръце. То при покупката /също при офериране/ ти казват трябва и сет за присъединяване. Тогава си предупреден.
vrangelov - специалист
Когато панелът струва 1100 лева, 130 не са много за присъединителен комплект.
Като се избира премиум-клас, цената не би трябвало да играе чак толкова важна роля.
alex1989 - помощник
Да , на фона на 1100 лева - 130 лева са нищо , но какво представляват 130 лева - представляват малки железца , които могат да бъдат заместени от по-евтини жекезца, докъто при панела е друга играта , там технологията и качеството са от първостепенно значение , а от там и цената. Тук колега въпроса е следния , би ли дал 10 000 лева за кола , и 1000 лева за болтовете дето ще прикрепят джантите към главите на колесниците ?
krasi92 - майстор
Ако ти зависи гаранцията от това ще дадеш 1000 за болтове.

Тема "Хидравлична връзка за Bosch 7000 TF" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: