• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср мар 27, 2019 4:47 pmkalin72 написа:
Изолацията ще си върши работата, вътрешна или външна. И моята къща е с вътрешна изолация, топли се добре, бавно изстива, като имам свободни десетина хиляди лева, ще я облека с вата :)
Като за разход на слънчогледови пелети, мисля, че на око мога да кажа - 5 тона ще ти стигнат :)
Колега забравих да те попитам ти с каква комбинация си като котел и горелка ???
kalin72 - майстор
Няма как да няма значение дали имаш вътрешна изолация, или изобщо нямаш.
В подписа ми пише с какво съм - котел за дърва Бош и горелка Грейко RB20. С Ладомат за малкия кръг, на котела и трипътен за големия кръг, за радиаторите.
imitatorrrеее, от къде си бре?
Ако нямаш други опции за айляшко отопление:
https://bgtherm.net/produkt/%D0%BA%D0%B ... 1%8F-12kw/
Избираш си мощността, добавяш опции по желание и си ЕКОномичен.
Ако си баровец, нямаш техническа възможност за синьото гориво, термопомпата е твоето отопление.
Ако пък си по млад и прагматичен- Грейко 20 комплектче, буферен съд и си гориш слънчогледови пелетки.
ср мар 27, 2019 6:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
imitatorrrеее, от къде си бре?
Ако нямаш други опции за айляшко отопление:
https://bgtherm.net/produkt/%D0%BA%D0%B ... 1%8F-12kw/
Избираш си мощността, добавяш опции по желание и си ЕКОномичен.
Ако си баровец, нямаш техническа възможност за синьото гориво, термопомпата е твоето отопление.
Ако пък си по млад и прагматичен- Грейко 20 комплектче, буферен съд и си гориш слънчогледови пелетки.
Здравей колега от Асеновград съм. За 120кв с вътрешна изолация и дограма 20кв Грейко с горелка пак на грейко достатъчни ли са ?
ср мар 27, 2019 6:44 pmimitatorrr написа:
...
Здравей колега от Асеновград съм. За 120кв с вътрешна изолация и дограма 20кв Грейко с горелка пак на грейко достатъчни ли са ?
А и ти ли си пожарогасител?!!
Не, не са достатъчно, много са.
12 киловата са достатъчни, 16 са компромис.
Виждам та вече как залиташ към Грейко. То си е и правилно, ама не мога да разбера що го отрече толко твърдо, в началото.
Идеална комбинация няма, ама газчица няма ли наоколо?
ср мар 27, 2019 6:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср мар 27, 2019 6:44 pmimitatorrr написа:
...
Здравей колега от Асеновград съм. За 120кв с вътрешна изолация и дограма 20кв Грейко с горелка пак на грейко достатъчни ли са ?
А и ти ли си пожарогасител?!!
Не, не са достатъчно, много са.
12 киловата са достатъчни, 16 са компромис.
Виждам та вече как залиташ към Грейко. То си е и правилно, ама не мога да разбера що го отрече толко твърдо, в началото.
Идеална комбинация няма, ама газчица няма ли наоколо?
Не колега за съжалени наоколо нямам комшии с газ ... а за Грейкото почти съм решил горелката да е Грейко но котела незнам още дали да е цял комплект котел и горелка на грейко или котел на Bosh 2000с горелка на Грейко...Един приятел е с тази комбинация на бош и е много доволен ...
ср мар 27, 2019 7:24 pmimitatorrr написа:

Не колега за съжалени наоколо нямам комшии с газ ... а за Грейкото почти съм решил горелката да е Грейко но котела незнам още дали да е цял комплект котел и горелка на грейко или котел на Bosh 2000с горелка на Грейко...Един приятел е с тази комбинация на бош и е много доволен ...
Аз не съм ти приятел, но ще съм ти по полезен да преосмислиш приятелството с онзи.
Бе, може и да ти е приятел, ама е кон с капаци.
Аз съм с цитираната комбинация и отчитам голямото неудобство, спрямо комплекта Грейко.
Когато купувах, Грейко имаха само горелка. Купих си стандартното Бошче, донадих Горелко и си се топля. Тунинговал съм котела с около 30 кила железа, та донякъде достигам ефективността на Грейкото, но дойде ли време за чистенье.....
Никакви съмнения не трябва да имаш при сравнението на Бош и Грейко.
Сега е момента да покажеш, че Ти си му приятел.
Значи да разбера че категорично да се откажа от бош и да си купя комбинация само на Грейко котел и горелка...
ср мар 27, 2019 7:59 pmimitatorrr написа:
Значи да разбера че категорично да се откажа от бош и да си купя комбинация само на Грейко котел и горелка...
Боша не се разглежда повече, в твоята тема.
Другото си е твоя преценка.
Виждам та на около 30...33.
Попрочети в темата за Грейко и скорошната "Имам ли нужда от буферен съд?"
Понеже ги виждам нещата така;
-Грейко комплектче 20
-буферен съд 1000л
контролер за буферен съд на Интиел, вързан на вход за СТ- стаен термостат.
-инсталацията направена както в закачената тема "Буфер"
-евтини слънчогледови пелети.
-изчакваш през лятото и се ослушваш за новия контролер на Грейко, който тайно се надявам да е с Ламбада контрол, което ще ти допадне и на теб, особено щом си готов да платиш малко отгоре, но да е качествено.
От менье толкос.

....някои неща може да отпаднат, ако се сбъдне мечтата ми (не само моя) Грейко да имт контролер с ламбда сонда и още екстри.
speka_rs - майстор
А грейкото си има таймери, не е задълължително буфера да има електроника. Слагаш си го да гори 2 пъти по 2-3 часа и си на коня от всякъде.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Помощ при избор на пелетен котел и горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: