• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pechkata - специалист
пет юли 12, 2019 3:53 pmscorp написа:
пет юли 12, 2019 1:23 pmspeka_rs написа:
Да си призная, аз WiFi -модул не съм ползвал, но това е котел на твърдо гориво и според мен все пак поне първото запалване от седмица, някой трябва да го погледне.
Мислех дали не е по добре стаен термостат със WiFi, но по-добре е да се гледа отдалечено директно горелката.
Аз ползвал същия комплект от 2 години и съм много доволен. Но за тези 2 години се е случвало 2-3 пъти да не запали поради някаква различна причина от свършиха пелетите. Инъче през другото време си пали и си пее без грижи. Оставял съм го без никакав надзор по 1 седмица ( смисал майка ми баба ми в къщи, но те даже не го знаят и къде се намира), ама никога повече от това. Ползвам и по голям пепелник от стандартния, който помага за тези експерименти.
Няма как да съм сигурен, че всяка седмица ще си ходя на вилата. Дори да допуснем, че съм решил и "запаля" през интернет/GSM котела, но поради някаква причина не мога да отида, възможността да загася котела за да не хабя гориво излишно ме интересува.
:?

Продължавам да чета. Събирам и съвети какво да чета и към какво да се насоча, т.е. да скъся кръга с евентуални решения.
Със седмичния таймер става - зареждаш гориво за около 5-10 часа и като свърши горивото и тя угасва...
andy_forresite - майстор
Да, ще изгасне. Това обаче е нежелателно, тъй като първо запалката ще се нагрява залудо 15-20 минути и второ ще трябва да се запълва шнека след всяко такова изгасване.
Най-добре чрез интернет да се вкл/изкл и също да се следи стайната температура и на водата в котела - защита от замръзване. Бункера до капачката че не се знае. Пелети с дистанционно сипване... евентуално съседа срещу бутилка гроздова и някоя апетитна подкова.
speka_rs - майстор
И според мен много голям + е съседа, който може да минава да погледне реално какво се случва. А ако се докаже управлението през нета правилно по нататък и съседа може да не ходи. Да не се стига до " Ти на мен ли ще вярваш или на очите си".
  • 1
  • 2

Тема "Котел на пелети към същестуваща отоплителна инсталация с камина на водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: