• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
Масата на панела е по-малка от масата на водата в него, и се охлажда като се напълни с вода, на изхода излиза с темп 60-80 градуса и бързо пада,
LazarGanev - "Велик майстор"
Това важи само, ако панелът е произведен от една "велика" шуменска фирма. Има панели с вместимост под литър :wink:
Andri01 - майстор
Нищо! В началото даже горе се вдига с още 5-6гр. и после почва да се охлажда и си работи нормално. Все пак панела е с медни/ не медЕни / тръбички ,нали. 7-ма година си работи така.:)
Фитилчо - майстор
съб юни 15, 2019 3:54 pmHoвoceлckи написа:
Да попитам и аз. Защо се отрича ППР с алуминиева вложка в случая? Имам действаща гравитачна такава от доста години. Нямам никакви проблеми. Предстои ми направа ТИ и въпросните тръби ще останат под нея. Не ми е на дневен ред да ги сменявам с медни. Но ако доводите ви са сериозни, вероятно ще се замисля ...
Лично МОЕ мнение, което съм си създал през годините (без да имам много опит) е, че тези тръби са склонни да гърмят дори от самосебе си, ей така... както си стоят.... ясно ми е, че имате такива от години и сте "много доволни"
Същият отговор мога да ти дам за меките връзки на чешмите - аз вика съм много доволен... ти си доволен но ИМА хора, които са намерили паркета на планина, докато самите те са на плнанина :lol:

Или иначе казано- разликата между умния и мъдрия е, че умния много лесно излиза от трудни ситуации, а мъдрия не влиза в тях :-D
Hoвoceлckи - майстор
Помолих за доводи, а не за философии!
Как така гърмят? Би ли го разяснил някак си? Може би снимка? Казах, че питам за да избегна наистина някакви сериозни проблеми ако има такива. Но държа да ги назовете, обясните, покажете ... Иначе не ми пречите - философствайте си.
Бих попитал как ви звучи на въпросната ППР-тръба да й нахлузя друга, с идеята да може да се смени (като ел. проводници в гофра). Но ... така само ще потвърдя квалификацията на горния мъдрец, че съм умен :-D ... та се отказвам, не питам :wink:
fbr - майстор
нед юни 16, 2019 12:26 amLazarGanev написа:
Това важи само, ако панелът е произведен от една "велика" шуменска фирма. Има панели с вместимост под литър :wink:
Не само, с турския панел е същото. Преди колко години беше, като продаваше турски панели с бонус помпа за 200 лева. моята ДБ система с РЕХ-АL е оттогава, и досега нямам проблем с тръбите. Виж, един бойлер със серпентина си отиде. Ама той си беше пък по-отпреди и се проби около фланеца.
Andri01 - майстор
Панела ми е на " Sunsystem" - Шумен,хоризонтален.
Фитилчо - майстор
нед юни 16, 2019 9:03 amHoвoceлckи написа:
Помолих за доводи, а не за философии!
ТУри си ППР-ки ве... няма проблем
Виждал съм три пъти, два пъти на радиатори и веднъж на бойлер и то студената, дупка, отчупено парче, не цялото, но достатъчно. Виждал съм и изпуснал фитинг във замазка, веселбата няма да я обяснявам пвече

СлОжи си, супер са !

Аз, у нас ППр-ка няма да си сложа никога. Както и мека връзка от гумените, апропо. Имам инструмент за 16 мм неръждаемо гофре... да си сложа мека връзка е равносилно на това, да съ идиот :razz:
Ти си слагай, тУри си, петстин метра си тУри :lol:
Фитилчо - майстор
нед юни 16, 2019 9:03 amHoвoceлckи написа:

Бих попитал как ви звучи на въпросната ППР-тръба да й нахлузя друга, с идеята да може да се смени (като ел. проводници в гофра).
:lol: :lol: :lol:

Не е ли по юлесно, да имаш МЕДНА тръба по принцип, за един приятел питам... :cool:
fbr - майстор
Абе, защо толкова Ви е трудно да приемете чуждото мнение, не ми е ясно. Ами напиши, аз го правих с мед или с PEX и става или не става щото...., толкоз, който реши ще се възползва. Защо трябва да налагате своя мироглед на целия свят.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Соларен колектор за топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: