Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
В този случай си сложи 10 см изолация под подовото.
Ако нямаш височина за такава изолация сложи 5 см под подовото и 5 см на тавана на мазето.

При мен сложих 14 см изолация под подовото. Къщата е половината на мазе, другата половина насип.
Цокъла на къщата е изолиран с 5-10 см фибран ( криво е, затова и дебелината варира) под пътеките на къщата имам 5 см фибран с ширина 1,25м и с нетърпение чакам зимата за да обследвам обекта с термокамера.

Предполагам, че пак ще има участъци, от който губя топлина.

За таваните слагай смело, не жали, защото енергоносителите стават безбожно скъпи.
londraneste - помощник
stenly1988 с какво мислиш да се топлиш ТП, котел, подпво? Че и това го умувам.. Аз за сега съм се насочил към ТП въздух-вода и евентуално камина с водна риза ако несмогва поюпата или няма ток.. Подово + конвектори (вътрдшно тяло на климатик преправено), но още събирам информация. :roll:
вт юни 18, 2019 11:03 amlondraneste написа:
...За таваните с 5см вата отдол и 10см отгоре калкулатора на марисан дава, че в конструкцията се образува конденз и то не малко, това не е ли проблем? ...
Кажи му, на калкулатора, че слагаш 15 или 20 само отгоре! Спестеното от труд и материали отдолу, ще добавиш като дебелина отгоре.
Чети! http://www.toploizolacia.eu/vidove.htm
Така конденза ще го пратиш на м...ястото му.
londraneste - помощник
Да разбирам, че по-добре 15 само отгоре отколкото 5 отдолу и 10 отгоре
вт юни 18, 2019 11:53 amlondraneste написа:
Да разбирам, че по-добре 15 само отгоре отколкото 5 отдолу и 10 отгоре
Каза, че доста си чел. Дадох ти, чети и питай калкулатора!
По добре 20-25 отгоре, отколкото по твоя начин и ще останат парички да заведеш децата на сладкарница, а жената на оперета.
Бе трудно ли е да промениш цифричките, в калкулатора и да видиш къде отива точката на оросяване?
londraneste - помощник
вт юни 18, 2019 11:59 amТрифон П.Трифонов написа:
вт юни 18, 2019 11:53 amlondraneste написа:
Да разбирам, че по-добре 15 само отгоре отколкото 5 отдолу и 10 отгоре
Каза, че доста си чел. Дадох ти, чети и питай калкулатора!
По добре 20-25 отгоре, отколкото по твоя начин и ще останат парички да заведеш децата на сладкарница, а жената на оперета.
Бе трудно ли е да промениш цифричките, в калкулатора и да видиш къде отива точката на оросяване?
Изясних си нещата. Аз вътре исках да сложа 5см заради ГК на тавана да не кънти, но ако мога да се размина само със шпакловка направо ще отпадне ГК за тавана. Благодаря
speka_rs - майстор
Ако имаш грижи със височината добре да минеш само с шпакловка, ако нямаш зелен картон и 5 см вата и след това отгоре още 10 см супер.
А за отоплението ти трябва да си решиш, но термо помпа със една камина за студ и разни други зорове е добър вариант.

п.с. Кажи от кой град си ?
Последна промяна от speka_rs на вт юни 18, 2019 10:25 pm, променено общо 1 път.
вт юни 18, 2019 10:22 pmspeka_rs написа:
Ако имаш грижи със височината добре да минеш само с шпакловка, ако нямаш зелен картон и 5 см вата и след това отгоре още 10 см супер.
Шпекси, не внимаваш.
speka_rs - майстор
Защо да не внимавам чичо Трифоне ? Защото предлагам да се избегнат термомостовете, който ще се появят тук и там, или защото съм си правил разни експерименти и съм им следил резултататите.
Ако теб ти харесва изолацията само от отвънка мен си ми харесва тази отвътре и отвънка. И съм готов да по пиша малко защо.
Последна промяна от speka_rs на вт юни 18, 2019 10:41 pm, променено общо 1 път.
вт юни 18, 2019 10:30 pmspeka_rs написа:
...
Добре, продължавай така!

Тема "Отопление на къща и топлозагуби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: