Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Mafffff - напреднал
Здравейте , от пловдив съм и си закупих камина Грейко Бижу . Фирмата от която я закупих не предлага инсталация и настройки . Към кой мога да се обърна за да ми я подвърже към съществуваща система и да ми я настрои и поддържа ??? Благодаря предварително !
filmatoplo - майстор
Ако не намериш -няма да те оставим с не свързана камина я .
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако камината е нова, трябва да и проследиш произхода, за да получиш гаранция. Ако пишеш на Грейко, дадеш серийния номер и обясниш случая, то дистрибутора/сервиза сам ще ти се обади :) .
filmatoplo - майстор
:wink: В Бургас например -Интерметал продават продукти на Грейко само като търговия ,естествено клиенти си ги купуват и от там -монтира кой знае кой и след това аз ходя да им оправям бакиите .Само предполагам че Интерметал има и в други градове.
brassSob - специалист
пет юли 12, 2019 6:44 pmfilmatoplo написа:
:wink: В Бургас например -Интерметал продават продукти на Грейко само като търговия ,естествено клиенти си ги купуват и от там -монтира кой знае кой и след това аз ходя да им оправям бакиите .Само предполагам че Интерметал има и в други градове.
Има...все пак те са най- голямата фирма в бранша.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет юли 12, 2019 6:44 pmfilmatoplo написа:
:wink: В Бургас например -Интерметал продават продукти на Грейко само като търговия ,естествено клиенти си ги купуват и от там -монтира кой знае кой и след това аз ходя да им оправям бакиите .Само предполагам че Интерметал има и в други градове.
Ами голяма грешка правиш! Няма такова понятие "продават продукти на Грейко само като търговия"! Те може да имат 10 магазина в страната, но само в 3 града имат сервизни специалисти, съответно само там имат право да продават и ако сервизният в някой град не се справя със задълженията си, тази информация трябва да стигне до Грейко за да се вземат мерки. Аз също съм ходил да пускам горелки, купени от Бургас, но от Грейко ми теглиха конско и ми забраниха да пускам горелки от друг дистрибутор. Всеки да си носи короната! Знае се всяка горелка у кой дистрибутор е отишла и ако има оплакване от клиент се държи сметка на съответния дистрибутор. Ако системно не се справя му се отнемат правата.Ти като му оправяш бакиите го прикриваш един вид, пък после се оплакваш, че ти подбивали цената. Ами като нямат разходи за обслужване, ще подбиват цени.
Mafffff - напреднал
А защо тогава в интерметал е 2355 лева с ддс а при всички дистрибутори 2655??? И след това искат пари за пуск и подвързване и доставка ??? Да не говорим че повечето са само търговци. Ела купи от мен и аз ще ти дам телефона на чичо Гошо да я свърже и на Пешо баш майстора да дойде някога да я настрои...
Само аз ли не минах метър и само аз ли случих на инсталстор, ''Баси''?!!
LazarGanev - "Велик майстор"
пет юли 12, 2019 10:43 pmMafffff написа:
А защо тогава в интерметал е 2355 лева с ддс а при всички дистрибутори 2655??? И след това искат пари за пуск и подвързване и доставка ??? Да не говорим че повечето са само търговци. Ела купи от мен и аз ще ти дам телефона на чичо Гошо да я свърже и на Пешо баш майстора да дойде някога да я настрои...
Питаш ли или просто си схванал отговора на този въпрос и то по най-болезнения начин :cool: ? Тези 300лв "спестени" от теб, някой ги е получил, за да върши някаква работа в продължение на 2 години - да обслужва твоята горелка. Ако се наложи 20 пъти да идва у Вас гаранционно - това са парите, други няма. Подвързването към отоплителната инсталация няма нищо общо, при никоя марка не е безплатно, но можеш да си го направиш и сам, ако можеш, ще ти излезе безплатно. Пускът и настройките при някои марки са "безплатни" - идва някой, за да ти натисне копчето и да си замине. Просто е трябвало да избереш друга марка, щом търсиш безплатен пуск. Мисля, че все още можеш да върнеш тази камина и да си вземеш друга, с безплатен пуск.
Mafffff - напреднал
Тук нещата не опират до 300 лева. А до принципа на работа. Разбира се че бих предпочел да дам 300 лева отгоре но да знам че мога да разчитам на човек 2 години, а и повече. Че, има човек на който да се обадя ако имам проблем за да ми го отстрани. А не да идват уж майстори които да пускат авто настройки и да ти кажат чао и като питаш, извинете а това какво е да ти се отговаря... Ааааа незнам бързам(дължиш ми 200 лева) .... (в случая не се отнася за тази марка, а за друга и ме е страх и тук да не стане така.

Тема "Пускане в експоатация на Грейко Бижу" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: