Най - вълнуващия въпрос зимно време.
arxd129 - специалист
Здравейте,

Случи се така, че коментирахме качеството на фитингите за АлПекс тръбите.
И аз - като най-невеж - не коментирах; само събирах акъл. Ама не побрах много. :wink:

Всеобщото мнение на коментиращите бе, че масовите фитинги по кварталните железарии са китайчета. Дори и с италиански надписи - ментето си е менте.

Затова се насочих към HERZ. Първата причина - гарантиран произход: Австрия
Втората причина - сравнително еднакво изглеждащи (ъглови и секретни) кранове... Нали сме естети...

Да вметна извън темата, че досега ползвах THS-фитинги.

Прикачен файл:
ths.jpg

Това коляно съм го ползвал десетократно. Повече от десетократно.
След монтажа му, съм тествал херметичността на системата, в която е монтирано. Тествал съм с налягане от атмосферен въздух 5.5. атм. Без никакви забележки. Налягането след 24 часова проба не е спадало. Никак според манометъра ми. И бих ползвал THS-Фитинги и занапред; ако не съществуваше преобладаващото мнение, че фитинфите трябва да са маркови.

Да се върнем на HERZ.

Имам този секретен кран:
Прикачен файл:
herz.jpg

Искам да го ползвам не като кран, а като коляно. Искам да махна холендровата 1/2" част. И на нейно място да сложа свръзка за тръба АлПекс ф16.

Ето така
Прикачен файл:
hew herz.jpg




Мислите ли че това е технически възможно? Дали свръзката за тръба АлПекс би стопроцентово паснала на мястото, определено за холендъра към лирата?

Нещо повече: Искам да обърна секретния кран така, че посоката на флуида да не е от стандарната АлПекс-свръзка към стандартния холендър, а ОБРАТНО - от НОВАТА (нестандартна) АлПекс свръзка към стандартната АлПекс свръзка.

Моля, споделете, правили ли сте подобни изпълнения.
Благодаря.
ESPACE - майстор
Само глупости са ти в главата. :lol: Друга работа нямаш ли си :? :lol: Пробвай и сподели, не вярвам друг да е правил подобно нещо.
Виж къде ляга О-пръстена, резбата същата ли е? Посоката на флуида няма да е проблем, виждал съм с години работили радиатори с разменени вход-изход.
arxd129 - специалист
нед мар 10, 2019 7:54 amESPACE написа:
Пробвай и сподели, не вярвам друг да е правил подобно нещо.
Айде сега! И таз добра! Рисковано е да пробвам. Питах - за да сподели опита си някой. Аз опит нямам.

нед мар 10, 2019 7:54 amESPACE написа:
Виж къде ляга О-пръстена, резбата същата ли е?
Моля, не ме надценявайте. Не мога да преценям къде и колко добре ляга пръстена. Всъщност - мога; неправилно най-вероятно. :wink:
Резбите са едни и същи - 3/4"

Не искам да зяносам и този кран. :sad:
шоп - майстор
нед мар 10, 2019 8:58 amarxd129 написа:
Не мога да преценям къде и колко добре ляга пръстена. Всъщност - мога; неправилно най-вероятно. :wink:
Ами Вие сами си отговорихте на въпроса:-))

Като не ляга добре пръстена и конуса, каква херметичност ще има :rolleyes:
jabata - специалист
Понеже аз съм тъп и невеж, искам да попитам за какво по дяволите ще правите тази .... За вас тройници няма ли?
Ще махате крана, и на него ще връзвате нещо друго...
Та нали като махнете крана, ще се уверите че там където е бил крана, леглото няма нищо общо с това където ляга адаптера... Т.е. О-пръстена няма да уплътнява като хората.
Не че неможе да се направи да не тече, ама тогава за какво ще даваш пари за Herz, при условие че ще преработваш? Отивай до железарията, и си вземи китаец. да не говориме, че в природата има какви ли не видове фитинги....
А за THS, китайски фитниги опаковани в БГ..... Но все пак, са малко по-добре от други китайски фитинги... :-D
ср апр 03, 2019 9:26 amjabata написа:
Понеже аз съм тъп и невеж, искам да попитам за какво по дяволите ще правите тази .... За вас тройници няма ли?
Ще махате крана, и на него ще връзвате нещо друго...
Та нали като махнете крана, ще се уверите че там където е бил крана, леглото няма нищо общо с това където ляга адаптера... Т.е. О-пръстена няма да уплътнява като хората.
Не че неможе да се направи да не тече, ама тогава за какво ще даваш пари за Herz, при условие че ще преработваш? Отивай до железарията, и си вземи китаец. да не говориме, че в природата има какви ли не видове фитинги....
А за THS, китайски фитниги опаковани в БГ..... Но все пак, са малко по-добре от други китайски фитинги... :-D
Не мож върна назад времето, но това може да остане в историята;

"...да не говориме, че в природата има какви ли не видове фитинги...."

Тема "Размяна на входа и изхода на ъглов кран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: