Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Mafffff - напреднал
Здравейте , имам проблем с който се боря вече цял месец . Става въпрос за воден конвектор Клима 2000 серия 45. От този модел имам 2 броя . проблема е следния . Единия на максимална степен духа по слабо от втория на 1-ва . Сменях кондензатор ,чистих филтри не става . Другото което забелязах ( мотора е от турбинен тип, при 2 и степен 3 завихря въздуха странно и се чува свистене на въздуха . Да не говорим ,че като си сложа ръката под вентилатора усещам ,част от струята как слиза на долу към филтъра . Звънях на 1000 фирми от Пловдив( от там съм ) никой не иска да дойде да види . Говорих с шеф производство на конвекторите в ЛОМ - според него е кондензатор . Да ама не е . Конвектора е нов на 1 сезон . Моля за някакви насоки ,че полудях вече . А тръбата е ф20 с 5 метра тръбна разводка директно към колектора .
ESPACE - майстор
Да не върти наобратно или турбината да е монтирана обратно? Виж на работещия накъде върти и накъде са наклонени ламелите на турбината.
Mafffff - напреднал
Не , и това проверих . посоката на въртене е правилна и ламелите също ...
krasi92 - майстор
Тези имат проблем с управлението а то се сменя. Размени ги с другото компютърче ако са еднакви
Mafffff - напреднал
Управлението си работи идеално. Проблема е някъде в турболатора. Не завихря въздуха както трябва... Дайте идея за читав сервиз за климатици в Пловдив. Казаха че има шанс някой сервизен на климатици да ми реши проблема.

Тема "Проблем в воден конвектор Клима 2000" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: