Най - вълнуващия въпрос зимно време.
miroslav_cholich - специалист
Здравейте, системата вече е готова със дтз и управление на нагревателя през телефона.
Системата е на sunsytem 120литра бойлер с панел.
Когато пусна бойлерът на ток, когато няма топла вода, помпата е изключена от контролерът, но входът за топла вода на бойлерът от колекторът е топъл до колекторът и загрява колекторът, двфактно грея колекторът, когато пусна бойлерът на ток, същото се получава и когато в бойлерът има топла вода от колекторът и през нощта тя изчезва. Някакви идеи?
ivanovbg - майстор
Трябва да монтираш един възвратен или не възвратен клапан (не знам как е по правилно да се каже) за да спре самоволната циркулация.

Просто цялата система е куца, мисля че ти писах в другата тема. Ако си я монтирал според инструкцията се обърни към Сънсистем за рекламация.
miroslav_cholich - специалист
нед юли 23, 2023 7:38 amivanovbg написа:
Трябва да монтираш един възвратен или не възвратен клапан (не знам как е по правилно да се каже) за да спре самоволната циркулация.

Просто цялата система е куца, мисля че ти писах в другата тема. Ако си я монтирал според инструкцията се обърни към Сънсистем за рекламация.
Къде е най добре да се монтира, при помпената или при бойлерът
ivanovbg - майстор
нед юли 23, 2023 9:53 ammiroslav_cholich написа:
нед юли 23, 2023 7:38 amivanovbg написа:
Трябва да монтираш един възвратен или не възвратен клапан (не знам как е по правилно да се каже) за да спре самоволната циркулация.

Просто цялата система е куца, мисля че ти писах в другата тема. Ако си я монтирал според инструкцията се обърни към Сънсистем за рекламация.
Къде е най добре да се монтира, при помпената или при бойлерът
Може да има вграден в помпената група и да не работи. Иначе аз бих го монтирал на входа на горещата серпентина при бойлера по посока на движение на водата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юли 23, 2023 7:10 ammiroslav_cholich написа:
Здравейте, системата вече е готова със дтз и управление на нагревателя през телефона.
Системата е на sunsytem 120литра бойлер с панел.
Когато пусна бойлерът на ток, когато няма топла вода, помпата е изключена от контролерът, но входът за топла вода на бойлерът от колекторът е топъл до колекторът и загрява колекторът, двфактно грея колекторът, когато пусна бойлерът на ток, същото се получава и когато в бойлерът има топла вода от колекторът и през нощта тя изчезва. Някакви идеи?
viewtopic.php?f=10&t=70036
Тъй ли стана тя?
нед юли 23, 2023 1:07 pmn_a написа:
нед юли 23, 2023 7:10 ammiroslav_cholich написа:
Здравейте, системата вече е готова със дтз и управление на нагревателя през телефона.
Системата е на sunsytem 120литра бойлер с панел.
Когато пусна бойлерът на ток, когато няма топла вода, помпата е изключена от контролерът, но входът за топла вода на бойлерът от колекторът е топъл до колекторът и загрява колекторът, двфактно грея колекторът, когато пусна бойлерът на ток, същото се получава и когато в бойлерът има топла вода от колекторът и през нощта тя изчезва. Някакви идеи?
viewtopic.php?f=10&t=70036
Тъй ли стана тя?
Тъй кат стани, се тъй става.
Вчера бяха четири. Днес виждам само три, а едната е все още девствена.
Интересно е, че има "ответници" дето пишат по всички клонинги.
Мъдро ми се вижда докато не почнат да си плетат постовете.

Тема "Проблем със соларна система за топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: