Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kozl - майстор
Благодаря ти nork.
Сега докато разучавам откъде да купя и разбрах какво значи "Н" на фитингите при мен - Honeywell.
A ето и адаптора:

Изображение

Аз твърдя, че и този е добър, но по прилича на прес фитингите, защото не е пригоден за разглобяване. Поставяш, стягаш и това е. При разглобяването се поврежда тръбата и външно и вътрешно.
kozl - майстор
Докарах лирите от склада и изненада!
От едната страна секретния кран "Н" Honeywell, от другата страна сърчицето на Herz :shock:

Прикачен файл:
ТВ Herz_a-7.jpg
ТВ Herz_a-7.jpg (114.7 KиБ) Видяна 1243 пъти


С "Н" проблем при демонтажа с Herz нямаше проблем.
След щателен оглед, причините за проблемния демонтаж при Honeywell-а са:
1. Законтрящия пръстен по външния диаметър на AL PEX-а се щраква за гайката и при развиване се закронтя в гайката и почва да се върти с нея, при което размазва тръбата от външната страна.
2. Контрите на щуцера са зверски наточени в сравнение с тези на Herz. Така като веднаж се вкара щуцера в AL PEX-а нема вадене без повреда на тръбата отвътре - чак стружки пусна. А не може да се извади гайката през щуцера.
3. И понеже гуменото уплътнение дето се надява в-у щуцера се натиска към корпуса на секретния кран от контриращия пръстен и той като превърти и гумата на стружки.

Но ако се мисли само за монтаж - стават тези на Honeywell-а.
kozl - майстор
В тая стегнация се отказах да преследвам Herz и Tiemme и приключих с BIANCHI.
Всъщност избирах по дължина, а BIANCHI-то отговаряше. Наранената част на тръбата AL Pex изрязах.
Напълних системата с вода от водопровода и налягане пак неговото поне с 2 бара е над това във ВОИ. Теста беше успешен и отворих крановете на колекторите към ВОИ.
Козлин, много свежо. Кефиш ма, особено след дългите, отегчително компетентни постове, на професионално ниво, с тея фитинги е весело и занимателно. Не предполагах, че е предизвикателство, но пък е полезно.
sian - специалист
Здравейте. За да не отварям нова тема ще питам тук. Предстои ми подмяна на тръби пех ал пех. Споделете лесни начини за махането им от фитингите без да се повредят. Благодаря.
krasi92 - майстор
каква е тръбата. Каквиса фитингите. Предполагам искаш да запазиш фитингите а не тръбата
fbr - майстор
Едни такива криви гарги, мушкаш челюстите в отвора по средата на фитинга, размърдваш наляво-надясно напред и назад, и го издърпваш.
Изображение
Evgeniy - майстор
Правил съм го с отверка или по-голяма триъгълна пила.
sian - специалист
чет юли 29, 2021 5:19 pmkrasi92 написа:
каква е тръбата. Каквиса фитингите. Предполагам искаш да запазиш фитингите а не тръбата
Ще се сменя тръбата pex al pex. Искам да запазя фитингите.
LazarGanev - "Велик майстор"
Нямаш си работа явно, та се вкарваш във филм

Тема "Фитинги за тръби pex-al-pex" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: