Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Егаааси, той от кашкавал бе, чак да му трепери!
Освен снимките, да направя и един клип, как му играя половин кило чук + 1g?
kozl - майстор
E Трифоне - благодаря за насърчението и подсказанието.
Ми тва ми требаше 5-6 мм в посока на тръбо-втръбието и радоатора повдигам нагоре, след това напред и остана в ръцете ми. :-D
Обаче маката ми разгони изтакането. Първо нищо не можех да пригода като за отцеждане отдоле. Ми то фърга на посоки и стича по PEX-a, а от там къде не требе. Та му увих едно парцал около гайката, а под него тава. Оно пълни тавата, а я с друг парцал изцеждам у една кофа - има няма 4 литра така, а тече като ракийка, ама само струята де, а ракийката довечера като почерпи съпружката. И понеже вече е вечер съм в очекване :-D
Е па :partyman: и :drinkers:
вт окт 01, 2019 7:07 pmkozl написа:
:partyman: и :drinkers:
Със здраве и късмет!
kozl - майстор
Та да добявя снимка на наличните фитинги и въпрос - това не е ли "HERZ"?
Щото ме измъчи махането на адаптора - както съм описал в първия пост. Сега PE-X тръбата е нараненна както отвътре така и отвън от контрите на щуцера и на халката под гайката и не съм сигурен при повторен монтаж дали няма да има пропуски през наранената вътрешна част ако ползвам друг тип фитинг с уплътнение "О" пръстен към вътрешния диаметър :?

Прикачен файл:
фитинг H_11.jpg
VLADO66 - майстор
Това е божа работа.Защо си махал пръстена?Ако протече, си има начин-реже се зад пръстена,слагаш нов адаптор и го наставяш с фитинги.
kozl - майстор
За да се пробива плочката от облицовката по диаметъра на тръбата, а не на гайката и така отвора в плочката да е с минимален диаметър.
kozl - майстор
Успях та събрах три вида фитинги:

Прикачен файл:
fiting 1-2.jpg
Прикачен файл:
fiting 3.jpg

Кое да ибера :?
1. Клоня към това с бялата капа. Отделящ се законтряш пръстен, няма контри на щуцера и гумените "О" пръстени изглеждат надежно.
2. Това с буква "Н" вероятно е Херц. Това демонтирах и щуцера с контрите нарани тръбата отвътре като го извадих, защото не излизаше гайката през него. Второ контра пръстена е закачен на гайката и при демонтаж се законтри в гайката и нарани тръбата и отвън. Е за тва не ми харесва, че не е мислено за демонтаж.
3. Това го изключвам като възможност. С тези "О" пръстени направо ми е загадка. Пръстените са с видимо по-малък диаметър от контрите. Па и вече се напатих от контрите. Едва ли ще разглобявам, че вече има плочки, а свалянето беше заради плочките да се прорязват минимално по диаметъра на PEX-а, но ми остана едно на ум. Следващия път ще се замисля за Ф-то и дали да свалям адапторите :?

И сега като са наранени тръбите не ми е ясно дали ще уплътнят отново. И на какво се разчита в тези адаптори :? Явно на челното притискане, щото като изключа 1, при който "О" пръстените изглеждат надежно при другите две остава само челното притискане.
LazarGanev - "Велик майстор"
На Херц логото не е Н, а е сърце. Тези трите ги забрави, няма да стане с тях. Понеже тръбата е смачкана, трябва да я скъсиш и вече трябва да ползваш друг тип кран - с женска резба 1/2", прав нипел мъжки (арт.№ 1630002) и арт.№1440001 (гайка+пръстен+втулка за 1/2"х16). Ползвай тези на Тиеме и бъди сигурен в качеството.
kozl - майстор
Дойде ми "термина" за лирите.
Тази снимка ми излиза за Herz:


Изображение


Тази за Tiemme:


Изображение


Според снимките Herz-а няма уплътнителни пръстени към вътрешния диаметър на тръбата и явно се разчита само на челното уплътняване.
Та насочвам се към Tiemme.
nork - специалист
чет апр 02, 2020 9:00 amkozl написа:
Дойде ми "термина" за лирите.
......

Според снимките Herz-а няма уплътнителни пръстени към вътрешния диаметър на тръбата и явно се разчита само на челното уплътняване.
Та насочвам се към Tiemme.
Има, но на тази снимка не се вижда. Пак е в края от вътрешната страна
Прикачен файл:
IMG_20200402_100634.jpg
. Влиза доста плътно към тръбата.

Тема "Фитинги за тръби pex-al-pex" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: