Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Radoslaw - специалист
вт юни 18, 2019 10:37 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт юни 18, 2019 10:30 pmspeka_rs написа:
...
Добре, продължавай така!
А така,е така се намира истината ,в диалог.
speka_rs - майстор
Всички казват че е най добртото е да има изолация само отвънка.
Добре може ли някой да ми обесни защо трябва да грея едни тонове бетон ( тухли или камъни), който имат своето термично съпротивление и имат и своите загуби. Не съм съгласен че ако съм вложил 1 кВ/ч в отопление на тези камъни този кВ/ч ще и се върне пак в отопление.
Не може ли преди тези тонове бетон ( тухли или камъни), да си сложа паро-непропусклива изолация и да нямам грижи. И някой ще каже за водните пари, аз си проветрявам редовно, има и други алтернативи, който изискват различни капиталовложения.

п.с.Това е моето мнение, изказвам го никой не задължавам със него. Ако колегата каже че натоварвам темата ще спра да пиша в нея.
Метнах един линк, питащия да чете, но може и ти да погледнеш.
Шпекси, една работа за да я можеш, първо трябва да я знаеш.
Конкретно, за точката на оросяване идеше реч, а тя остава в стената, ако я държим хладна при определена влажност.
speka_rs - майстор
Добре чичо Трифоне,
само да попитам:
За да има оросяване трябва да има сериозно количество влага. Ако не се допусне излизане от стаята към стената на влагата, тя отвънка, че ще се появи след финишираща мазилка, замаска, 10 см изолация и замаска във тухлите съм малко скептичен. Но както казваш ти сигурно не разбирам от точката на оросяване и не съм гледал разни такива диаграми де в хладилна техника де в някой други техники.
Сигурно и от изолация не разбирам, нищо че ми е минал половин камион през ръцете за изолирането на къщата на майка ми и баща ми и моя апартамент. Няма да пиша в темата да не объркам човека. Да не се подлъже да се изолира повече от колкото му трябва и след това да се чуди със какво да се топли.
Не се ядосеай! Налепил съм декари, но това не значи да ги разбирам нищата. Може да греша.
radius - майстор
вт юни 18, 2019 11:29 pmspeka_rs написа:
Сигурно и от изолация не разбирам, нищо че ми е минал половин камион през ръцете за изолирането на къщата на майка ми и баща ми и моя апартамент
Аз съм виждал хора, които са налепили половин кораб изолация, ама пак не вдяват :wink:
londraneste - помощник
Не се карайте хора :idea: От Русе съм къщата е в с.Басарбово 7-8км от Русе. Купена преди 2 месеца. Височината на стаите е 2.6м с до 10см ако вдигна пода остават 2.5 и най много 5-7см да смъкна тавана и пак ме е страх да не стане ниско :? Отоплението и аз така го виждам ТП + каминка за зор заман.. я спре тока я скове голям студ.. И за там ще ми трябва сериозна помощ при изграждането на инсталацията.. Ще се радвам даже ако някой от форума ома вреюе и желание да помага като дойде времето (не безплатно естествено) :)
speka_rs - майстор
ср юни 19, 2019 6:24 pmlondraneste написа:
Не се карайте хора :idea: От Русе съм къщата е в с.Басарбово 7-8км от Русе. Купена преди 2 месеца. Височината на стаите е 2.6м с до 10см ако вдигна пода остават 2.5 и най много 5-7см да смъкна тавана и пак ме е страх да не стане ниско :? Отоплението и аз така го виждам ТП + каминка за зор заман.. я спре тока я скове голям студ.. И за там ще ми трябва сериозна помощ при изграждането на инсталацията.. Ще се радвам даже ако някой от форума ома вреюе и желание да помага като дойде времето (не безплатно естествено) :)
имаш ЛС
D103314 - специалист
На моята къща - на село в Средна гора: 8см външно стиропор. Вътре на пода 5см Xps и замазка. На тавана гипскартон и 10см вата, на външните стени гипскартон с 5см вата. Плочата на тавана отгоре 2х10см вата размината. Ама сега я завърших и нямам още преки впечатления как са нещата зимата. В момента при 30градуса навън, вътре 22-23 следобед, без климатици.
londraneste - помощник
съб юни 22, 2019 7:09 amD103314 написа:
На моята къща - на село в Средна гора: 8см външно стиропор. Вътре на пода 5см Xps и замазка. На тавана гипскартон и 10см вата, на външните стени гипскартон с 5см вата. Плочата на тавана отгоре 2х10см вата размината. Ама сега я завърших и нямам още преки впечатления как са нещата зимата. В момента при 30градуса навън, вътре 22-23 следобед, без климатици.
Звучи добре и аз за сега на това се спрях. Щом е хладно лятото и зимата загубите ще са малки.

Тема "Отопление на къща и топлозагуби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: