Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Чак за непризнаване на гаранция е пресилено да се говори, освен ако не са правени опити за запояване например. Но че тези връзки са гаранция за липса на теч съм съгласен, при това израят роля и холендри и бързи връзки, лесни за многократно сглобяване и разглобяване. Трудно, но не е невъзможно да се изработят, особено ако имаш модел. А моделът (дори 2) идва с панела - идват 2 двустранни гофрирани връзки за свързване между 2 панела. Трябва да се внимава да не се изхвърлят при разопаковането - намират се в 2 от четирите ъгъла на панела.
vrangelov - специалист
Той не иска да ги изработва, а да сложи връзки от друга марка панели, по-евтини.
Интересно ми е да видя, дали от Bosch са пропуснали да сложат нещо против взаимозаменяемост.
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма как да се заменят с други, защото са специфични, не са стандартни. Трябва да се изработят специално. Така е и при Висман, и при други марки.
alex1989 - помощник
Като пристигне и го инсталирам ще пиша !
alex1989 - помощник
Здравейте колеги , всички които искат да спестят 130 лв за закупуване на хидравлични връзки и в същото време да запазят гаранцията на Бош , нека направят като мен . Понеже трабата , която се подава от панела е ,,фи'' 16 , аз сложих маркуч и скоби след което отново траба pex-al-pex , която да служи за свръзка към траба ,,фи'' 20 (понеже по такава искам да върви водата към серпентината и е с преходник от 16 към 20) . А и да кажа , ако някой не знае , панела има 4 входа/изхода , 2 от тях са за топла и охладена соларна течност към серпентината в бойлера , 1 със сложена канелка за пълнене (в долен десен ъгъл ) и 1 затапена (затапването също става с мачкуч , скоби , траба 16 и накрая тапа , с това темата мисля е изчерпана !
шоп - майстор
:?
Какви маркучи и скобички? Това не е варел боядисан с черна боя, а Bosch 7000 TF.
4799inpl64 - специалист
пон май 13, 2019 3:56 pmшоп написа:
:?
Какви маркучи и скобички? Това не е варел боядисан с черна боя, а Bosch 7000 TF.
И под канелката,каничка!Само мезето го няма!
ESPACE - майстор
пон май 13, 2019 12:50 pmalex1989 написа:
Здравейте колеги , всички които искат да спестят 130 лв за закупуване на хидравлични връзки и в същото време да запазят гаранцията на Бош , нека направят като мен .
Опазил го Бог някой да сътвори подобна глупост като теб. :shock:
lz2skt - специалист
Дали няма да станат за тази цел компресионни месингови Фитинги ?

Тема "Хидравлична връзка за Bosch 7000 TF" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: