• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Румба, то тука в повечето случаи сам си говориш.
Отзиви може да очакваш от ползватели с посочения екипаж.
Ние можвм само да предполагаме, щото нали сам каза- не пишат.
Аз предполагам добра комбинация със доволната доза пушилка при чистене.
Се пак хоризонтални ходове са, ши иска отваряне и търмък.
Rumen89 - специалист
съб май 18, 2019 7:34 pmbrassSob написа:
съб май 18, 2019 7:31 pmRumen89 написа:
съб май 18, 2019 7:29 pmbrassSob написа:


Аз не бих го направил. Дори ти бих предложил бартер. Чисто ново IVG /горелка/ с гаранция 2 години за твоята горелка Грейко. Да ти е пълен комплекта.
Хахахах ще пропусна.
Последно - две IVG без гаранция за твоята. Вчера едно остана сираче. Ще изпадне и друга.
Горелката на Грейко е добра но котела не това което го представят. Може да се хванем на нещо, че, IVG го превъзхожда.
gnt69 - майстор
съб май 18, 2019 7:57 pmRumen89 написа:
Горелката на Грейко е добра но котела не това което го представят. Може да се хванем на нещо, че, IVG го превъзхожда.
Може за каквото кажеш. Може за ефективност може и за честота и безпрашно почистване. :partyman:

Ма то вярно никой няма такъв котел, тука само 12 страници мохабет.
Последна промяна от gnt69 на съб май 18, 2019 8:25 pm, променено общо 1 път.
Rumen89 - специалист
съб май 18, 2019 8:21 pmgnt69 написа:
съб май 18, 2019 7:57 pmRumen89 написа:
Горелката на Грейко е добра но котела не това което го представят. Може да се хванем на нещо, че, IVG го превъзхожда.
Може за каквото кажеш. Може за ефективност може и за честота и безпрашно почистване. :partyman:
Айде имаш ми телефона.
gnt69 - майстор
съб май 18, 2019 8:23 pmRumen89 написа:
Айде имаш ми телефона.
Нямам го телефона ама ти хвана ли го котела. :partyman:
Rumen89 - специалист
съб май 18, 2019 8:26 pmgnt69 написа:
съб май 18, 2019 8:23 pmRumen89 написа:
Айде имаш ми телефона.
Нямам го телефона ама ти хвана ли го котела. :partyman:
Не съм го взел но съм виждал как работи.
gnt69 - майстор
съб май 18, 2019 8:39 pmRumen89 написа:
Не съм го взел но съм виждал как работи.
Ами като го вземеш то на есен ще са тестовете пиши, казваме че няма да чистим и да видим кой ще гори повече време.
Аз на моя не съм му отварял капака от февруари. Всеки ден със ръчката се чистят тръбите, вади се лопатка две пепел под горелката, на месец се чисти пепелта под тръбите през капачетата с ръженче, и да излезе пепел тя отива в комина защото вратата е ниско долу и е само една. :partyman:
Rumen89 - специалист
съб май 18, 2019 8:43 pmgnt69 написа:
съб май 18, 2019 8:39 pmRumen89 написа:
Не съм го взел но съм виждал как работи.
Ами като го вземеш то на есен ще са тестовете пиши, казваме че няма да чистим и да видим кой ще гори повече време.
Аз на моя не съм му отварял капака от февруари. Всеки ден със ръчката се чистят тръбите, вади се лопатка две пепел под горелката, на месец се чисти пепелта под тръбите през капачетата с ръженче, и да излезе пепел тя отива в комина защото вратата е ниско долу и е само една. :partyman:
За чистенето IVG е елементарен. За около 5мин. Грейко механизма му струва колкото половината котел. Няма гайки и тн. Котела на IVG е по компактен не се вдига прах при шампотирането.
gnt69 - майстор
съб май 18, 2019 8:46 pmRumen89 написа:
За чистенето IVG е елементарен. За около 5мин. Грейко механизма му струва колкото половината котел. Няма гайки и тн. Котела на IVG е по компактен не се вдига прах при шампотирането.
Що тъй мислиш, аз моя съм го правил и ми струва 100 тина лева за пружините плюс още 20 лева за другите чаркалаци, ама за 10 секунди размахваш ръчката и ти е чист котела без прах. Аз нещо не мога да си представя, топъл котел праха отива нагоре и като отвориш врата какво става.
Имал съм Атмос пиролизен но там си имаше една клапа която се отваряше при топъл котел да отива пушека в комина директно. :partyman:
6osi6 - майстор
Почистването на котела е последна грижа на конструкторите от село Гложене.
Дизайнът на обменника е много далеч от какъвто и да е замисъл "за по-добро потребителско изживяне", с две думи е анти удобен.
За да се отвори коя да е врата - по-скоро капак, обичайно вратите са с панти и механизъм за затваряне, трябва да се развият крилчатите гаики, след което да се сложат някъде, за да не изгубят. След това капакът трябва да се измъкне и също да му се намери място, за да не пречи, при което пепелта вече се е разхвърчала. За всичките капаци, това упражнение се повтаря три пъти. Подаването на команда на горелката става в молитвена поза пред котела. Предполагам, че няма мобилно приложение за настройки и управление.
Общо взето замисълът е да е лесно на майстора, не на потребителя - "фокус към клиента" нула. Така концепцията е нищо повече от котел, на който ламарините се събират и се заваряват лесно, без никакви по-сложни детайли за напасване и евро глезотии, каквито са пантите.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Котел IVG мнения и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: