• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
npelov - специалист
Здравйте,

Искам да си инсталирам слънчеви колектори (предимно за топла вода през слънчевите сезони), но не знам нищо за тях. Може ли да ме ориентирате къде мога да прочета нещо - информация за видове, цифри, цени и т.н. Как стои въпроса със зимата, замръзване? Възможно ли е да се използва за отопление? Може ли да се използва съвместно с котел на пелети + електричество?
съб май 11, 2019 9:04 pmnpelov написа:
Здравйте,

Искам да си инсталирам слънчеви колектори (предимно за топла вода през слънчевите сезони), но не знам нищо за тях. Може ли да ме ориентирате къде мога да прочета нещо - информация за видове, цифри, цени и т.н. Как стои въпроса със зимата, замръзване? Възможно ли е да се използва за отопление? Може ли да се използва съвместно с котел на пелети + електричество?
Излез от дърводелство, напиши в търсачката "слънчеви колектори" и избирай измежду възможностите на 69 страници!
Само накратко- щом направо питаш тука, а не гуглата, значи за отоплението с колектори ще четеш само информативно.
Има смисъл ако си млад и с много жени в банята.
Andri01 - майстор
".. с много жени в банята." Едновременно,само под 30г. В противен случай и 5 колектора няма да ти стигнат. :) :partyman:
нед май 12, 2019 8:34 amAndri01 написа:
".. с много жени в банята." Едновременно,само под 30г. В противен случай и 5 колектора няма да ти стигнат. :) :partyman:
Ако са чужди, до три, не са смята за изневяра, а ако са с бански (поне в началото), няма значение колко са, но за не повече от четири часа.
Повече от два пъти месечно вече е развратен рецидив.
Цялата математика се върти около експлоатацията на съораженията.
За ерген бекярин даже голям ел. бойлер си е неоправдана инвестиция.
Младо семейство с две- три деца и ако могат да си позволят- незабавно.
Предпочитам плоските на Теси, понеже с други нямам абсолютно никакъв опит.
За обеми, квадрати и ефективност, да се чете във форума и извън него!
Успех!
npelov - специалист
В дърводелство поне дават полезни отговори. Може би там трябваше да питам. В гугъл на пръв погед не намерих ясна информация. Разбира се, че първо търся в гугъл. Ядливи саркастични отговори не е първия ми избор.
lov - майстор
съб май 25, 2019 11:46 pmnpelov написа:
В дърводелство поне дават полезни отговори. Може би там трябваше да питам. В гугъл на пръв погед не намерих ясна информация. Разбира се, че първо търся в гугъл. Ядливи саркастични отговори не е първия ми избор.
Саркастични са щото има поне 20 теми и то с много страници поне в този форум. Даже съм сигурен че ако направиш опит да ги прочетеш всичките лятото ще свърши.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, то някои затова питат - щот ги мързи да четат многото информация. Ма съм сигурен, че npelov не е от тях! :wink:
съб май 25, 2019 11:46 pmnpelov написа:
В дърводелство поне дават полезни отговори. Може би там трябваше да питам. В гугъл на пръв погед не намерих ясна информация. Разбира се, че първо търся в гугъл. Ядливи саркастични отговори не е първия ми избор.
Търси в Гугъл....угъл......гъл...ъл...! Ти си там и след като не си намерил тук...
Ще намериш всичката информация в Гугъл и много е вероятно да прочетеш отново това, след като си завъртял кръгчето.
Явно и толкова ти е на....
...щом чак сега....
.........след като си...
Айде със здраве, където и да е!

Знаеш ли какво е тутманик?
Прочети предният ми саркастичен пост, внимателно, и ще откриеш синтезирана информация с гигабайти.
За да можеш да четеш, първо трябва да се научиш да пишеш.
npelov - специалист
знаюи всичко дето има да се каже вече е изписано. Сега вместо да давате отговори или линк към съотвртната тема ви избива на саркзъм.

Код: Избери всички

Търсенето намери 2 резултата за
Търсена дума: Слъневи колектори
мерси! Бяхте много полезни. в крайна сметка нали това е идеята на този форум. Да се насочат нуждаещите се към коя да е търсачка където да се забавляват часове наред.
kalin72 - майстор
нед юни 09, 2019 12:14 pmnpelov написа:
знаюи всичко дето има да се каже вече е изписано. Сега вместо да давате отговори или линк към съотвртната тема ви избива на саркзъм.

Код: Избери всички

Търсенето намери 2 резултата за
Търсена дума: Слъневи колектори
мерси! Бяхте много полезни. в крайна сметка нали това е идеята на този форум. Да се насочат нуждаещите се към коя да е търсачка където да се забавляват часове наред.

Очевадно не знаеш и как да търсиш, 700 резултата, чети и осмисляй, ти си изтървал ч-то, и искаш резултати...:

search.php?keywords=%D1%81%D0%BB%D1%8A% ... mit=Search

И измежну тия теми:
viewtopic.php?f=10&t=57221&hilit=%D1%81 ... B8+kalin72

И за "слънчева система" има над 600 съвпадения:
search.php?keywords=%D1%81%D0%BB%D1%8A% ... mit=Search
  • 1
  • 2

Тема "Слънчеви колектори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: