• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Домашен немайстор - специалист
С наближаването на края на отоплителния сезон съм се амбицирал да си премахна радиаторите, веднага след като минат да ги отчетат. Тръбите ще бъдат затапени/заварени максимално близо до вертикалните щрангове, а самите вертикални щрангове ще бъдат куфрирани с гипсокартон. С две думи искам да скрия всякакви тръби от погледа си.

Доколкото четох, преди години е било разрешено да се премахват радиатори, но вече не е така. Звънях в Техем и от там ми заявиха, че по принцип не можело да се демонтират, но все пак мога да ги премахна "на моя отговорност", каквото и да означава това, след което да извикам техни служители да съставят протокол.

Какво показва вашият опит, може ли в бъдеще да имам проблеми, ако си премахна радиаторите "на моя отговорност"?
nikolson - майстор
Аз само се записвам, защото ми е любопитно, защо има хора, които искат да го правят.
шоп - майстор
То ясно защо. Когато има крадливи съседи сметките се поемат от коректните.
Радиаторите не са на топлофикация и на топлинните счетоводители. Извода е ясен.
LazarGanev - "Велик майстор"
Премахването на радиатори не те освобождава от такса "Сградна инсталация", чийто размер се определя от топлинните счетоводители по незнайна логика и може да се окаже, че без радиатори ще плащаш повече, отколкото с радиатори
Домашен немайстор - специалист
Радиаторите ми не са пускани въобще от поне 5 години. Плащам единствено за сградна инсталация. И без това не се ползват, по-добре е да ги премахна, ако е възможно. Естетически не се вписват в ремонтиран апартамент. След премахването би следвало да продължавам да плащам същите сметки, тоест няколко лева сградна инсталация, но знам ли какво могат да измислят от Техем.
muhala - майстор
съб апр 20, 2019 4:43 pmLazarGanev написа:
Премахването на радиатори не те освобождава от такса "Сградна инсталация", чийто размер се определя от топлинните счетоводители по незнайна логика и може да се окаже, че без радиатори ще плащаш повече, отколкото с радиатори
Мда... За миналата отоплителна година платих 700лв, разбити по следния начин. 200лв сградна и сталация, 200 подгрев бвг, 300 отопление. Комшията отгоре обаче реши да се топли на климатици :lol: това за апартамент 100м2 с две спални, хол и кухня.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб апр 20, 2019 5:36 pmmuhala написа:
Мда... За миналата отоплителна година платих 700лв, разбити по следния начин. 200лв сградна и сталация, 200 подгрев бвг, 300 отопление. Комшията отгоре обаче реши да се топли на климатици :lol: това за апартамент 100м2 с две спални, хол и кухня.
Баси! Поне топло ли беше?
muhala - майстор
съб апр 20, 2019 6:07 pmLazarGanev написа:
съб апр 20, 2019 5:36 pmmuhala написа:
Мда... За миналата отоплителна година платих 700лв, разбити по следния начин. 200лв сградна и сталация, 200 подгрев бвг, 300 отопление. Комшията отгоре обаче реши да се топли на климатици :lol: това за апартамент 100м2 с две спални, хол и кухня.
Баси! Поне топло ли беше?
С малко дете сме, а аз целогодишно ходя по къси гащи и тениска у дома.
Топло е. Икономии не правя. Стените са 40см тухла, нова дограма + гипскартон с вата на всички тавани.
nikolson - майстор
съб апр 20, 2019 6:07 pmLazarGanev написа:
съб апр 20, 2019 5:36 pmmuhala написа:
Мда... За миналата отоплителна година платих 700лв, разбити по следния начин. 200лв сградна и сталация, 200 подгрев бвг, 300 отопление. Комшията отгоре обаче реши да се топли на климатици :lol: това за апартамент 100м2 с две спални, хол и кухня.
Баси! Поне топло ли беше?
Това за много пари ли се смята?
LazarGanev - "Велик майстор"
пон апр 22, 2019 6:34 pmnikolson написа:
Това за много пари ли се смята?
Като пари не е много, ама ако погледнеш разбивката - не ми се вижда нормално за за дето минават тръбите през твоя апартамент да ти взимат почти толкова, колкото ти взимат за радиаторите (освен ако не си ползвал радиаторите де). За мен нормалното е сградната да клони към нула. Така е при новите инсталации.
  • 1
  • 2

Тема "Могат ли да се премахват радиатори в София?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: