• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, знаете ли каква е разликата между отопление, вентилация и климатизация (овк) и топлотехника? Тъй като мисля да се занимавам с отопление, бихте ли ми препоръчали университет, свързан с тези две специалности?
Antonii - майстор
ТУ-София
Повечето студенти от тази специалност си намират работа по специалността още преди да завършат.
LazarGanev - "Велик майстор"
Във Варна дори фирми от бранша поемат таксите за първия семестър
Топлотехника няма в ТУ София, а във факултет в Сливен. Също така има и в ТУ Габрово. Според вас къде обучението е най-добро?
zz_stefanov - майстор
Аз като не разбиращ, ОВК не е ли специалност в строителните институти :)
Къде са границите между двете специалности.
ср май 01, 2019 11:30 amzz_stefanov написа:
Аз като не разбиращ, ОВК не е ли специалност в строителните институти :)
Къде са границите между двете специалности.
Аз го разбирам така:
Топлотехниците са инженери, които разработват топлотехническите съоражения, развиват ги, като целта е максимална ефективност.
ОВК специалистите са инженери, които се занимават с методите за рационално използване и разпределение на топлината, в случая.
brassSob - специалист
Преди десетина години в ТУ София при бакалавър специалност Топлотехника, професионалната квалификация е машинен инженер. После магистратурата знам, че имаше системи за поддържане на микроклимат и промишлени топлотехнически апарати и системи.
Chefo77 - майстор
пет апр 26, 2019 6:28 pmAntonii написа:
ТУ-София
Повечето студенти от тази специалност си намират работа по специалността още преди да завършат.
Грешиш!
Всички студенти с такава специалност си намират работа, защото има зверски глад.
  • 1
  • 2

Тема "Разликата между овк и топлотехника?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: