Най - вълнуващия въпрос зимно време.
didko1234 - помощник
Имаш ли възвратни клапи след помпите?
zaksofon - специалист
пон апр 15, 2019 12:22 pmВалтер Желязков написа:
Здравей zaksofon!
При мен системата е изпълнена по същия начин. Разликата е, че при теб помпите теглят директно от котела, а при мен от хидравличен изравнител, и двете помпи са на първа скорост. При спиране, на която и да е, няма циркулация през кръга. Идентична е работата при отворена и затворена система.
Здравей, а при теб да не би да играе роля изравнителя и заради него да го няма нежелания ефект?
Възвратни клапани има и на двата кръга, но те са в една и съща посока (то иначе няма как да са де).
Валтер Желязков - специалист
Едва ли, разликата е в обема.
4799inpl64 - специалист
нед апр 14, 2019 11:38 pmzaksofon написа:
нед апр 14, 2019 11:32 pm4799inpl64 написа:
нед апр 14, 2019 10:50 pmzaksofon написа:
Това ще свърши ли работа? Нормално затворен, 3/4, 220 волта. Не знам само на каква температура издържа.
Или по-добре това: https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... 928d915cc4
Ми то си пише в алито 5-80 градуса
На снимката, която качих , не видях градуси, но на линка е друг вентил, че и малко по-скъп - 19 долара, там темпертурата е до 100 градуса. Поне тъй пише на нещото, ако изгледате видеото, което е в графа снимки, вижда му се на табелчицата. Аз обаче питам , дали ще е тамЪн осталъка. Да го поръчвам туй нещо и да мирясам, а ? :)
Е точно тоя от линка! 3/4 на 220v ! даже от -5 до 80 е в описанието,18.80 $.

Тема "Възможно ли е радиаторната помпа да охлажда бойлера в система с две помпи(една за бойлер и една радиаторна)?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: