• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте колеги. Предварително извинете за тази тема знам че има доста подобно...

Топлих се с климатик и мисля да мина на Петелетен котел но буквално съм на ВИЕ с парното(пелетният котел и горелката)
Ще се отоплява 1 етаж от къща като на пода под ламината има изолация , къщата има вътрешна изолация с 6см вата и гипсокартон по стените и тавана.Дограмата е нова и е сменена на целия етаж.

1)120кв етаж
2)вътрешна изолация по стените и тавана с 6см вата
3)сменени дограми по целия етаж
4)височина на тавана 2.50м

Какъв котел и комбинация ми бихте препоръчали като марка киловат и т.н. като се има в предвид да е економичен а цената даже и да е с 1000 1500 по скъпа от масово използваната ГРЕЙКО ...
speka_rs - майстор
За твоите нужди може и 12 кв да си сложиш, ама кой да бъде тои ?
Ако ще ползваш държестни пелети може камина да си сложиш, ако има слънчоглед на около Грейкото е най-добрия вариант. Ама това ти тряба да си пецениш!!!
Ако има свободни парички помисли и за един буфер поне 500 литра.
ср мар 27, 2019 10:51 amspeka_rs написа:
За твоите нужди може и 12 кв да си сложиш, ама кой да бъде тои ?
Ако ще ползваш държестни пелети може камина да си сложиш, ако има слънчоглед на около Грейкото е най-добрия вариант. Ама това ти тряба да си пецениш!!!
Ако има свободни парички помисли и за един буфер поне 500 литра.
Не предпочитам да е котел...Много хора ми препоръчват все повече горелка на Грейко защото е работил със всички видове пелетти...общо взетп съм отделил към 9000лв като +/-500 лв не са проблем ... просто искам качественна и хубава комбинация за тези пари които разполагам за да не същалявам после ...

Като котел какво ми бихте препоръчали . Едни казват че не е бил от толкова голямо значение по голяма и важна роля играела горелката???

И тази вътрешна изолация която имам достатъчна ли е ще има ли ефект в сравнение с къща без никаква изолация или си иска. Външна изолация ?????
speka_rs - майстор
Ако имаш някой котел и е заварено положение добре да му монтираш горелка само, ама като се купува всички ново по добре комплекта на Грейко 20 кВ и ако може и 1000 л буфер.
Външната изолация винаги ще помогне, ако има средства поне 10см ( дали вата или ЕПС, това ти ще решиш),много голяма разлика ще има между със и без външната изолация.
Така че слагаш си външна изолация и грейко 20 кВ със 1000 л буфер и си гориш, каквито искаш ти пелети.
Има колеги който си смениха котлите със Грейко, заради по добра ефективност и по лесно почистване.
filmatoplo - майстор
:? :) Предполагам че човека няма изградена инсталация ,тоест няма още радиатори ,за тръби не знам -сигурно и тях ги няма .
stridata - специалист
ср мар 27, 2019 12:44 pmimitatorrr написа:
ср мар 27, 2019 10:51 amspeka_rs написа:
За твоите нужди може и 12 кв да си сложиш, ама кой да бъде тои ?
Ако ще ползваш държестни пелети може камина да си сложиш, ако има слънчоглед на около Грейкото е най-добрия вариант. Ама това ти тряба да си пецениш!!!
Ако има свободни парички помисли и за един буфер поне 500 литра.
Не предпочитам да е котел...Много хора ми препоръчват все повече горелка на Грейко защото е работил със всички видове пелетти...общо взетп съм отделил към 9000лв като +/-500 лв не са проблем ... просто искам качественна и хубава комбинация за тези пари които разполагам за да не същалявам после ...

Като котел какво ми бихте препоръчали . Едни казват че не е бил от толкова голямо значение по голяма и важна роля играела горелката???

И тази вътрешна изолация която имам достатъчна ли е ще има ли ефект в сравнение с къща без никаква изолация или си иска. Външна изолация ?????
Аз бях в твойто положение с климатици и без никакви знания за котли, пелети и т.н. С/у 8000лв. за същата квадратура като твойта гору долу си взех Грейко Експерт 20 + Грейко RB star+проект+цялостна инсталация с всичките му винтили, минтили, радиатори, помпи, монтажи, настройки. Горя слънчогледови пелети, настройките на горелката благодарение на пичовете във Форума сам си ги доизпипах (има тема за Грейко). Чистенето от слънчогледа става за 20мин. и се прави на две седмици. Супер доволен съм, нямам база за сравнение, но като гледам и слушам колегите кви пари дават за дървесни пелети и с какви разходи и разправии се сблъскват ти препоръчвам Грейко КОМПЛЕКТ + Слънчоглед. Ако не са ти проблем парите си взимаш дървесни и заспиваш! Аз съм сметнал, че за 5 сезона. ще си избия от слънчогледа котлето и горелката.
ср мар 27, 2019 1:57 pmfilmatoplo написа:
:? :) Предполагам че човека няма изградена инсталация ,тоест няма още радиатори ,за тръби не знам -сигурно и тях ги няма .
Прав си кокега нямам нищо.всичко буквално от О.
ср мар 27, 2019 2:27 pmstridata написа:
ср мар 27, 2019 12:44 pmimitatorrr написа:
ср мар 27, 2019 10:51 amspeka_rs написа:
За твоите нужди може и 12 кв да си сложиш, ама кой да бъде тои ?
Ако ще ползваш държестни пелети може камина да си сложиш, ако има слънчоглед на около Грейкото е най-добрия вариант. Ама това ти тряба да си пецениш!!!
Ако има свободни парички помисли и за един буфер поне 500 литра.
Не предпочитам да е котел...Много хора ми препоръчват все повече горелка на Грейко защото е работил със всички видове пелетти...общо взетп съм отделил към 9000лв като +/-500 лв не са проблем ... просто искам качественна и хубава комбинация за тези пари които разполагам за да не същалявам после ...

Като котел какво ми бихте препоръчали . Едни казват че не е бил от толкова голямо значение по голяма и важна роля играела горелката???

И тази вътрешна изолация която имам достатъчна ли е ще има ли ефект в сравнение с къща без никаква изолация или си иска. Външна изолация ?????
Аз бях в твойто положение с климатици и без никакви знания за котли, пелети и т.н. С/у 8000лв. за същата квадратура като твойта гору долу си взех Грейко Експерт 20 + Грейко RB star+проект+цялостна инсталация с всичките му винтили, минтили, радиатори, помпи, монтажи, настройки. Горя слънчогледови пелети, настройките на горелката благодарение на пичовете във Форума сам си ги доизпипах (има тема за Грейко). Чистенето от слънчогледа става за 20мин. и се прави на две седмици. Супер доволен съм, нямам база за сравнение, но като гледам и слушам колегите кви пари дават за дървесни пелети и с какви разходи и разправии се сблъскват ти препоръчвам Грейко КОМПЛЕКТ + Слънчоглед. Ако не са ти проблем парите си взимаш дървесни и заспиваш! Аз съм сметнал, че за 5 сезона. ще си избия от слънчогледа котлето и горелката.
Колега с колко кубика прлети и колко лв изкарваш зимата горе доло?? И дали тази вътрешма изолация ще ми свърши работа за тази зима или все тая със или без тази вътрешна ?
kalin72 - майстор
Изолацията ще си върши работата, вътрешна или външна. И моята къща е с вътрешна изолация, топли се добре, бавно изстива, като имам свободни десетина хиляди лева, ще я облека с вата :)
Като за разход на слънчогледови пелети, мисля, че на око мога да кажа - 5 тона ще ти стигнат :)
ср мар 27, 2019 4:47 pmkalin72 написа:
Изолацията ще си върши работата, вътрешна или външна. И моята къща е с вътрешна изолация, топли се добре, бавно изстива, като имам свободни десетина хиляди лева, ще я облека с вата :)
Като за разход на слънчогледови пелети, мисля, че на око мога да кажа - 5 тона ще ти стигнат :)
Етажът ми има вътрешна изолация с гипсокартон и вата 6см и сменена дограма.. бяха ме придтеднили че вътрешната не е помагала толкова много и нямало кой знае каква разлика с тази вътрешна или без
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Помощ при избор на пелетен котел и горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: