Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, понеже за пръв път ми се налага да работя с газов котел, а в инструкциите и из нета не откривам информацията, която ми трябва, реших да попитам някои неща тук:
Исках да надуя водната риза, за да проверя дали всичко е наред и има течове. Още в началото видях, че холендрите не са затегнати като хората и от тях сълзи, затова не напълних цялата система с вода. Реално дори барометърът не мръдна от нулата, но започна да тече вода от възвратния клапан (или поне аз така си мисля, че е - в графиката е обозначен като "Дисконектор"). Въпросът ми е дали това е нормално, тъй-като оттам би трябвало да тече вода при свръх налягане.

Тук е отбелязано от къде точно тече - страница 6, елемент D от фигурата - https://www.ruvex.bg/sites/default/file ... ukciya.pdf
Благодаря предварително за помощта и се извинявам за вероятно глупавия ми въпрос. Лека вечер !
preslav - майстор
Според тази инструкция http://www.manualsdir.com/manuals/23135 ... l?page=161 "дисконектор" не означава предпазен клапан (погледни позициите 19 и 20). Предполагам дисконектора е бърза връзка, която трябва да щракне на мястото си за да се напълни инсталацията с вода. След напълването тази връзка се маха и се ползва само при евентуално доливане.
Странно.. не мога да се ориентирам нещо. Тук прикчвам снимка на самия елемент, от който тече вода при пускане.

Прикачен файл

60352592_455474521661909_9133531293936517120_n.jpg
ESPACE - майстор
Въпросната джаджа съм я виждал само при модели на DeDietrich. За мен това е предпазен клапан по налягане и я слагат между две кранчета за пълнене или между кран и възвратна клапа. Мисля че спокойно може да я затапиш. При теб е останала отворена или да я разглобиш и да видиш какво е станало. Рувекс я продават, ако решиш да я смениш.
preslav - майстор
Погледни това видео ако при теб е същото нещата не са особено красиви. Според казака става въпрос за неправилно транспортиране и доколкото се ориентирам по твоята снимка, течът е някъде около синята дръжка, а не от бронзовия елемент - можеше да сложиш една червена точка от къде виждаш теча на вода.
ср май 15, 2019 4:08 amESPACE написа:
Въпросната джаджа съм я виждал само при модели на DeDietrich. За мен това е предпазен клапан по налягане и я слагат между две кранчета за пълнене или между кран и възвратна клапа. Мисля че спокойно може да я затапиш. При теб е останала отворена или да я разглобиш и да видиш какво е станало. Рувекс я продават, ако решиш да я смениш.
Да, газовият котел е De Dietrich. Капенето е точно от бронзовия елемент - тази част, която е отворена. Ако е някакъв вид предпазен клапан не би ли трябвало да си е отворен - все пак ако стане нещо и има свръх налягане може да избие оттам, а не от някой радиатор например.
ESPACE - майстор
Котела си има отделен съвсем нормален предпазен клапан за отоплителната система -стр.158, 15.

Тема "Надуване на водна риза на газов котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: